Nowinki motocyklowe

Latający motocykl

Moonrider. Latający motocykl. Nowinki motocyklowe - Radiator - Turystyka motocyklowa - Wyprawy motocyklowe - Podróże motocyklowe - Forum motocykloweLatający motocykl

Moonrider czyli księżycowy jeździec to jednośladowa hybryda futurystyczna.

Moonrider zaprojektowany przez Marko Design to futurystyczny hybrydowy jednoślad. Może być używany jako tradycyjny motocykl lub jako maszyna latająca.

Z jednej strony –  mamy do czynienia z lekkim motocyklem o napędzie elektrycznym i z zerową emisją spalin, z drugiej strony – z maszyną wyposażoną w silniki odrzutowe dostarczające energii do latania. Moonrider wykonany jest z lekkich materiałów kompozytowych, dzięki którym może sprawnie latać.

Jednymi z najczęściej stosowanych komponentów konstrukcyjnych są silne włókna takie jak włókno szklane, kwarc, azbest, kevlar czy włókna węglowe dające materiałowi dużą odporność na rozciąganie. Do najczęściej stosowanych lepiszczy zaliczają się żywice syntetyczne oparte na poliestrach, polieterach (epoksydach), poliuretanach i żywicach silikonowych.

Moonrider posiada dwa przednie koła, które napędzają silniki elektryczne zasilane przez baterie elektryczne. Baterie są ładowane przez kolektory słoneczne, umieszczone w przedniej części jednośladu.

Elektryczny motocykl – The 2ICE
Model 2ICE zaprojektowany przez Ramona Ramireza  przypomina batmobil z hitu kinowego „The Dark Knight”,który w każdej chwili mógł zmienić się w dwuosobowy skuter.

Ten model uosabia wyjątkowe piękno i jest zupełnie odmienny od modeli proponowanych przez Vespę. Jest przyjazny dla środowiska. Do jego budowy wykorzystano nowa technologie elektryczną, dzięki ktorej motocykla nie trzeba ładować/podłączać do gniazdka.
Przy hamowaniu wykorzystuje właściwości elektromagnetyczne.

Moonrider. Latający motocykl. Nowinki motocyklowe - Radiator - Turystyka motocyklowa - Wyprawy motocyklowe - Podróże motocyklowe - Forum motocyklowe  Moonrider. Latający motocykl.Nowinki motocyklowe - Radiator - Turystyka motocyklowa - Wyprawy motocyklowe - Podróże motocyklowe - Forum motocyklowe  Moonrider. Latający motocykl. Nowinki motocyklowe - Radiator - Turystyka motocyklowa - Wyprawy motocyklowe - Podróże motocyklowe - Forum motocyklowe

Źródło: marko-design

17/03/2011

O autorze

Glazio


ONE COMMENT ON THIS POST To “Latający motocykl”

  1. Boguś napisał(a):

    Zastanawia mnie jak ktoś chce umieścić w motocyklu silniki odrzutowe, elektryczne i dodatkowo zasilać baterie KOLEKTORAMI SŁONECZNYMI 😀 – dobra heca

Dodaj komentarz

Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl