Nowinki motocyklowe

Bezpieczny weekend. Czy posypią się mandaty?

Bezpieczny weekendBezpieczny weekend. Czy posypią się mandaty?

Zaczynający się długi weekend to czas wzmożonej pracy dla policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających osób.

Pomorska drogówka od środy do niedzieli (22 -26.06) przeprowadzi działania pod nazwą „Bezpieczny weekend”. W czasie dni wolnych od pracy kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach. Policja będzie sprawdzać trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz zwracać szczególną uwagę m.in. na przekraczanie prędkości oraz prawidłowe przewożenie dzieci.

Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym oraz ułatwienie ruchu samochodów zwłaszcza na głównych szlakach komunikacyjnych. Funkcjonariusze będą bezwzględnie reagować na łamanie przepisów ruchu drogowego. Policjanci podkreślają, że głównymi przyczynami wypadków drogowych są: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, alkohol i narkotyki.

Podczas przedłużonego weekendu pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach, które zagwarantują nam, że szczęśliwie dojedziemy do celu.
Przede wszystkim:
– wolniej oznacza bezpieczniej
– pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte każdy pasażer
– nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na złą koncentrację
– zapomnijmy o brawurze
– zadbajmy o bezpieczny przewóz dzieci

Kontrole będą dotyczyły również pojazdów ciężarowych. Pomorscy policjanci będą sprawdzać czy kierowcy przestrzegają ograniczeń w ruchu samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. Nr 147, poz. 1040) w dniach:
22 czerwca – w godz. 18:00 – 22:00
23 czerwca – w godz. 8:00 – 22:00
24 czerwca – w godz. 18:00 – 22:00
25 czerwca – w godz. 8:00 – 14:00
26 czerwca – w godz. 8:00 – 22:00
obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Również w najbliższy weekend przeprowadzona zostanie ogólnopolska akcja „Weekend bez ofiar”. W jej ramach w miastach w całej Polsce odbędą się happeningi promujące zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zaprezentowane zostaną symulatory zderzeń oraz dachowania, specjalistyczny sprzęt policyjny oraz wyposażenie innych służb, zorganizowane zostanie miasteczko rowerowe. Wieczorem planowane są pokazy spotów telewizyjnych z całego świata promujące bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz koncerty.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa ruchu drogowego na głównych ciągach komunikacyjnych oraz zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, a w konsekwencji dążenie do wyeliminowania wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

W województwie pomorskim zorganizowane zostaną dwa wydarzenia. W piątek 24 czerwca w Gdańsku w miejscowości Przejazdowo przy DK-7 zorganizowany zostanie punkt kontroli pojazdów. Będą tam obecni policjanci „drogówki” oraz przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego oraz Żandarmerii Wojskowej. Na miejscu będzie można również otrzymać informacje na temat zmian organizacji ruchu w Gdańsku. Policjanci oraz inspektorzy ITD odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące transportu oraz ruchu drogowego. W niedzielę 26 czerwca w Chojnicach (w rejonie obwodnicy) również zostanie zorganizowany punkt kontrolny wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego.

Źródło: onet

23/06/2011

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

Listopad 2017
P W Ś C P S N
« Paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl