Drogi kultowe, Filmy, Nowinki motocyklowe, Różne

Niezwykłe i niebezpieczne drogi świata – Azja

Guoliang droga, tunel w Chinach

Guoliang droga, tunel w Chinach

Niezwykłe i niebezpieczne drogi świata

Droga to pojęcie wielowymiarowe. Jest przysłowiowym „pudełkiem niespodzianką”. W dosłownym znaczeniu to szlak między dwoma punktami, w znaczeniu przenośnym oznacza sposób dotarcia do celu. Muszę przyznać, ze najbardziej podoba mi się sposób postrzegania drogi przez fizyków. Według nich  jest ona prostym pojęciem, w którym można wyróżnić początek i koniec.

Błotna autostrada do Jakucka w Rosji

Błotna autostrada do Jakucka w Rosji

Czy wszystkie drogi prowadzą do celu? To raczej trudne pytanie i nie odważę się na nie odpowiedzieć. Nie zaryzykowałabym nawet stwierdzenia, że wszystkie dokądś prowadzą. Niektóre z nich są niebezpieczne i niosą ze sobą ryzyko utraty zdrowia lub życia. Są to drogi, po których na pierwszy rzut oka przejazd wydaje się po prostu niemożliwy. Mówi się o nich trasy ekstremalne. W kierowcach wywołują ogromne uderzeniowe dawki adrenaliny. Jazda po nich jest wyzwaniem, ryzykownym przedsięwzięciem i z całą pewnością niesamowitą przygodą. Istnieją także na świecie drogi, które nie mają sobie równych pod względem widokowym. Są to spektakularne trasy z pięknymi krajobrazami, którymi można się zachwycać jadąc samochodem, motocyklem lub rowerem. Te drogi zapierają dech w piersi i odejmują mowę nawet najbardziej wymagającym kierowcom.

Iroha Zaka w Japonii

Iroha Zaka w Japonii

Prawdziwi pasjonaci jazdy na motocyklu całe życie marzą o przejechaniu się trudnymi, potwierdzającymi odwagę i charakter drogami. Dzięki takim trasom mogą przede wszystkim potwierdzić poziom swoich umiejętności prowadzenia motocykla oraz na własne oczy zobaczyć najpiękniejsze zakątki rozrzucone po wszystkich kontynentach.  Początek sezonu tuż, tuż. Wybierzcie więc sobie swoją drogę i jedźcie po fantastyczne doznania.

AZJA
1. Guoliang Tunnel Road w Chinach
2. Błotna autostrada do Jakucka w Rosji
3. Sichuan – Tibet Highway w Chinach
4. Jebel Hafeet Road w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
5. Halseme Highway na Filipinach
6. Droga Iroha-Zaka w Japonii

 

Guoliang droga, tunel w Chinach

Guoliang droga, tunel w Chinach

Guoliang Tunnel Road w Chinach to niesamowita górska droga o długości 120 m, szerokości 4 m i wysokości 5 m. Bez wątpienia jest wyzwaniem dla każdego kierowcy. Wykuto ją w górach Taihang w poprzek ściany skalnej. Już sam jej widok przeczy wszelkim prawom logiki. Droga – tunel jest oświetlona za pomocą kilkunastometrowych skalnych wyłomów wykutych w nieregularnych odstępach na całej długości trasy. Jednak dające światło otwory są pułapką dla nieostrożnych i lekkomyślnych kierowców. Nie ma tu żadnych barierek, a emocje i zachwyt jakie wzbudza jazda tunelem bywają dla wielu śmiertelną euforią. Chińczycy mają w wielkim poważaniu Guoliang Tunnel Road i nazywają ją „ drogą, która nie toleruje pomyłek”.

02_Guoliang-Tunnel-Road-w-Chinach

Błotna autostrada do Jakucka w Rosji

Błotna autostrada do Jakucka w Rosji

Błotna autostrada do Jakucka w Rosji to grząskie rodeo rodem z najgorszego koszmaru. Droga bez centymetra choćby asfaltu łączy stolicę Rosji z miastem położonym w północno – wschodniej surowej Syberii, 900 kilometrów od bieguna północnego. Aż wierzyć się nie chce, że ktoś na własne życzenie chciałby pojechać do tej stolicy zimna położonej na wiecznej zmarzlinie. A jednak są tacy szaleńcy!!! Zimą przy temperaturze minus 40 stopni Celsjusza autostrada jest zasypana śniegiem i przypomina jedną wielką zaspę. Latem po ulewnych deszczach droga do Jakucka zamienia się w breję płynnego błota, w której każdy kierowca walczy jak może o przetrwanie. Stanie kilka dni w kilkusetmetrowym korku jest raczej mierną przyjemnością. Dodatkowym niebezpieczeństwem są grabieże pojazdów i porwania ludzi, których dokonują miejscowi watażkowie – piraci!

Błotna autostrada do Jakucka w Rosji

Błotna autostrada do Jakucka w Rosji

 

Droga Syczuan - Tybet

Droga Syczuan – Tybet

Sichuan – Tibet Highway w Chinach to droga o długości około 2413 kilometrów, która prowadzi z Chengdu w prowincji Syczuan do Lhasy w Tybecie. Jej niezwykłość polega na tym, że rozpościera się wokół czternastu szczytów o wysokości 4.000 – 5.000 tysięcy m n.p.m. Kto chciałby przegapić takie widoków???!!! Na odważnych kierowców czekają piękne krajobrazy, niezapomniane wrażenia , ale i ogromne ryzyko , przepaści bez dna, obsunięcia ziemi, spadające odłamki skalne i ekstremalne kaprysy pogody. Motocykliści z pewnością docenią zalety nieutwardzonej i wyboistej drogi, na przebycie której potrzeba od ośmiu do dziesięciu dni. Uwaga – niektórych kierowców może dopaść choroba wysokościowa!

 

Droga Jebel Hafeet

Droga Jebel Hafeet

Jebel Hafeet Road w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to wyjątkowo fantazyjna trasa biegnąca na szczyt Jebel Hafeet. Jebel Hafeet to nazwa  góry położonej  na przedmieściach jednego z największych miast w Emiratach Arabskich – Al Aina i emiratu Abu Zabi. Od podnóża do wierzchołka droga liczy sobie tylko 12 kilometrów, ale trzeba pokonać aż 60 niebezpiecznych zakrętów. Trasa jest co prawda dość krótka, jednak zapewni nam fantastyczne widoki i mnóstwo emocji. Trzeba przyznać, że szejkowie arabscy mają fantazję i wyobraźnię! Kto prócz nich odważyłby się na stworzenie idealnie gładkiej  asfaltowej drogi pośrodku pustyni!? Czysty przepych i prawdziwy luksus!

 

Droga Halseme w Filipinach

Droga Halseme w Filipinach

Halseme Highway na Filipinach to 100-kilometrowa wymagająca górska droga prowadząca z Baguio do Sagady (wyspa Luzon) przecinająca wysokie pasmo górskie Cordillera Central.  Halseme Highway jest najwyżej położoną drogą na Filipinach – jej najwyższy punkt leży na wysokości 2200 m n.p.m. Odważni kierowcy przyjeżdżają tu w poszukiwaniu adrenaliny, którą zapewnią im z całą pewnością niewiarygodnie ostre zakręty, spadające skały i śmiertelnie niebezpieczne obsunięcia ziemi. Początkowy odcinek drogi jest pokryty betonem, na następnych odcinkach nawierzchnia jest jednak nieutwardzona. Często występuje tu gęsta mgła, w wyniku której droga robi się niebezpiecznie śliska. W porze deszczowej filipińska arteria jest zupełnie nieprzejezdna.

 

Iroha Zaka w Japonii

Iroha Zaka w Japonii

Droga Iroha-Zaka w Japonii to składająca się z 48 zakrętów droga łącząca miasta Nikko i Oku-Nikko. Każdy z zakrętów jest dokładnie oznaczony w kolejności alfabetycznej osobną literą starożytnego alfabetu japońskiego hiragana. Tajemnicza japońska trasa składa się z dwóch dróg. Jedna z nich służy do wjazdu (Dai Ichi Iroha-zaka), druga do zjazdu (Dai-Ni Iroha-zaka). Droga Iroha-Zaka jest pokryta dobrej jakości asfaltem, a jej najwyżej położony odcinek leży na wysokości 400 m n.p.m. A zatem 広い道 – czyli szerokiej drogi!

05/06/2014

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

Reklama
Kufry motocyklowe Radiator
Kufry motocyklowe Radiator
RSS Najnowsze na Forum
 • Odp: Dachnów Cieszanów Gorajec i inne
  26/07/2017
  Cytat: arturlubaczow w Wczoraj o 07:07:41 pmA po drodze spotykam i tu ciekawe nie spodziewałbym się znajomej twarzy na tak zacnym sprzęcie…… /tu można obstawiać kto to był/.Odpowiedź na pytanie :-)
 • Odp: Dachnów Cieszanów Gorajec i inne
  26/07/2017
  Cytat: arturlubaczow w Wczoraj o 01:32:09 pmWczoraj jak brykałem na kopalni rozmawiałem ze znajomym który poinformował mnie że kopalnia siarki rusza na 100 %.Ciekawe jak się to wszystko potoczy.Potoczy się ...
 • Odp: Dachnów Cieszanów Gorajec i inne
  25/07/2017
  Było superUdało mi się choć myślałem ze przez te opady nie wyjdzie mi ale udało się.Mały poślizg zamiast po 13 było po  15, ale było.Starałem się to poskładać po kolei, ale potem i tak zawsze się na mąci.Więc najpierw bunkier w pierwszym podejściu...
 • Odp: Dachnów Cieszanów Gorajec i inne
  25/07/2017
  Wczoraj jak brykałem na kopalni rozmawiałem ze znajomym który poinformował mnie że kopalnia siarki rusza na 100 %.Ciekawe jak się to wszystko potoczy.
 • Odp: Dachnów Cieszanów Gorajec i inne
  25/07/2017
  Cytat: arturlubaczow w Lipiec 24, 2017, 03:56:02 pmPotem na wylocie z Cieszanowa nie wiem co to jest za rudera ale jak ostatni Kamila wiozłem na warsztaty na Folkowisko to je zauważyłem, jeszcze trochę zaglądać  po starym PG...
 • Dachnów Cieszanów Gorajec i inne
  24/07/2017
  Jutro po 13 wybieram się na GorajecNajpierw po drodze miedzy Dachnowem Cieszanowem chcę zobaczyć 1 albo 2 Schrony jednoizbowe do ognia bocznego dla działa. Potem na wylocie z Cieszanowa nie wiem co to jest za rudera ale jak ostatni Kamila wiozłem na ...
 • Odp: Zlot Radawa 2017
  13/07/2017
  http://www.youtube.com/watch?v=5Tj09Q8OMF8https://www.youtube.com/watch?v=5Tj09Q8OMF8
 • Odp: Zlot Radawa 2017
  12/07/2017
  Radawa 2017
 • Odp: Zlot Radawa 2017
  12/07/2017
  Nie sądzę żeby było mniej ludzi niż w 2016.Dużo pojawiło się nowych osób, Lesko nie zassało ogromu motocykli.
 • Odp: Zlot Radawa 2017
  11/07/2017
  Wiatr w Polu, zaciągnięte z facebook"Radawa XXVII zlotZlot jest już historią, kolejnym pięknym wspomnieniem. Ludzi było chyba mniej, niż przed rokiem (bo przecież część pojechała do Leska), ale i tak można było spotkać mnóstwo znajomych. Tych sprz...
Najnowsze komentarze
Kalendarium
Lipiec 2017
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Ostatnie wpisy
Lipiec 2017
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl