Nowinki motocyklowe, Zloty / Imprezy

Hard Enduro 06-07.09.2014 – w kopalni Bełchatów

Hard Enduro fot. Tomasz Gola

Hard Enduro fot. Tomasz Gola

Hard Enduro w kopalni węgla brunatnego Bełchatów
06-07.09.2014
Kopalnia Bełchatów – łódzkie

Red Bull 111 MEGAWATT.

Red Bull 111 Megawatt to największe zawody hard enduro w Polsce – dla amatorów jak i profesjonalistów. Rywalizacja odbędzie się w na co dzień niedostępnej lokalizacji – Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. To niezwykła szansa by ścigać się u boku legendy enduro-cross – Taddiego Błażusiaka. Zapisz się!
Wstęp dla widzów bezpłatny.

PO DRUGIE – TOR I DOSTĘPNOŚĆ

Zawody są otwarte dla wszystkich chętnych spełniających wymogi regulaminowe,
z których najważniejsze to:

Wiek – 16 lat i więcej,
Sprawny motocykl enduro lub motocross,
Ubezpieczenie OC i NNW,
Profesjonalne ubranie – kask, gogle, ochraniacze, rękawice, buty do sportów off-roadowych,
Stan zdrowia zezwalający na udział w zawodach,
Poprawna rejestracja i wniesienie opłaty startowej.

Zawody są dwudniowe:

6 września (sobota) – zapoznanie z trasą – eliminacje,
7 września (niedziela) – dzień wyścigu – wszyscy, którzy przejdą proces eliminacji, ruszają w zawodach ze startu wspólnego na specjalnym, kilkunastokilometrowym torze.

Trasa wyznaczona przez dyrektora sportowego zawodów – Bartka Obłuckiego –będzie w dużej mierze wykorzystywała naturalne ukształtowanie terenu i przeszkody znajdujące się w kopalni. Tor do hard-enduro, enduro cross, motocross z elementami extreme – został tak stworzony, aby każdy miał szansę sprawdzić na nim swoje możliwości i solidnie wymęczyć się na swojej maszynie. Bartek Obłucki przygotowuje także wyjątkowy format zawodów, więcej szczegółów już wkrótce.
To zdecydowanie mega-energetyczna jazda!

Hard Enduro fot. Tomasz Gola

Hard Enduro fot. Tomasz Gola

Niepowtarzalna trasa, energetyczna sceneria – piach, kamienie i 100-metrowe różnice wysokości terenu!

Niezwykle widowiskowa dyscyplina sportów motocyklowych – hard enduro – zawita we wrześniu do Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Wraz z nią na zawodach Red Bull 111 Megawatt zjawią się lokalni i międzynarodowi riderzy, a wśród nich słynny Taddy Błażusiak. Rywalizacja rozegrana zostanie w weekend 6 i 7 września. Każdy z zawodników będzie musiał zmierzyć się z wymagającą, trzy etapową trasą, o łącznej długości 45 kilometrów.

Pierwszego dnia zawodów, w sobotę 6 września o godz. 13 , zawodnicy staną do kwalifikacji, które odbędą się w dwóch pojedynczych przejazdach na czas, na specjalnie przygotowanej, krótszej trasie. W finałowym wyścigu 7 września riderzy zostaną ustawieni w linii według czasów uzyskanych w kwalifikacjach. Red Bull 111 Megawatt to największe w Polsce zawody hard enduro. W niedzielę o godz.13 we wspólnym starcie ruszy kilkaset motorów. Dramaturgii wydarzeniu doda również surowa sceneria terenu kopalni.

Trasa wyścigu Red Bull 111 Megawatt wyznaczona została przez dyrektora sportowego zawodów Bartosza Obłuckiego na obszarze kopalni odkrywkowej węgla brunatnego w Bełchatowie, należącej do Grupy Kapitałowej PGE. W tym miejscu wydobywa się 33 mln ton węgla rocznie, czyli połowę krajowej produkcji. To jeden z największych tego typu obiektów w Europie. Baza rajdu znajdować się będzie w okolicach miejscowości Kleszczów. Uczestnicy będą musieli pokonać trzy 15-kilometrowe okrążenia. Na całej długości zostaną rozstawione Punkty Kontroli Przejazdu. Przygotowana trasa jest zróżnicowana i można ją podzielić na trzy kolejne sekcje: crossową, enduro-crossową i extreme enduro.

Na wstępie zaplanowana jest szybka terenowa jazda po piachu, obfitująca w niełatwe podjazdy i zjazdy. Różnica poziomów między najniższym, a najwyższym punktem w sektorze wynosi ok. 40 metrów. Najwyższy podjazd będzie liczył ok. 30 metrów. Po tym odcinku zawodnicy zmierzą się z kilometrową trasą enduro-cross. Specjalnie przygotowane przeszkody, typu moto cross i trial, o różnej nawierzchni i różnym stopniu trudności, na pewno podniosą poziom adrenaliny! Po takiej zaprawie rozpocznie się najtrudniejszy etap rajdu – extreme enduro – liczne spadki i podjazdy, bardzo zmienna nawierzchnia, od kopalnianych pyłów, przez piachy po obsypujące się skały, żwir i tłuczeń, zmuszą zawodników do pokazania wszystkich swoich umiejętności. Różnica poziomów terenu wyniesie nawet 100 metrów.

Tor z pewnością będzie interesującym polem zmagań dla czołówki wyścigu. Dla początkujących zawodników trasa oczywiście będzie wymagająca, ale w najtrudniejszych jej punktach, uczestnicy będą mogli korzystać z wytyczonych objazdów.

Red Bull 111 Megawatt to niezwykły sprawdzian umiejętności i hartu ducha. Nie bez znaczenia będzie zatem doping fanów off-road‘owych zmagań. Dlatego wstęp dla widzów jest bezpłatny. Dla publiczności zostaną wyznaczone specjalne sektory widokowe. Ukształtowanie terenu kopalni i rozplanowanie trasy umożliwiają obserwowanie zmagań na każdym etapie.

Kto dotrzyma tempa legendarnemu numerowi 111, okaże się już 6-7 września w Bełchatowie.

Wciąż można się zapisać i wziąć udział w tym niezwykłym wyścigu. Więcej informacji, zapisy oraz regulamin znajdują się na stronie: www.redbull111megawatt.pl

W ramach pakietu startowego uczestnicy mogą liczyć, między innymi, na miejsce campingowe z dostępem do wody, prądu i toalet, posiłek, napoje oraz oficjalne upominki związane z imprezą. Najlepsi powalczą o nagrody finansowe i rzeczowe.

SZCZEGÓŁY LOKALIZACYJNE:

Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów, ul. 9/7 Boczna, 97-410 Kleszczów. Koordynaty GPS: 51.222807,19.323763

Źródło: redbull.com

15/05/2014

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

Wrzesień 2017
P W Ś C P S N
« Sie    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl