Filmy, Nowinki motocyklowe

Wnyki na motocyklistów/film

LinkaPułapki na motocyklistów

Coraz częściej znajdujemy w sieci zdjęcia i filmy o rozwieszonych między drzewami w lesie metalowych linkach. To jak zastawianie sideł na zwierzęta, tylko tym razem chodzi o homo sapiens! Czyżby ludzie zaczęli polować na siebie?

Metalowe linki zawieszone na wysokości szyi to niebezpieczne pułapki grożące poważnym urazem lub utratą życia. Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że takie pułapki zastawiane są celowo i zagrażają nie tylko motocyklistom ale również rowerzystom. Są także dużym zagrożeniem dla osób biegających. Motocykliści napotykają na takie przeszkody w drodze na prywatny mini tor crossowy w Podjuchach. Uważajcie na siebie i miejcie oczy dookoła głowy – alarmuje internauta i motocyklista, który natknął się na linkę śmierci!

Metalowa linka rozwieszona na wysokości szyi przy bardzo dużej prędkości może urwać głowę. Leśnicy posiadają odpowiednie narzędzia do wymierzania kary dla łamiących przepisy. Jako przykład możemy podać łamanie przepisów drogowych. Jadącym pod prąd drogą jednokierunkową należy się kara, podobnie jak wjeżdżającym motocyklami na tereny leśne z zakazem ruchu. Rozwieszanie metalowych linek między drzewami w lesie również podlega surowej karze! To stwarzanie zagrożenia dla ludzkiego życia, którego nic nie usprawiedliwia!!!  Jest to świadome nastawanie na życie motocyklistów, mniej świadome w przypadku rowerzystów czy biegaczy.

Nadleśnictwo Gryfino dowiedziało się o tym problemie dopiero od internautów. Wcześniej leśnicy nie zauważyli żadnych rozwieszonych nad drogami leśnymi linek. Czy ktokolwiek przy zdrowych zmysłach mógłby spodziewać się takiego przejawu głupoty???

„Sprawdzimy jak najszybciej sytuację na miejscu, takie rzeczy nie powinny mieć miejsca, to zupełnie jak stawianie sideł na zwierzęta – mówi Robert Wójcik, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfino”.

My apelujemy do motocyklistów, rowerzystów, biegaczy i świadomych zagrożenia dla życia ludzi o zgłaszanie tego typu działań do prokuratury.

Linka Śmierci – przestroga dla motocyklistów/film

Czy takie działania są zgodne z prawem ? Naszym zdaniem jest to jawne targnięcie się na życie człowieka !

Na podstawie: Serwis Głosu Szczecińskiego

07/01/2015

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

Listopad 2017
P W Ś C P S N
« Paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl