Nowinki motocyklowe

Supernowoczesna stacja paliw w Polsce

Orlen Meeting Point Stop CafeSupernowoczesna stacja paliw w Polsce

Meeting Point Stop Cafe to innowacyjna na rynku polskim stacja paliw, mająca pełnić funkcję miejsca spotkań. Obiekt zrealizowany został zgodnie z koncepcją znanego projektanta Janusza Kaniewskiego.

Uroczyste otwarcie lokalu pod nową marką odbyło się w Gdańsku, przy al. Grunwaldzkiej 258. Tym samym do dyspozycji osób podróżujących oddano miejsce spotkań, które wychodzi naprzeciw motoryzacyjnym oczekiwaniom i wymaganiom estetycznym. Podróżni w komfortowych warunkach mogą tu odbyć spotkanie, napić się kawy, a w tym samym czasie zlecić tankowanie i czyszczenie samochodu.

– Meeting Point Stop Cafe to przedsięwzięcie, które dowodzi, że PKN ORLEN w swym rozwoju sięga po  innowacyjne rozwiązania nie tylko jeśli chodzi o produkcję paliw, ale również standardy kompleksowej obsługi klienta.

Stanowi ono także potwierdzenie przyjętej kilka lat temu strategii konsekwentnego rozwoju oferty pozapaliwowej, która czyni z naszych stacji coś więcej niż tylko punkt zakupu paliwa. Meeting Point to oferta dla osób, które poszukują wygodnego miejsca na spotkanie w drodze czy dostępu do aktualnych informacji – mówi Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

W skład oferty punktu wchodzą rozbudowane usługi motoryzacyjne. Do dyspozycji kierowców oddana zostaje nowoczesna myjnia samochodowa oraz możliwość zamówienia czyszczenia wnętrza pojazdu. Co więcej, usługi te wraz z tankowaniem mogą zostać zlecone pracownikowi Meeting Point, który wykona wszystkie zamówione czynności, podczas gdy klient będzie korzystał z oferty gastronomicznej lub odbywał spotkanie.Orlen Meeting Point Stop Cafe

Meeting Point Stop Cafe wyposażone jest w wygodne kanapy i stoły umożliwiające prowadzenie rozmowy w komfortowych warunkach, bezprzewodowy dostęp do internetu, a także łatwo dostępne gniazdka elektryczne, umożliwiające podłączenie laptopa oraz naładowanie telefonu komórkowego. Wszystkie te usługi oferowane bezpłatnie.

Na miejscu znajdują się również telewizory plazmowe transmitujące programy informacyjne. Dostępna jest też prasa ekonomiczna. Dopełnieniem nowego formatu obsługi jest poszerzona oferta gastronomiczna, której najważniejszym elementem jest wysokiej jakości kawa z certyfikatem fair trade, serwowana w wielu wariantach smakowych. W menu znajdują się również świeżo wyciskane soki, kanapki i sałatki, jak również kanapki zapiekane w piecu, podawane na gorąco. W odpowiedzi na potrzeby osób podróżujących z małymi dziećmi, Meeting Point wyposażony został również w przewijak. Cały obiekt posiada zasilanie m.in. z alternatywnych źródeł energii.

Podczas uroczystego otwarcia obiektu, jako pierwsza z usługi Premium skorzystała Joanna Krupa. Rolę pracowników stacji odegrali tego wieczoru członkowie zespołu ORLEN Team, natomiast aromatyczną kawę serwowała Anita Włodarczyk wraz z mistrzem polskich baristów, Łukaszem Jurą. Członkini sportowej Grupy ORLEN spodobał się pomysł uruchomienia punktu obsługi klienta o tak szerokim zakresie usług.

– Życie zawodnika składa się nie tylko ze startów. Ważnym jego elementem są także spotkania np. z mediami czy przedstawicielami sponsora. W takiej sytuacji położony w dogodnym miejscu Meeting Point jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Mnie osobiście cieszy fakt, że można się tu przy okazji napić świetnej kawy i zjeść coś dobrego – powiedziała mistrzyni.

Orlen Meeting Point Stop Cafe

Wyjątkowy charakter oferty Meeting Point podkreśla fakt, iż obiekt został w całości wykonany według koncepcji znanego projektanta Janusza Kaniewskiego, mającego w swoim portfolio prace dla słynnego włoskiego studia projektowego Pininfarina oraz Ferrari i Hondy. Pracując nad Meeting Point Janusz Kaniewski połączył aspekty funkcjonalne z najwyższą jakością materiałów oraz inspiracją elementami charakterystycznymi dla przemysłu motoryzacyjnego.

– Stacja Orlenu w Gdańsku, zaprojektowana przez Kaniewski Haute Design urządzona jest w stylu samochodowej pracowni projektowej. Przeszklony pawilon, na nim ogromny neon nawiązujący do reflektorów samochodu. Elewacja drukowana we wzór włókna węglowego używanego w pojazdach wyścigowych. We wnętrzu szlachetne, „automobilowe” materiały: skóra ekologiczna, przeszyta charakterystyczną stębnówką, unikalne lampy, ręcznie produkowane na wzór nowoczesnego reflektora – mówi o Meeting Point Janusz Kaniewski.

Źródło: onet

09/12/2011

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

Listopad 2017
P W Ś C P S N
« Paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl