Nowinki motocyklowe

NIEBEZPIECZNI QUADOWCY I CROSSOWCY UKARANI

quadowcy i croosowcy w lesie

fot. Straż Leśna Nadleśnictwa Mielec

Do niecodziennego zdarzenia doszło w minioną niedzielę na terenie Nadleśnictwa Mielec. Strażnicy leśni w trakcie działań prowadzonych pod kryptonimem „Quady”, zaobserwowali nielegalny wjazd dwóch grup użytkowników pojazdów do lasu w leśnictwie Cyranka.

Gdy dwóch crossowców podjęło ucieczkę przez patrolem straży leśnej, z bocznego duktu wyjechał kierowca quada, potrącając jednego z nich. Zatrzymani na miejscu zdarzenia kierowcy quada i crossa, między którymi doszło do kolizji, zostali ukarani mandatami na podstawie art.161 kodeksu wykroczeń.

– Podejmujemy niedzielne patrole, bo właśnie wtedy dochodzi do przypadków nielegalnego korzystania z lasu, a teren leśnictwa Cyranka jako często wykorzystywany do tego procederu wzięliśmy pod specjalny nadzór – mówi Bogdan Snopkowski,komendant posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Mielec. – Ten przypadek wyglądał dość dramatycznie i powinien uświadomić innym, że ucieczka może mieć przykre konsekwencje.

Obecnie ustalana jest tożsamość drugiego kierowcy crossa, natomiast w stosunku do osób uczestniczących w drugiej grupie quadów, prowadzone są czynności w celu ustalenia właścicieli i personaliów kierujących pojazdami.

EDWARD MARSZAŁEK, RZECZNIK PRASOWY RDLP W KROŚNIE
ŹRÓDŁO: LASY PAŃSTWOWE

10/03/2015

O autorze

siCk_BoY_


Dodaj komentarz

Listopad 2017
P W Ś C P S N
« Paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl