Nowinki motocyklowe

Pielgrzymki, otwarcia, rozpoczęcia sezonu motocyklowego

Od kilku lat, z roku na rok przybywa miejsc, w których odbywają się zloty motocyklistów pod nazwą otwarcie tudzież rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Tego typu imprez nie zabrakło w ostatnie weekendy a wiele z nich jeszcze przed nami.

Urywki z wybranych imprez

Czestochowa-zlot-2016Częstochowa – Zlot Gwiaździsty gromadzi tłumy motocyklistów i śmiało można powiedzieć, nie ma sobie równych. To miejsce pielgrzymek ma swoją magię przyciągania. Zespół klasztorny zakonu paulinów w Częstochowie to jedno z ważniejszych miejsc kultu maryjnego oraz najważniejsze centrum pielgrzymkowe katolików w Polsce ze znajdującym się cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Ogrom tej imprezy sprawił, że na wzór powstało wiele podobnych w całym kraju.

Dodaj swój/Wasz zlot/imprezę do kalendarza >>>

Pielgrzymka do Radecznicy 2016
Zobacz zdjęcia >>>

Zamosc_2016Edyta Eś – facebook – pełny tekst i zdjecia >>>
„Od południa na Wielki Rynek w Zamościu nadciągały coraz większe rzesze motocyklistów. Atrakcji i pokazów dla motocyklistów było przygotowanych bardzo dużo. Myślę, że każdy odnalazł coś dla siebie. Mi osobiście najbardziej podobała się wizyta u Batiuszki Witolda w Cerkwi Św. Mikołaja. W trakcie opowieści nasuwało mi sto tysięcy pytań, ale niestety czas nas gonił i nie było jak uzyskać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Ale teraz przynajmniej wiem co mnie interesuje, o co mogę dopytać lub doczytać”.

Radecznica-2016Kalasanty Cipek – facebook – pełny tekst >>>
„Przejrzałem program i wyszło mi, że nie chce mi się jechać z rana do Zamościa, spędzić tam pół dnia, a później w kolumnie jechać do Szczebrzeszyna i Radecznicy. Wiecie, w kolumnie jest mi duszno, niczym kapralowi Wichurze pod pancerzem. … Wyjazd z zamojskiego rynku zaplanowany był na 16.30, do Szczebrzeszyna jakieś 20 km. Na 17.00 powinni być… Jest 17.20, a tu ani widu, ani słychu. Jakieś pojedyncze motocykle, lub grupki, ale „parady” nie ma. Wróciłem do Szczebrzeszyna. Sporo motocykli, ale cała kawalkada przyjechała dopiero po 17.30 – jak się później dowiedziałem, pojechali zwiedzać okoliczne drogi gorszego sortu i trochę im zeszło. W końcu przyjechali. … Na miejscu było bardzo dużo motocykli. W ogóle rozpoczęcie sezonu w Radecznicy nie przypomina tego w Kalwarii. W sobotę jest multum ludzi, ogniska, koncerty, stoiska gastronomiczne, symulator jazdy na jednym kole i różne takie. Trochę się kręciłem tu i tam, żeby wszędzie być i zobaczyć. Nie pamiętam już, kto mnie zapytał z troską w głosie: „Wiatr, Ty sam przyjechałeś, nie czujesz się tu samotny”?

St_Wola-2016aTłumy motocykli podczas otwarcia sezonu motocyklowego – Stalowa Wola – zobacz zdjęcia z imprezy >>>
Zlot zorganizowany został przez Stowarzyszenie „Przyjazna dłoń” we współpracy z parafią Matki Bożej Szkaplerznej oraz Klubem Motocyklowym Head Hunters.

Wspomniane imprezy rozpoczynały się mszą świętą z poświęceniem motocykli. Na wielu z nich zbierano krew a ponadto towarzyszył im szereg dodatkowych atrakcji.

Dodaj swój/Wasz zlot/imprezę do kalendarza >>>

24/04/2016

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Lut    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl