Nowinki motocyklowe

Zatrzymania Hells Angels pod Warszawą

Hells_Angels

Portal onet.pl donosi, że w dniach 3-5 czerwca w podwarszawskiej Ryni nad Zalewem Zegrzyńskim odbył się „World Run 2016” –  czyli światowy zlot członków Hells Angels. Klub motocyklowy Hells Angels (HA MC) nazywają wprost, gangiem motocyklowym. Informator portalu przestrzegł przed bagatelizowaniem zlotu przez policje, która po alarmującym artykule podjęła odpowiednie działania. Policja zareagowała szybko odpowiadając, że do zlotu przygotowywała się od marca współpracując z wieloma służbami, również za granicą.

Z całą pewnością należy stwierdzić, że artykuł przestrzegający o światowym zlocie członków klubu w Polsce nagłośnił temat i dał policji dodatkowy zastrzyk mobilizacji do zabezpieczenia imprezy. To z kolei przyczyniło się do minimalizacji ewentualnych tragicznych w skutkach konsekwencji. Mimo ogromnej mobilizacji nie obyło się bez incydentów. Policja zatrzymała 10 osób – jak podaje Radio Zet. To nie koniec zdarzeń. Dwóch uczestników zlotu HA MC wydalono z Polski. Ponadto doszło do 15 kolizji i wypadków z udziałem motocyklistów spod znaku Hells Angels. Policja odnotowała 6 przestępstw oraz 17 wykroczeń. W ogólnoświatowym zlocie klubu Hells Angels wzięło udział 1550 motocyklistów.

„Hells Angels World Run” to cykliczna impreza odbywająca się raz w roku. Do momentu zakazu wjazdu do Stanów Zjednoczonych członkom Hells Angels nie posiadającym amerykańskiego obywatelstwa, zloty odbywały się w USA. Od pewnego czasu zjazdy aniołów piekieł przeniesiono do Europy.

To wygląda dumnie ?
1%, to oznaczenie motocyklistów stanowiących zbliżoną liczbę ogółu wielbicieli jednośladów. Grupy noszące wspomniany symbol walczą i wyznaczają własne zasady i strefy wpływów … Kluby noszące naszywki z tym symbolem swoją sławę zyskały dzięki wszczynanym burdom, życiu na granicy prawa, częstym łamaniem prawa. Posiadają w swych szeregach recydywistów. Właśnie to sprawiło, że odstają stylem życia od 99% motocyklistów, którym często przyszywa się tą samą łatkę.

W Stanach Zjednoczonych Hells Angels to klub uznawany za niebezpieczną, zorganizowaną grupę przestępczą, oskarżaną o handel bronią i narkotykami. Wielu członków karanych jest za ciężkie przestępstwa. Nie rozmawiają z dziennikarzami i unikają rozgłosu. Stacji tvn24 Warszawa udało się porozmawiać z przedstawicielem klubu, który na pytanie dziennikarza „Niektórzy mówią, że jesteście gangiem motocyklowym, przestępcami?” odpowiedział słowami „Klubem motocyklowym tak, przestępcami nie”.

Podsumowanie zjazdu HA MC w Ryni w Polsce:
– uczestnicy – około 1550 motocyklistów HA MC,
– zabezpieczenie imprezy – około 5000 stołecznych policjantów, dodatkowo zaangażowano każdą z komend wojewódzkich z wyznaczonymi zadaniami. Ponadto do pracy skierowano funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz podjęto bardzo ścisłą współpracę ze Strażą Graniczną.
Podsumowując – na 1 motocyklistę przypadło około 5 funkcjonariuszy.

Konsekwencje:
– wydalenie z Polski dwóch uczestników zjazdu spod znaku HA MC,
– zatrzymanie 10 osób,
– 15 kolizji i wypadków z udziałem motocyklistów spod znaku HA MC,
– 6 przestępstw i 17 wykroczeń.

Mimo wspomnianych zajść, współpraca na linii policja-organizatorzy układała się bardzo dobrze, co przyczyniło się do sprawnego zakończenia imprezy.

Zapamiętaj !
Zdecydowana większość motocyklistów w kamizelkach lub bez, to wspaniali ludzie, pasjonaci pielęgnujący swoją pasję. Kochają to co robią z pełnym zaangażowaniem. Restaurują stare motocykle, podróżują, organizują akcje charytatywne i podejmują wiele innych cennych działań. Przyjmijmy, że w przybliżeniu stanowią oni 99% motocyklistów. Wspomniany 1% motocyklistów kultywuje te same pasje, jednak w ich szeregach znajdują się osoby z wyrokami co dowodzi, że zajmują się działalnością przestępczą. To sprawia, że stanowią mało bezpieczną przystań dla nieświadomego motocyklisty.

Na podstawie: onet.pl, tvn24 Warszawa

07/06/2016

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

Sierpień 2017
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl