20
Paź
Przeprawowe Mistrzostwa i Puchar Polski ATV PZM 4×4 Terenowiec – Golub Dobrzyń
Od PLN 1200
09:00 to 14:00
Od 20-10-17 to 22-10-17

Przeprawowe Mistrzostwa i Puchar Polski ATV PZM 4×4 Terenowiec – Golub Dobrzyń
20-22.10.2017
Golub Dobrzyń, Zamek Golubski – kujawsko-pomorskie
Kontakt: Facebook >>>

III Runda Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM 4X4 TERENOWIEC (PMP ATV PZM)
III Runda Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM 4X4 TERENOWIEC (PPP ATV PZM)
CAN-AM TRAVEL

Na III Rundę Przeprawowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski ATV PZM 4×4 Terenowiec zapraszamy w piękne okolice Golubia-Dobrzynia.

Przeprawowe Mistrzostwa Polski (zwane dalej PMP) jest to cykl imprez terenowo – nawigacyjnych dla użytkowników pojazdów ATV. Celem organizacji Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM jest podnoszenie poziomu nawigowania oraz doskonalenie umiejętności jazdy zespołowej w ekstremalnych warunkach terenowych. PMP ATV PZM ma na celu wyłonienie najlepszych zawodników w klasyfikacji sezonu i przyznanie tytułu Mistrza Polski.

Przeprawowy Puchar Polski (zwany dalej PPP) jest to cykl imprez terenowych turystyczno-nawigacyjnych dla użytkowników pojazdów ATV. Celem organizacji Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM jest nauka i podnoszenie poziomu nawigowania oraz umiejętności jazdy zespołowej w ekstremalnych warunkach terenowych. Przeprawowy Puchar Polski ATV PZM ma na celu umożliwienie rywalizacji dla osób nie posiadających dotąd doświadczeń w rajdach oraz przygotowanie i selekcjonowanie przyszłych uczestników do udziału w Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM.

WIESZ O ZLOCIE CZY IMPREZIE ?
Dodaj swój zlot bez konieczności logowania – KLIKNIJ i wypełnij >>>
Instrukcja wypełniania >>>

Przeprawowe Mistrzostwa i Puchar Polski ATV PZM 4×4 Terenowiec – Golub Dobrzyń
PMP oraz PPP ATV PZM są własnością Polskiego Związku Motorowego (zwanego dalej PZM).

Organizatorem, wskazanym decyzją GKSPiT PZM, do realizacji PMP i PPP ATV PZM jest Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców – ATV Polska zwane dalej ATV Polska. ATV Polska posiada wyłączne prawo oprócz PZM do dysponowania nazwą PPP ATV PZM.
Organizator: Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców- ATV Polska / Polski Związek Motorowy
Dyrektor: Dorota Lechowicz-Gustab
Sędzia Główny: Jacek Bujański
Kierownik Parku Maszyn: Norbert Mikulski Motomikulski.pl
Przewodniczący Komisji Obliczeń: Monika Mańkowska
Członek Komisji Obliczeń: Patryk Woźniak
Zabezpieczenie medyczne: Off Road Rescue Team
Strefa Serwisowa: MOTO-MOTO
Sponsor Tytularny: 4x4Terenowiec
Sponsor Główny: Castrol
Sponsorzy Wspierający: Taurus Sea Power/ CanAm BRP Poland, Garmin Polska, oponyquad.pl/ Maxxis Tires, Tenzi, Mud-Off, ATP-Global motomikulski.pl – Norbert Mikulski, Events 4×4 , Seven Guard, Workout Mafia

Do udziału w zawodach zaproszeni są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i osoby stawiające dopiero pierwsze kroki na bezdrożach. Przeprawowa jazda na quadach została zaliczona przez PZMot do sportów popularnych, tak więc zawodników nie obowiązują żadne licencje natomiast egzekwowane będzie wyposażenie uczestnika w homologowany kask i ochraniacz kręgosłupa oraz pojazd spełniający wymagania limitu głośności, zgodny z regulaminami do poruszania się po terenach chronionych. Minimalny wiek uczestnika – ukończone 16 lat, prawo jazdy kategorii B1. Wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Dla własnego bezpieczeństwa zawodnicy będą startować w parach lub 3-osobowych teamach, ale klasyfikowani będą indywidualnie. Po wyruszeniu na trasę w piątek wieczorem będą mieli określoną liczbę godzin na pokonanie trasy (limit czasu podany zostanie podczas obowiązkowej odprawy) i skompletowanie jak największej liczby pieczątek rozmieszczonych w pobliżu przeszkód o różnym stopniu trudności. Im trudniejsze zadanie, tym większa jest wartość (przeliczana na punkty) danej pieczątki. Nawigacja będzie odbywać się zgodnie z trackiem wgranym do odbiornika GPS zawodnika.

Celem zawodów jest oczywiście rywalizacja sportowa, ale także szkolenie, którego efektem ma być podniesienie poziomu bezpieczeństwa jazdy w terenie oraz nauka dbałości o środowisko naturalne (np. rozścielanie wykładziny pod naprawianym quadem, by zapobiec wyciekom płynów i olejów do gruntu, używanie pasów do opasywania drzew). Przed każdą rundą odbywać się będą (nieobowiązkowe) kursy techniki poruszania się quadem i alternatywnych sposobów pokonywania przeszkód, szybkiej pomocy medycznej oraz nawigacji.

WIESZ O ZLOCIE CZY IMPREZIE ?
Dodaj swój zlot bez konieczności logowania – KLIKNIJ i wypełnij >>>
Instrukcja wypełniania >>>

Przeprawowe Mistrzostwa i Puchar Polski ATV PZM 4×4 Terenowiec – Golub Dobrzyń
NOWOŚĆ
CAN-AM TRAVEL – turystyka ATV/UTV
CAN-AM TRAVEL ma charakter turystyczno-krajoznawczo-szkoleniowy pod patronatem marki CAN-AM.

CAN-AM TRAVEL ma na celu popularyzację turystyki terenowej przy użyciu quadów, pokazanie z bliska wysokiego poziomu zawodników biorących udział w Przeprawowym Pucharze i Mistrzostwach Polski, przybliżenie zasad rywalizacji na trasach rajdów przeprawowych, promocję atrakcji turystycznych miejscowości, w których odbywają się rajdy, wspólne spędzanie czasu w terenie oraz pokazywanie przykładów, jak korzystać z przyrody bez kolizji z innymi turystami.
W CAN-AM TRAVEL dopuszcza się do udziału dowolnej marki pojazd ATV/UTV posiadającym oryginalny układ wydechowy.
Jazda odbywa się według harmonogramu dla każdej rundy, w grupach, pod opieką przewodnika/instruktora.

Uczestnicy CAN-AM TRAVEL otrzymają program składający się z trasy objazdowej z agendą zwiedzania, konkurencji polegającej na identyfikacji punktów foto, posiłku na trasie, oraz odwiedzenia miejsc, gdzie będzie można obserwować zawodników biorących udział w rywalizacji. Trasa objazdowa przebiegać będzie w większości po drogach szutrowych, a w przypadku braku innej możliwości, dojazdu także po drogach utwardzonych.

W przypadku posiadania rejestracji pojazdu, jako pojazd 2-osobowy, istnieje możliwość zgłoszenia udziału 2-osobowej załogi, a pasażerem może być osoba niepełnoletnia, która ukończyła 16 lat.
W przypadku zgłoszenia pasażera w wieku poniżej 16 lat udział jest możliwy pod warunkiem, że osoba kierująca pojazdem jest rodzicem lub opiekunem prawnym osoby niepełnoletniej w załodze. Wszystkie dokumenty (skan: dowód rej, polisa OC, dokumenty tożsamości) muszą być przesłane do biura ATV Polska wraz ze zgłoszeniem w celu akceptacji udziału w klasie CAN-AM TRAVEL.
Klasa CAN-AM TRAVEL zostanie utworzona w przypadku zgłoszenia się minimum 14 pojazdów na 30 dni przed rozpoczęciem zawodów. Na każdą rundę będzie wyznaczony limit ilości pojazdów wyczerpujący możliwości tras i tylko taka ilość uczestników zostanie zakwalifikowana do tego rajdu.

WIESZ O ZLOCIE CZY IMPREZIE ?
Dodaj swój zlot bez konieczności logowania – KLIKNIJ i wypełnij >>>
Instrukcja wypełniania >>>

Przeprawowe Mistrzostwa i Puchar Polski ATV PZM 4×4 Terenowiec – Golub Dobrzyń
Wpisowe

Przeprawowy Puchar Polski – Klasa ATV – jeden zawodnik- 850 PLN
Przeprawowe Mistrzostwa Polski – Klasa ATV – jeden zawodnik- 850 PLN
Wpisowe dla CAN-AM TRAVEL:
750zł / osoba
Załoga 2-osobowa ATV/UTV 1200 zł

Cena za bankiet dla osób towarzyszących – 100 zł / osoba

Wpisowe uczestników PMP i PPP obejmuje koszty organizacyjne imprezy, sędziowanie, prawo do korzystania z terenów, prawo do nagród stosownych do zajętego miejsca, udziału w bankiecie przewidywanym w czasie ceremonii wręczania nagród, profesjonalne zabezpieczenie medyczne, bluzę zawodniczą MX wraz z nadanym indywidualnym nr startowym (Zawodnik ma obowiązek przebywania na trasie w otrzymanej przez Organizatora w bluzie zawodniczej MX, z nadanym indywidualnym numerem startowym. Zawodnikowi, w ramach opłaty wpisowej, przysługuje jedna bluza zawodnicza MX w sezonie. Istnieje możliwość zakupu kolejnej bluzy. Koszt 1 szt. 160 zł brutto), dozorowany park maszyn w godzinach ustalonych w harmonogramie rundy, ciepły posiłek na trasie, ubezpieczenie NNW od uprawiania sportów ekstremalnych (15 000 zł na wypadek śmierci nnw, oraz 20 000 zł trwały uszczerbek na zdrowiu). Wpisowe nie obejmuje kosztów paliwa i dojazdu oraz zakwaterowania uczestnika.

Wpisowe uczestników CAN-AM TRAVEL obejmuje koszty organizacyjne imprezy, koszt wynajęcia przewodnika, opiekę pilota z samochodem terenowym, prawo do korzystania z tras, bilety wstępu do atrakcji turystycznych, udziału w bankiecie, profesjonalne zabezpieczenie medyczne, bluzę zawodniczą MX Zawodnik ma obowiązek przebywania na trasie w otrzymanej przez Organizatora w bluzie zawodniczej MX. Zawodnikowi, w ramach opłaty wpisowej, przysługuje jedna bluza zawodnicza MX w sezonie. Istnieje możliwość zakupu kolejnej bluzy. Koszt 1 szt. 160 zł brutto), dozorowany park maszyn w godzinach ustalonych w harmonogramie rundy, ciepły posiłek na trasie, ubezpieczenie NNW od uprawiania sportów ekstremalnych (15 000 zł na wypadek śmierci nnw, oraz 20 000 zł trwały uszczerbek na zdrowiu). Wpisowe nie obejmuje kosztów paliwa i dojazdu oraz zakwaterowania uczestnika.
Ponieważ uczestnicy CAN-AM TRAVEL nie biorą udziału w rywalizacji sportowej, nie przewiduje się prawa do nagród.

WIESZ O ZLOCIE CZY IMPREZIE ?
Dodaj swój zlot bez konieczności logowania – KLIKNIJ i wypełnij >>>
Instrukcja wypełniania >>>

Przeprawowe Mistrzostwa i Puchar Polski ATV PZM 4×4 Terenowiec – Golub Dobrzyń
Baza noclegowa
Zamek Golub – Dobrzyń >>>
Rezerwacje: zamekgolub@zamekgolub.pl, tel. (56) 683 24 66, (56) 683 24 55
Rezerwacja noclegów w zamku będzie możliwa dopiero po dokonaniu opłaty wpisowej na zawody. Noclegi nie są wliczone w cenę opłaty wpisowej.

Przeprawowe Mistrzostwa i Puchar Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec - Golub Dobrzyń