Kalendarium sezonu motocyklowego 2016
Nowinki motocyklowe, Relacje, Różne

Kalendarium sezonu motocyklowego 2016

Mijający rok obfitował w wiele niezwykłych wydarzeń, akcji, imprez, wyjazdów weekendowych i dłuższych wypraw. Większość z nas wykorzystała sezon motocyklowy maksymalnie i ma co wspominać w długie, zimowe wieczory. Ale motocykliści z forum Radiatora mogą pochwalić się nie tylko wyczynami w terenie czy w dalszej trasie. Wiele dobrych rzeczy w roku 2016 wydarzyło się z naszej inicjatywy, chęci i ogromnego zaangażowania.

STYCZEŃ 2016
Świąteczna Paczka Radiatora„Świąteczna Paczka Radiatora”
Relacja i zdjęcia z akcji >>>
Na piątkę z plusem zaliczyliśmy charytatywną akcję „Świąteczna Paczka Radiatora”, która była naszym autorskim pomysłem na lokalne przedsięwzięcie dobroczynne. Na własną rękę znaleźliśmy w okolicy Lubaczowa potrzebujące rodziny i dołożyliśmy wszelkich starań, żeby podnieść ich komfort życia oraz zapewnić najpotrzebniejsze produkty. Napędzany elektrycznie wózek trafił do wspaniałej dziewczynki z rozszczepem kręgosłupa, a 4-osobowej rodzinie pomogliśmy wyremontować stary drewniany dom. Akcja, która rozpoczęliśmy początkiem grudnia 2015 roku przeciągnęła się – ze względu na ogrom prac i potrzeb – do końca stycznia 2016. Dziękujemy wszystkim darczyńcom z wkład pracy, środki finansowe i bezinteresowną pomoc dla Potrzebujących.
Warto było dać coś od siebie! Satysfakcja i bagaż emocji po zakończonej akcji były bezcenne! Super Drużyna „Świątecznej Paczki Radiatora” dała radę!

Przetarcie sezonu motocyklowego styczeń 2016Przetarcie sezonu motocyklowego 30-31 I 2016
Relacja i filmik z przetarcia >>>
Asfalt, błoto, kałuże i LÓD. Takie warunki czyhają o tej porze roku na odważnych i niecierpliwych motocyklistów. A takich w naszym gronie nie brakuje! Głazio przetarł roztoczańskie szlaki na swoim wiernym BMW G450 X, włócząc się po roztopowych rozlewiskach w okolicy szałasu nad Tanwią i penetrując piaskowo-błotne wertepy nad Lubaczówką.  Emocjonujące przeżycia i szczegółowe relacje na forum z tej zimowej off-roadowej przejażdżki pobudziły wszystkich uśpionych jeszcze o tej porze roku motocyklistów.
Człowiek szczęśliwy to człowiek, który odnalazł własną drogę i kocha to, co robi!

LUTY 2016
Walentynkowy cross Szwagier EnduroWalentynkowy cross
Relacja filmowa z dwóch kasków >>>
I kolejne przetarcie okolicznych szlaków przez zimowych wojowników: Jaśka i Głazia. Jak to się mówi, jeśli ktoś naprawdę lubi jazdę na dwóch kółkach, to nie  przeszkadzają mu ani warunki pogodowe, ani minusowa temperatura, ani tym bardziej lód i błoto. Głaziowi udało się nawet pobić rekord jazdy na tylnym kole (30-50 metrów). Chłopaki pobrykali najpierw w najlepsze na piaskowym torze w okolicy Lubaczowa, a później przenieśli się standardowo na błotne tory i roztoczańskie ścieżki. Jak pisali w swojej relacji: ”Skoki, błotne przeprawy, rowy melioracyjne, strumienie nie były nam przeszkodą, wręcz przeciwnie, ogromną radością. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że człek ciągle się uczy”.
Jazda w terenie potrafi uczyć pokory. Koncentracja podczas jazdy jest obowiązkowa. Chwila nieuwagi może kosztować sporo…

VI Nasze Wyprawy MotocykloweVI edycja imprezy „Nasze wyprawy motocyklowe”
Relacja, zdjęcia i filmy z imprezy >>>
Po raz szósty już pasjonaci motocykli spotkali się na imprezie pn.: „Nasze wyprawy motocyklowe”. Energetyczna atmosfera, ciekawe prezentacje zdjęć i filmów z rejonów Azji, Europy, Ameryki Południowej, wciągające opowieści o przeżyciach i doświadczeniach w trasie oraz nietuzinkowi prezentujący po raz kolejny przesądziły o ogromnym sukcesie imprezy i przyciągnęły tłumy. W tym roku piątkowy wieczór należał do Krzysztofa „Sambora” Samborskiego, który przeniósł publiczność w indyjskie regiony Himalajów. W drugi dzień Marcin „Maurosso” Krzeszowiec zabrał zebranych w samotną, ale humorystyczną podróż po 17 krajach Azji Centralnej, Piotr i Krzysztof – Chłopaki od Junaków – zaserwowali opowieści z podróży po Albanii i dalszych rejonów Europy południowo-wschodniej. Wieczorem mieliśmy okazję wysłuchać opowieści Izabeli i Krzysztofa Rudź o podróży przez zapomniane tereny Ameryki Południowej oraz Tamary i Pawła Głaz o wyprawie na Półwysep Apeniński.
Impreza „Nasze wyprawy motocyklowe” co roku cieszy się większym wzięciem wśród pasjonatów motocykli i turystyki motocyklowej. Wspaniale jest dzielić się doświadczeniami z innymi i zachęcać ich do realizacji najskrytszych marzeń o podróżach.

KWIECIEŃ 2016
Niedzielna przejażdżka w BieszczadyNiedzielna przejażdżka
Fotorelacja zakończona offem na cięzkich >>>
10 kwietnia żądni prawdziwych motocyklowych doznań forumowicze wyruszyli na wiosenną jazdę po bieszczadzkich serpentynach. Na miejscu wyznaczonego spotkania stawili się w pełnej gotowości: Sleyer z Aśką, Tadek z Ewą, Kamil L., Jacek L. i Głazio. Na trasie przejażdżki znalazły się Sanok, Lesko, Solina, Cisna (obowiązkowa wizyta w Siekerezadzie), Przemyśl…Tu w Bieszczadach inny świat, wszędzie tłumy motocyklistów chłonących wszystkimi zmysłami nowy sezon motocyklowy.
W Bieszczady zawsze warto pojechać – tu człowiek czuje, że żyje!

MAJ 2016
Długi weekend w Serbii, Czarnogóra, DurmitorDługi weekend w Serbii
Skrócona relacja z weekendu (zdjęcia, film) >>>
Pełna relacja z weekendu na Bałkanach >>>
To było 2756 wspaniałych kilometrów dla Tamary i Głazia. Pomysł na wyjazd jak zawsze spontaniczny…Bałkany przyjęły ich jak zawsze gościnnie i ciepło. Są takie miejsca na świecie, do których zawsze wraca się z prawdziwą przyjemnością. Sopotnica (koło Prijedpolja) to największy wodospad na terenie Serbii, do którego wiedzie wąska, wijąca się w wysokich partiach gór szutrowo – błotna dróżka. Jest to miejsce magiczne, w którym czas zatrzymał się dawno temu. Trasa naszych podróżników wiodła przez Słowację, Węgry, Serbię, Czarnogórę, oraz Bośnię i Hercegowinę. W Czarnogórze, w górskim masywie Durmitoru ZIMA zaatakowała wczesną wiosną zaspami śnieżnymi, minusową temperaturą i nieprzejezdnymi drogami! Zasnuta mgłą i deszczowymi chmurami szmaragdowa Bośnia i Hercegowina zachwyciła swoimi skarbami: zabytkowym miastem Wyszechrad, filmową wioską Emira Kusturicy (Drvengrad) i domkiem na szmaragdowej Drinie. A Serbia, po raz kolejny skradła serce!
Są takie miejsca, które na zawsze zostają w naszych sercach. Warto te pamięć przechowywać i pielęgnować…

Impreza w szałasie nad Tanwią Impreza w szałasie nad Tanwią 13-15.05
Relacja zdjęciowo filmowa (oj działo się …) >>>
Przyszedł maj i czas na coroczną imprezę w szałasie nad Tanwią. Kto raz tu zawitał, ten wraca wciąż i wciąż! Co roku w samym sercu Roztocza spotykają się wielbiciele natury i zapaleni motocykliści. Pierwszym punktem imprezy były przejażdżki motocyklowe, których organizator starał się dogodzić zarówno wielbicielom jazdy po asfalcie, jak i pasjonatom off-roadowego szaleństwa w terenie. Drugim punktem „majowego spotkania” była kameralna wieczorna impreza w szałasie, podczas której nie brakowało dobrej muzyki, jadła, napitków i nocnych rozmów motocyklistów. Pogoda się nie liczyła i była tylko dodatkowym elementem całej imprezy.
W tym roku imprezę możemy zaliczyć do udanych. Podziękowania i pozdrowienia dla stałych bywalców Do zobaczenia w 2017!

Roztocze w Boże CiałoRoztocze w Boże Ciało
Fotorelacja i film z objazdu >>>
To było niezapomniane Boże Ciało. Wiatr, Edycja, Dzinio, Sick Boy, Głazio i Tamara oraz Hkr. Spotkanie nie było umówione, i pewnie dlatego sprawiło wszystkim tyle radości. Powodem przymusowego przystanku, do którego doszło w Werchracie była barwna procesja Bożego Ciała. Kawałek za Werchratą  ekipa trafiła na wyjątkowo paskudną chmurkę, z której lunęło jak z przysłowiowego cebra. Deszcz tłukł po kaskach i bił po rękach niczym grad! Ale nawet tak kapryśna pogoda nie zepsuła tej przemiłej przejażdżki. Najpierw były lody dla osłody w Tomaszowie Lubelskim, potem piękna trasa w okolicach Suśca i chwila relaksu koło Józefowa. Dalej poszło już z górki – droga powrotna do Lubaczowa wiodła przez Obszę i Cieszanów. Tym razem jednak burzowa aura nie odpuściła i ostatnie kilometry ekipa przejechała w ulewnym deszczu, przy wtórze grzmotów, świetle błyskawic i czarnego zaciągniętego granatowymi chmurami nieba.
Woda spływająca wszystkimi rowkami ciała, doborowe towarzystwo i pozytywne emocje – JAK SIĘ CHCE, TO MOŻNA!

CZERWIEC 2016
Szybka akcja RojkaSzybka akcja Rojka
Relacja z filmem >>>
To był samotny wypad na świeżo zakupionej Afryce Twin. Rojek stwierdził, że trzeba trochę „podzidować” w terenie! Jak pomyślał, tak też i zrobił. Trasę zaczął od małego incydentu z panią reprezentującą Straż Graniczną w okolicach Budomierza. Wszak zakazy są po to, by je łamać!? Potem był kręty asfalcik prowadzący do Huty Krzyształowej, przelot aleją lipową w Radrużu i zwiedzanie starej greckokatolickiej cerkwi z listy UNSECO. Następnie szybki przelot przez Horyniec, Nowiny, Brusno, Hutę Lubycką, Wolę Wielką, Jacków Ogród, Narol, Łówczę i Płazów.
Podsumowanie: pogoda – dopisała, mandatów- brak, nowy motor – sprawdzony w trudnych warunkach, uśmiech na twarzy – jeden z szerszych, jakie można mieć, doznania – bezcenne!

Motoserce Lubaczów 2016Motoserce Lubaczów 2016
Pełna relacja z akcji >>>
Tegoroczna akcja Motoserce w Lubaczowie skupiła na rynku tłumy motocyklistów, rodziny z dziećmi i ludzi z ogromnym sercem, którzy oddawali krew dla innych. Cała impreza oficjalnie rozpoczęła się o godzinie 12:00. Do późnych godzin popołudniowych w centrum miasta odbywały się koncerty. Motocykliści mogli się sprawdzić w różnych konkurencjach, dzieci brały udział w specjalnych konkurencjach z odrobiną rywalizacji oraz oblegały plac zabaw. Ekipa z  Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie pokazała rodzicom i ich pociechom jak spędzać wolny czas bez komputera. Do poboru krwi zgłosiło się 175 zainteresowanych, z czego krew oddało 150 osób. W ramach akcji Motoserce w Lubaczowie zebrano 67,5 litra krwi w ciągu jednego dnia.
To był jednodniowy, ale rekordowy pobór krwi w Lubaczowie.
W tym roku znowu było niesamowicie! Krew płynęła nieprzerwanym strumieniem. Pamiętajmy, że „każdy worek krwi jest na wagę złota”!

Moto Forszmak Party 2016Moto Forszmak Party 2016
Fotorelacja i film do przeglądnięcia >>>
Moto Forszmak Party w Krasnymstawie to kameralna impreza na dużym luzie. Jest sporo ciekawych konkurencji i atrakcji: parada motocykli, koncerty zespołów, konkursy z nagrodami, pożywny ciepły forszmak, do tego ogrom unikalnych i zróżnicowanych happeningów jak pokaz broni palnej i możliwość sprawdzenia się na strzelnicy, wodne sporty, czyli kajaki, motorówka, niespodzianka dla dorosłych i wiele innych. W tym roku na tej imprezie spotkali się: Wiatr w Polu, Dzinio, Edycja, Głazio, Sleyerek z Aśką i Tadzio z Ewą.
Zawsze miło jest spędzić czas w dobrym towarzystwie. Czas spędzony na bezczynności w domu, to czas stracony!

Piknik rodzinny w Specjalnym Ośrodku Szkolno – WychowawczymPiknik rodzinny w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym
Fotorelacja z akcji >>>
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubaczowie zorganizował Piknik Rodzinny, w ramach którego obchodzono Dzień Dziecka, Święto Matki i Ojca. Pracownicy placówki zaprosili wychowanków wraz z rodzinami oraz znajomych motocyklistów. Uroczystość miała miejsce na świeżym powietrzu, przy pięknej słonecznej pogodzie na placu zabaw dnia 10 czerwca 2016 roku. Posiadacze dwóch kółek stali się jedną z głównych atrakcji tych obchodów. Motocykliści z forum Radiatora mogli się dzielić swoją pasją z rodzicami oraz wychowankami ośrodka i przekazać dzieciakom pozytywne emocje. Najodważniejsze dzieci przymierzały kaski i wsiadały na motocykle robiąc pamiątkowe zdjęcia. Piknik z konkursami, zabawami i tańcami, warsztatami plastycznymi, malowaniem twarzy, domowymi wypiekami – można zaliczyć do bardzo udanych imprez.  Główna atrakcja, czyli motocykliści sprawdzili się w 100 procentach!
Wspaniale jest robić coś dla innych i dzielić się! Wszystkie dzieci nasze są!

Militariada w Nowej DębieMilitariada w Nowej Dębie
Pełna fotorelacja z przeprawą przez Wisłę >>>
Na niedzielnym wyjeździe, którego pomysłodawcą był Jacek L. stawili się: Brzezik, Sleyer, Tadzio z Ewa i Głazio z Tamarą. W trzeci weekend czerwca Północne Podkarpacie zamieniło się w poligon muzyczno-militarny. Już po raz ósmy odbyła się w Nowej Dębie „Mlitariada 2016”, która jest imprezą z pogranicza historii, muzyki i militariów. Ci, którzy się zmobilizowali do tego wyjazdu mogli podziwiać dynamiczne pokazy żołnierzy w akcji, pokazy szkolenia plutonu szturmowego, pokazy walk oraz czołgi i wozy bojowe.
Każdy wyjazd jest niepowtarzalny – nowe informacje, doznania, coś nowego dla ducha i ciała! Podróże i wyjazdy kształcą!

Zakończenie roku szkolnego 2016Zakończenie roku szkolnego 2016
Fotorelacja i filmik z akcji >>>
Zakończenie zajęć edukacyjnych to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Pomysłodawcami uatrakcyjnienia tego dnia byli Maciek Z. i Jacek L. Oprócz różnego rodzaju atrakcji jakie oferuje Gospodarstwo Agroturystyczne w Załużu państwa Załuskich  (trampolin, mini zoo, placu zabaw, pojazdów) największą okazała się możliwość przejażdżki dzieciaków na różnych motocyklach. Kolejka chętnych nie miała końca. Największą popularnością  cieszył się Dniepr z wózkiem bocznym jednego z gospodarzy. Organizatorzy imprezy oczywiście zadbali o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników imprezy. Nikt z motocyklistów i uczestników nie wyjechał głodny – kiełbaski z grilla nie brakowało!
Oto kolejny dowód, że motocykle łącza pokolenia i łagodzą obyczaje!

WIESZ O ZLOCIE CZY IMPREZIE ?
Dodaj swój zlot bez konieczności logowania – KLIKNIJ i wypełnij >>>
Instrukcja wypełniania >>>

„Do krainy Wikingów” – wakacyjna wyprawa Głazia i Tamary„Do krainy Wikingów” – wakacyjna wyprawa Głazia i Tamary
Relacja z wyprawy z setkami zdjęć >>>
Program VII Nasze Wyprawy Motocyklowe >>>
22 dni w trasie dookoła Morza Bałtyckiego. Na trasie wyprawy znalazły się: Niemcy, Dania, Szwecja, Norwegia (Nordkap), Finlandia, Estonia, Łotwa i Litwa. Moc atrakcji, pięknych krajobrazów, ciekawych ludzi, asfaltów, szutrowych dróg i biwaków pod chmurką. Zmienna, skandynawska pogoda nie ułatwiała podróży, a rześkie powietrze znad fiordów dodawało energii. Tak w skrócie można podsumować ten wyjazd.
Więcej szczegółów z podróży Głazio i Tamara zdradza podczas VII edycji imprezy „Nasze wyprawy motocyklowe”. Bądźcie 24-26 lutego w Narolu!

LIPIEC 2016
Zlot w RadawieZlot w Radawie
Fotorelacja >>>
W dniach 8-10 lipca 2016 roku odbył się XXVI Międzynarodowy Zlot Motocyklowy w Radawie. Jak co roku organizatorzy zagwarantowali super zabawę przy dobrej rockowej muzyce i smacznym jedzeniu. Najbardziej jednak na Radawie liczy się dobre towarzystwo, które zapewni rozrywkę przez czas rwania imprezy. Stali bywalcy tej imprezy nie zawiedli i w tym roku: Wiatr w Polu, Kurpi, Kamiloo, Globus z Basią i Bartek J.
Tradycji stało się oczywiście zadość, ponieważ Kurpi z całej dwudniowej imprezy miał tylko pięć zdjęć na aparacie, z czego nie wszystkie ostre…Można więc wnioskować, zabawa była przednia!

Asysta weselna u Bohuna i MonikiAsysta weselna u Bohuna i Moniki
Fotorelacja >>>
16 lipca nasz przystojny kolega Bohun i jego wybranka Monika wstąpili w związek małżeński. Sakramentalne „TAK” Młodzi wypowiedzieli w kościele w Baszni Dolnej, natomiast przyjęcie weselne odbyło się w Dzikowie. Paradę weselną uświetnili swoją obecnością oczywiście motocykliści z forum Radiatora, którzy dzielnie wspierali Pana Młodego w trakcie najważniejszej części uroczystości. Przyjechali, narobili hałasu, zostawili po sobie dobre wspomnienie, zabrali co im Młodzi dali, i już ich nie było.
Bohunowi i Monice życzymy wszystkiego najlepszego, szczęścia i MIŁOŚCI na nowej drodze życia oraz szerokości!

SIERPIEŃ 2016
Piwo…Bunkry… Góry…Doły… Turysty z BosmanemPiwo…Bunkry… Góry…Doły… Turysty z Bosmanem
Relacja Turysty z Bosmanem >>>
To był typowy letni wyjazd: dużo różnych motocykli, garść dobrego nastroju i ciekawa trasa. Słupsk, Świnoujście z historycznymi fortami, Zielona Góra, Bastea – imponujące naturalne skalne miasto we wschodniej części Niemiec, Bogatynia – kopalnia osuwisko.
Wszędzie jest coś do zobaczenia: atrakcje do zwiedzania, widoki do podziwiania, ludzie, z którymi można porozmawiać…

WRZESIEŃ 2016
Po roztoczańskich bezdrożachPo roztoczańskich bezdrożach
Wesoła relacja filmowo-zdjęciowa z wyjazdu z odrobiną historii >>>
11 września 2016 okazał się dla motocyklistów zrzeszonych na forum Radiatora (Bohuna, Jacka L., Andrzeja M. i Głazia) wręcz wymarzonym dniem do eksplorowania pięknych roztoczańskich terenów. Nie było oczywiście mowy o jeździe tylko i wyłącznie asfaltowymi, prostymi i gładkimi drogami. W programie jazdy terenowej nie zabrakło elementów dzikiego off-roadu, błotnistych ścieżek, piaskowych dróg i jazdy na przełaj. To było 230 kilometrów dobrej zabawy, przyjemnej jazdy, kontrolowanych wywrotek i zachwytów nad kolorami jesieni. Na trasie wyjazdu po Roztoczu Wschodnim znalazło się m.in. miejsce bitwy pod Kobylanką Szumy nad Tanwią i Dahany.
Jak widać podróżując przez Roztocze można idealnie połączyć turystykę motocyklową z podziwianiem krajobrazów i zwiedzaniem ciekawych obiektów turystycznych. Udało się to – już nie pierwszy zresztą raz –  ekipie Radiatora, która od kilku lat promuje te piękne i dzikie zakątki.

Wrześniowy wypad - RoztoczeWrześniowy wypad
Z pełną relacją na forum >>>
230 przejechanych kilometrów w terenie, kilka wywrotek, kąpiel w zimnej Tanwi. Trasa wyjazdu prowadziła po roztoczańskich terenach: Lubliniec, Dahany, Szumy nad Tanwią. W rolach głównych trzech muszkieterów: Jacek L., Andrzej M., Głazio i Globus. Motocykle używane zgodnie z przeznaczeniem.
Doświadczeni kierowcy, którzy dużo jeżdżą w trudnym terenie potrafią upadać tak, aby nie zrobić sobie krzywdy. Doświadczenia jednak  nabywa się z czasem i z liczbą przejechanych w terenie kilometrów.

Dorotka się żeni!Dorotka się żeni!
Odjazdowa parada weselna >>>
17 września nasz wspaniały kolega Dorotka i jego wybranka Basia wstąpili w związek małżeński. Sakramentalne „TAK” Młodzi wypowiedzieli w kościele w Cieszanowie, natomiast przyjęcie weselne odbyło się w Lubaczowie. Paradę weselną uświetnili swoją obecnością oczywiście motocykliści z forum Radiatora, którzy dzielnie wspierali Pana Młodego w trakcie najważniejszej części uroczystości. Przyjechali, narobili hałasu, zostawili po sobie dobre wspomnienie, zabrali co im Młodzi dali, i już ich nie było.
Marcinowi i Basi życzymy wszystkiego najlepszego, szczęścia i MIŁOŚCI na nowej drodze życia oraz szerokości!

Motocyklowe pożegnanie lata – MOTOBABYMotocyklowe pożegnanie lata – MOTOBABY
Relacja z imprezy >>>
17 września motocykliści w miłej atmosferze i dobrym towarzystwie pożegnali upalne lato. Po raz kolejny pasjonaci dwóch kółek udowodnili, że można na nich liczyć w każdej sytuacji, a pogoda w niczym im nie przeszkadza. Tegoroczna impreza pt.: „Motocyklowe Pożegnanie Lata” miała dobroczynny wydźwięk, a jej główną bohaterką była chora Emilka. Wśród zebranych krążyły puszki, do których można było wrzucać dowolne kwoty oraz zorganizowano spontaniczną licytację. Zebrano 2354 zł, 70 funtów i 0,70 euro !!! Cała kwota zostanie przekazana na leczenie chorej Emilki i może stanie się małym promyczkiem światła na drodze ku wyzdrowieniu.
Jaki smutny i szary byłby ten świat bez motocyklistów i motocyklistek

PAŹDZIERNIK 2016
Październik w lesie
Październik w lesie

Fotorelacja oraz filmy >>>
To była rozwojowa trasa po bocznych ścieżkach Roztocza i  nikt nie obiecywał, ze będzie czysto, równo i sucho. Żaden z uczestników nie odniósł obrażeń. Motocykle ucierpiały wyłącznie w „kosmetycznym” aspekcie. Nie było takiej drogi, której nie dało się przejechać. Najbardziej dały się we znaki uczestnikom tego wyjazdu (Jackowi L., Głaziowi, Bohunowi) grząskie piaski. Atrakcji natomiast było co niemiara: wywrotki, błotko, piękne kolory jesieni.
Lekkim sprzętem jeździ się łatwiej i można dużo więcej. Z wieloletniego doświadczenia wiadomo, że ciężkim motocyklem też można dużo, ale koniecznie trzeba wiedzieć gdzie i kiedy. A upragnione błotko zawsze się znajdzie!

Leśne zakończenie sezonu w Rezerwacie JedlinaLeśne zakończenie sezonu w Rezerwacie Jedlina
Relacja zdjęciowa i filmowa >>>
Impreza rozpoczęła się krótką modlitwą przy grobach zmarłych tragicznie motocyklistów oraz mszą. Po oficjalnej części nastąpił przejazd motocyklami do Rezerwatu Przyrody Jedlina, gdzie ksiądz Roman – solenizant i główny organizator imprezy przygotował dla wszystkich przybyłych pyszne jedzenie.
Ci, którzy odeszli są zawsze w naszej pamięci. Pamiętamy!!!

Kalwaria Pacławska – zakończenie sezonu motocyklowegoKalwaria Pacławska – zakończenie sezonu motocyklowego
Relacja i zdjęcia Artura >>>
Zakończenie sezonu w kalwarii Pacławskiej z pewnością można zaliczyć do udanych. Pogoda dopisała, a motocykli było pełno w każdym zakamarku. Dojazd w dniu rozpoczęcia imprezy był dość męczący, ze względu na korki i „zmęczone ciągłym użyciem sprzęgło”. Organizatorem był Rzeszowski Klub Motocyklowy „Ronin Riders”. Ostatni dzień imprezy zakończył się uroczysta mszą świętą z modlitwą w intencji motocyklistów.
Aby uniknąć stania w korkach na Kalwarię najlepiej przyjechać dzień wcześniej!

Moto Cross Quad w Nowej DębieMoto Cross Quad w Nowej Dębie
Relacja z imprezy >>>
16 października odbyła się kolejna impreza z cyklu MCQ na torze crossowym w Nowej Dębie, na którą wybrali się Jacek L. i Globus. Organizatorzy zapewnili dobrą zabawę, piknikową atmosferę, sportową rywalizację i moc emocji. Pogoda nie rozpieszczała, ale zawodnicy nie mieli podstaw do tego aby stygnąć. Wysoka frekwencja i świetnie przygotowany tor zapewniły wszystkim przybyłym  dobrą zabawę.
Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zapewnili gorący bufet, co znacznie podnosiło morale w ten chłodny dzień.

Polska premiera motocykla HRCKR - Game Over Cycles
Hard Rock Cafe Kraków – chopper Game Over Cycles wiszący nad barem

Polska premiera motocykla HRCKR
Relacja i film z fotogalerią >>>
21 października odbyła się polska premiera motocykla Hard Rock Cafe Kraków Racer wykonanego przez firmę Game Over Cycles. W konkursie „Custom Bike Show”, zorganizowanym na EBW przez markę Harley-Davidson, zbudowany przez Game Over Cycles (GOC) dla Hard Rock Cafe Kraków customowy Cafe Racer (Harley-Davidson Sporster 883) zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Sportster” oraz prestiżową nagrodę publiczności – People’s Choice Award.
Maszyna została również wyróżniona w konkursie zorganizowanym przez firmę Custom Chrome Europe – jednego z największych w Europie dostawców części do motocykli marki Harley-Davidson. W Custom Chrome Europe Faaker See Championship motocykl z Polski zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Modyfikowany Harley”.
Gratulujemy ekipie Game Over Cycles!

jesienne pogórza karpackie galeria
Przeprawa promem rzecznym Nozdrzec przez San

Pogórza karpackie jesienią
Relacja, fotogaleria i film >>>
Przedostatnia październikowa niedziela okazała się doskonałym dniem do wypadu motocyklowego dla Tadzia, Andrzeja M. i Głazia. Na trasie nie brakowało ciekawych miejsc: Dwór Boratyń (Zespół Pałacowo-Parkowy), Pruchnik z drewnianą zabudową Rynku, Zespół dworsko-parkowy w Nienadowej, ruiny zamku w Dąbrówce Starzeńskiej, przeprawa promem rzecznym Nozdrzec przez San, intensywnie parujące pola uprawne, serpentyny w Izdebkach, przeprawa motocyklowa przez rzeczkę, Dwór Kombornia, Rezerwat Przyrody Prządki, ruiny zamku Kamieniec z akcentem „Zemsty” Aleksandra Fredry.
Podczas wyjazdu nie brakowało pozytywnych emocji i wrażeń estetycznych. Ach ta złota jesień!

Deszczowa jesień na Roztoczu Wschodnim z zakończeniem sezonu
Motocykliści pod drewnianą cerkwią św. Paraskewy w Radrużu na Roztoczu Wschodnim – UNESCO

Czarna Brygada – deszczowe zakończenie sezonu
Błotna oraz wywrotowa fotorelacja i film z nutką patriotyzmu >>>
To był wyjazd w typowo jesiennym klimacie. Chłopaki z Czarnej Brygady cyklicznie organizują zakończenie sezonu motocyklowego i trzeba przyznać, że za każdym razem wychodzi im to lepiej. Pierwszym punktem imprezy był wyjazd w teren. W tym roku na trasie przejazdu znalazły się ciekawe obiekty: Diabelski Kamień, bunkry Linii Mołotowa i zabytkowa cerkiew w Radrużu. Przybyli na imprezę motocykliści mieli do wyboru dwie opcje jazdy: asfaltową i offroadową. Drugim punktem zakończenia sezonu była wieczorna impreza w Chutorze Gorajec, gdzie nie zabrakło dobrego towarzystwa, jedzenia i muzyki.
Gratulacje dla Chłopaków z Czarnej Brygady za dobrą organizację i wyśmienitą atmosferę podczas całej imprezy!

LISTOPAD 2016

Błotna jazda z przygodami
Rzeczna wywrotka motocyklowa

Błotna jazda z przygodami
Fotorelacja >>>
Pełna relacja z filmem i błotnymi wywrotkami na cięzkich to mega zabawa >>>
Zaczęło się sympatycznie i niewinnie. Jednak w ciągu kilku chwil zwykły wyjazd obfitował w różnorodne wywrotki. Były gleby błotne, piaskowe a nawet rzeczne. Nie obeszło się też bez uszkodzeń motocykli: zerwany halogen, rozwalona osłona silnika, pęknięcia obudowy, połamana szyba, kierunki oraz pełno siniaków i otarć na ciele.20 listopada Bohun, Globus, Paulus, Jacek L., Gibbon81 i Głazio urządzili sobie zabawy w błocie, które dostarczyły pozytywnej energii na koniec sezonu. Było przedzieranie się przez bagniste tereny, przeprawy przez Tanew, topienie motocykli i jeszcze kilka innych ekstremalnych rozwiązań.
Bez wątpienia był to najbardziej błotny ze wszystkich wyjazdów! Było mokro, zimno i brudno, a jednocześnie energetycznie.

GRUDZIEŃ 2016

Motocykliści dla Emilki – impreza charytatywna
Motocykliści dla Emilki – impreza charytatywna

Motocykliści dla Emilki – impreza charytatywna
Fotorelacja z akcji charytatywnej >>>
Akcję charytatywną, której główną bohaterką była dzielnie walcząca z rakiem Emilka z Oleszyc zorganizowali pasjonaci motocykli i wolontariusze.
Celem zbiórki jest 18-miesięczna terapia w Niemczech we współpracy z dr. Burzyńskim i szansa na normalne życie. W hali sportowej Zespołu Szkół im. Kustronia zaparkowały m.in. zabytkowe samochody i motocykle, podróżnicy podzielili się wrażeniami ze swoich wypraw, nie zabrakło również ciekawych występów artystycznych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła charytatywna zbiórka i licytacji gadżetów przeznaczonych na pomoc w leczeniu 12-letniej Emilki Jasic z Oleszyc.
Dzięki wielkiemu sercu motocyklistów w trakcie niedzielnej akcji (11.12.2016) pn. „Motocykliści dla Emilki” udało się zebrać 10 003, 46 zł. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyszli i wsparli Emilkę w jej walce z chorobą.

Radiator i Szlachetna Paczka 2016
Radiator i Szlachetna Paczka 2016

Radiator i Szlachetna Paczka
Charytatywne zakończenie sezonu motocyklowego 2016 – relacja >>>
Tegoroczna akcja wsparcia ogólnopolskiego projektu pn. „Szlachetna Paczka” przez motocyklistów spod znaku Radiatora okazała się sukcesem. Udało się pomóc aż czterem rodzinom w potrzebie. Jedną z w/w wymienionych rodzin objęliśmy wsparciem w ramach „Świątecznej Paczki Radiatora”. To było trzy tygodnie intensywnej współpracy forumowiczów: zbieranie finansów, kupowanie najpotrzebniejszych produktów, wymienianie się informacjami i spostrzeżeniami, podejmowanie decyzji i pakowanie.
Podsumowując: WYBRALIŚMY rodziny, PRZYGOTOWALIŚMY najpotrzebniejsze artykuły i DOSTARCZYLIŚMY paczki! Dziękujemy za wytrwałość, upór, siłę i ogromną chęć pomocy. Dzięki Wam – kochani motocykliści i Przyjaciele świat stał się choć na chwilę lepszy…

Oby rok 2017 okazał się łaskawy dla Motocyklistów i pozwolił im czerpać przyjemność z jazdy na motocyklu pełnymi garściami! Zespół Radiatora życzy w Nowym Roku wspaniałych wypraw, udanych wyjazdów i szerokości!

Tekst: Tamara Głaz

Zobacz filmowe podsumowanie sezonu motocyklowego użytkowników Radiator Mototurystyka >>>

WIESZ O ZLOCIE CZY IMPREZIE ?
Dodaj swój zlot bez konieczności logowania – KLIKNIJ i wypełnij >>>
Instrukcja wypełniania >>>
23/01/2017

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl