Filmy, Relacje, Różne, Zloty / Imprezy

Tak kończyliśmy sezon motocyklowy

Zakończenie Sezonu Motocyklowego - Horyniec Zdrój 2011Tak kończyliśmy sezon motocyklowy (film)

Ostatni weekend września obfitował w imprezy motocyklowe pod nazwą „Zakończenie Sezonu Motocyklowego”. Spora grupa użytkowników jednośladów  wybrała Horyniec-Zdrój.

Deszczowe lato spowodowało u nas niedosyt  jazdy motocyklem za to jesienna pogoda była dla nas łaskawa.

Radruż - zespół cerkiewny pw. św. ParaskewyW sobotę 24 września 2011 r. spotkaliśmy się w Horyńcu Zdroju po to by czerpać radość z jazdy a wieczorem toczyć długie motocyklistów rozmowy …

Naszą bazą był camping „Gościniec pod lasem” w Horyńcu Zdroju. Z tego miejsca wyruszyliśmy w trasę, którą przygotowali dla nas Panowie z GERP (Grupa Eksploratorów Roztocza Południowego). Mogliśmy się spodziewać, że drogi przez które nas poprowadzą będą różnorodne. W trasie przekonaliśmy się, że asfalty służyły nam jedynie jako łączniki. Poruszaliśmy się po błotach, piaskach, łąkach i szutrach, które Motocykl przed rozpoczęciem jazdypowoli zamieniają się w asfalt o czym przekonaliśmy się na własne oczy.

Gdzie byliśmy ?

Z Horyńca wyruszyliśmy do Radruża. Nie była to najkrótsza ani najlepsza droga. Wiodła przez lasy a dalej wzdłuż granicy. Pierwszy motocykl w rowie melioracyjnym był zapowiedzią dalszej przygody. Już wiedzieliśmy – będzie to trasa enduro. Świadczył o tym motocykl naszych przewodników – Honda Transalp z najlepiej dobranymi do owych warunków oponami. Motocykl po zakończeniu jazdyW Radrużu zobaczyliśmy cerkiew pw. Św. Mikołaja, zespół cerkiewny pw. Św. Paraskewy po czym pojechaliśmy pod słupy graniczne PL-UA.

Zobacz zdjęcia z imprezy >>>

Oddalając się powoli od granicy przebywaliśmy zróżnicowane drogi podziwiając roztoczańskie krajobrazy. Przejeżdżając tunelem pod linią kolejową dojechaliśmy do Nowin Horynieckich. Tam zwiedziliśmy obszar położony dookoła drewnianej kapliczki Matki Bożej, we wnętrzu której bije cudowne źródło. Nieopodal na wzniesieniu odnaleźliśmy grupę wapiennych głazów – Nowiny Horynieckie - drewniana kapliczka Matki Bożej, we wnętrzu której bije cudowne źródłomegalitów – zwanych Roztoczańskim Stonehenge. To miejsce mocy i obrzędów – „Świątynia Słońca”.

Więcej zdjęć by Glazio/Piguła >>>

Kolejny asfaltowany leśny dukt. Część z nas miała okazję przejechać się po świeżym dywaniku robiąc na nim ślady, które znikały po przejechaniu walca. Inni walczyli na poboczu omijając przeszkody. Dojechaliśmy w okolice miejscowości Dahany. Bunkier – pozostałość po dawnej linii umocnień Mołotowa. Jeden z nielicznych posiadających uszkodzone przez pocisk działo. Zwiedziliśmy go z zewnątrz i od Nowiny Horynieckie - Świątynia Słońca zwana również Roztoczańskim Stonehengewewnątrz – uwaga na niespodzianki w środku (przydatna latarka).
Nieopodal wyłoniła się przepiękna łąka, na której wypasano niegdyś owce. Zachwyca swoim pięknem. Gorący kociołek w tym miejscu był dla nas wspaniałą niespodzianką.

Więcej zdjęć by Cino Cinek >>>

Po przegonieniu „małego głoda” ruszyliśmy w drogę powrotną do naszej bazy.

Tam przy ognisku, później pod wiatą w rytmach muzyki na żywo toczyły się długie motocyklistów rozmowy. Śpiewy, rozmowy … i tak do rana.Dahany - bunkier z linii Mołotowa

Więcej zdjęć by Zaba >>>

Kto zwiedzał z nami na dwóch kołach na pewno nie żałował. Mimo wywrotek każdy wrócił z do bazy z uśmiecham na twarzy – niektórzy z małym bólem. Motocykle Harley Davidson, Honda GL 1100 oraz Honda NTV do czasu owego zakończenia nie miały wcześniej na sobie takiej ilości pyłu i błota. Było warto i wesoło.

Dahany - magiczna łąkaPo zakończeniu sezonu będziemy korzystać z ostatnich pogodnych dni. Od czasu do czasu będziemy wietrzyć nasze motocykle w oczekiwaniu na rozpoczęcie sezonu 2012. Większość z naszych sprzętów uda się na zasłużony przegląd i potrzebne remonty. Podziękowania dla organizatorów tego zamieszania – Klubowi Motocyklowemu „Czarna Brygada”.

Zobacz film z zakończenia sezonu 2011

Tekst: Głazio

04/10/2011

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl