Nowinki motocyklowe, Relacje, Różne

Moto Magadan 2012

Moto Magadan 2012Moto Magadan 2012

Brzmi prosto…Dwóch motocyklistów…dwie Hondy Africa Twin…z Rzeszowa na Syberię do Magadanu przez Ukrainę, Kazachstan, Mongolię 30tyś.km w 75 dni!

Paweł Krupa – motocyklista z Rzeszowa wraz z kolegą jadą w poszukiwaniu przygody. Przemierzać będą stepy, góry, bezdroża po to by jechać. W pozornym braku planu mają coś jednak na celu.
Życzymy powodzenia i szczęśliwego powrotu.

Tak pisze na oficjalnym profilu fb, na którym już zdaje relacje:


„Zawsze zastanawiałem się, jak motocykliści pakują się na takie długie trasy…przejechałem już parę, ale najdłuższa to 3 tygodniowy Rajd Katyński….Miałem wtedy 3 kufry i wałek wszystko załadowane „po komin”. Myślę że dobrym nauczycielem pakowania jest życie, a przede wszystkim praktyka!!! dwa wałki i dwa kufy plus dwie tylne i jedna przednia opona – w nich mam załadowane części zamienne. Ciśnienie wzrasta z godziny na godzinę- dopiero dziś do mnie dochodzi co chcemy zrobić…:)
„JADU W MAGADAN” :):):):):)

 

Dzień Wyjazdu
1.07.2012 – Godzina 7:00 Msza Święta w intencji motocyklistów i „Pielgrzymki Śladami Zesłańców” bo przecież tymi drogami na wschód zsyłani na Sybir i do Obozów Zagłady, byli nasi Rodacy. Na tej mszy zjawili się znajomi, koledzy, przyjaciele motocykliści, a nawet sąsiedzi z osiedla, ci którzy wiedzieli i mogli, byli aby życzyć powodzenia i szczęśliwego powrotu”.

Moto Magadan 2012Z kolei na forum Africa Twin pisze:

„Witam.
Od jakiegoś czasu próbuję coś napisać, podzielić się informacjami na temat wyjazdu do Magadanu lecz jakoś nigdy nie mogę się zebrać. Celem wyjazdu jest brak planu. Mamy tylko wytyczone miejsca gdzie chcemy być. Nie ma harmonogramu w jaki dzień i o której mamy być. Cel to droga a droga to cel! Bez jakiejkolwiek napinki mamy na to max.3 miesiące. Motocykle jak wiadomo Honda Africa Twin.
Wyjazd który zorganizowałem razem z Maras-em to wyjazd na Kołymę do Magadanu. Trasa prowadzi przez Ukraine, Kazachstan i Mongolię. Po drodze będziemy chcieli zobaczyć min.

Ukraina– przelotówka:
-Kamieniec Podolski
-Vinnica
-Kijów (Bykownia)
-Charków (Piatichatki)

Kazachstan-przelotówka:
-Kanion Szaryński
-jezioro Kaindy

Mongolia-przelot:
-zobaczyć choć kawałek pustyni Gobi
-Ułan Bator

Rosja– główna trasa:

Chcemy przejechać traktem kołymskim drogą M56, przejechać „Road of Bones”, „starą Magadańską” (jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne) w jakiś sposób chcielibyśmy oddać hołd 2mln. ludzi którzy tam zginęli w strasznych warunkach.

Ze sponsorami było bardzo ciężko – jak wiecie zawsze w takich przypadkach. Wielkie Dzięki dla RAMBO za ogarnięie nawigacji i części do moto – doradztwa. Dla Huberta za zrobienie dobrej ceny za opony i pomoc w wyborze. Dla Pawła z gmoto.pl który naprawdę bardzo miło mnie zaskoczył.Otóż, sam od siebie zaproponował pomoc i za sponsorował zestaw napędowy-najmocniejszego D.I.D-a oraz zębatki Sunstar-a. Szacun!
A „Za reszte zapłacisz kartą master card”.”

Więcej info trasa i reszta >>>

Powodzenia !

Majo – również mknął na wschód by dotrzeć do Magadanu. Uczynił to w 2009 roku.{jcomments on} Gości co roku na naszej zimowej prezentacji. Oto jego blog z tego wyjazdu Syberian Express 2009 >>>

Na koniec krótki film z innej wyprawy do Magadanu

02/07/2012

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl