• Motoserce Lubaczów 2017
 • Motoserce Lubaczów 2017
 • Motoserce Lubaczów 2017
 • Motoserce Lubaczów 2017
 • Motoserce Lubaczów 2017
 • Motoserce Lubaczów 2017
 • Motoserce Lubaczów 2017
 • Motoserce Lubaczów 2017
 • Motoserce Lubaczów 2017
 • Motoserce Lubaczów 2017
 • Motoserce Lubaczów 2017
 • Motoserce Lubaczów 2017
Filmy, Nowinki motocyklowe, Relacje, Różne, Zloty / Imprezy

Motoserce Lubaczów 2017

Motoserce Lubaczów 2017Motoserce Lubaczów 2017
Było gorąco. Gorąca, czerwona krew lała się litrami a wokół działo się na prawdę sporo.

Tegoroczna akcja Motoserce skupiła na Rynku w Lubaczowie tłumy motocyklistów, rodziny z dziećmi i co najważniejsze ludzi z ogromnym sercem, którzy oddawali krew z myślą o ratowaniu życia potrzebującym. Cała impreze oficjalnie rozpoczęła sie o godzinie 13:00. Jednak pierwsi zainteresowani upuszczeniem życiodajnego płynu pojawili się na miejscu tuż po godzinie dziewiątej. Przede mszą trawły intensywne przygotowania do rozpoczęcia imprezy a w tle na patio lubaczowskiego urzędu lała się krew.

W tle ciągle płynęła krew w rytmie bijącego serca – Motoserce Lubaczów 2017.

Na mszy świętej zasyganlizowano, że w dniach 2-3 czerwiec w Lubaczowie odbywają się uroczyste obchody, w rocznicę wizyty Jana Pawła II w Lubaczowie (1991 rok), który nocował w dawnej kurii biskupiej, aktualnej plebani przy parafii św. Karola Boromeusza. Po mszy świętej ulicami miasta ruszyła parada motocyklowa z poświęceniem motocykli. Wzięło w niej udział około 300 motocykli i lubaczowski Rynek pękał w szwach.

W tle ciągle płynęła krew w rytmie bijącego serca – Motoserce Lubaczów 2017.

Motoserce Lubaczów 2017
Wiceburmistrz Miasta Lubaczowa – Janusz Waldemar Zubrzycki

Oficjalną część akcji otworzył Wiceburmistrz Miasta Lubaczowa Janusz Waldemar Zubrzycki słowami:
„W naszym narodzie, w naszym społeczeństwie jest tak, że prawie wszyscy mówią, że chcieliby pomagać. Prawie wszyscy mówią, że pomoc jest potrzebna, chwalebna, szlachetna ale tak na prawdę tylko niektórzy robią to na prawdę. Tak na prawdę niektórzy wkładają w to serce, tak na prawdę niektórzy przydają się innym. Witam Was serdecznie kochani motocykliści w mieście Lubaczowie, mieście dla Was zawsze przyjaznym, zawsze gościnnym, mieście które zawsze na Was czeka i będzie czekać. Ogromne Wam dzięki za to co robicie. Ogromny szacunek dla Was”.
Wiceburmistrz wyraził też podziw dla motocyklistów, którzy:
„Mimo różnych warunków pogodowych przemieszczacie się po drogach bez dachu nad głową, klimy, wycieraczek … trochę to życie ciężkie wydawałoby się, ale ja wiem, że Wy je kochacie. Ta impreza udowadnia, że kochacie też innych. Chcecie dla nich zrobić coś dobrego. Lubaczów zawsze na Was czeka”.

Po takim otwarciu do późnych godzin popołudniowych w centrum miasta odbywały się liczne konkurencje dla dzieci, motocyklistek/motocyklistów w rytmie koncertów. Wszyscy doskonale się bawili.

W tle ciągle płynęła krew w rytmie bijącego serca – Motoserce Lubaczów 2017.

Wyśmienita pogoda pomogła i splot różnych wydarzeń w mieście sprawił, że do poboru krwi zgłosiło się o 25 osób mniej niż w ubiegłym roku ale to nie powód do lamentu.

Motoserce Lubaczów 2017
Dr Sebastian Łysiak z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie

Dr Sebastian Łysiak z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie nadzorujący akcję w Lubaczowie podsumowując tegoroczną akcję cieszył się, że:
„Jak co roku dawcy dopisali. Pobrano prawie 68 litrów krwi, zarejestrowanych 150 osób z czego 140 osób oddało krew. Jest to największa akcja poboru krwi na podkarpaciu i lubelszczyźnie. Nikt nigdzie więcej krwi nie oddaje”.
Podziękował jednoczeście wszystkim krwiodawcom informując przy tym, że:
„Zbliża się lato kiedy będą duże braki. Każdy worek krwi jest na prawdę na wagę złota. To są takie hasła, slogany ale to jest prawda. Często kiedy brakuje krwi, ściąga się ją nawet z drugiego końca Polski. A tutaj, wspaniali ludzie. Nie zawiedliście!”

Motoserce Lubaczów 2017Podsumowując – w ramach akcji Motoserce w Lubaczowie zebrano 63 litry krwi w ciągu jednego dnia.

Ekipa medyczna, która obsługiwała stanowiska poboru krwi bardzo pozytywnie wypowiadała się o lubaczowskim Motosercu. Ta sama ekipa zbierała pochwały od dawców krwi za bardzo miłą obsługę. Przy takich akcjach to bardzo ważne aby obydwie strony były zadowolone.

Dla najmłodszych uczestników wydarzenia dodatkowe atrakcje przygotowała ekipa z Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie. Dziewczyny z SOSW pokazały rodzicom i ich pociechom jak spędzać wolny czas bez komputera. Zabawy z chustą animacyjną, warsztaty plastyczne z malowaniem obrazków, warsztaty bębniarskie, zadania sprawnościowe ukryte w balonach, gigantyczne bańki mydlane, lepienie w masach. Największą atrakcją okazało się malowanie twarzy, do czego utworzyła się spora kolejka. Dziewczyny w niebieskich koszulkach wraz z wolontariuszami pokazały przykładowe formy podnoszenia sprawności manualnych u najmłodszych.

Więcej zdjęć z całą pewnością dodadzą użytkownicy Radiatora na forum (kliknij i przeglądaj) >>>

Imprezie towarzyszyły koncerty zespołów: MUSIC RAGE, DEFENDERS, REBEL HAUS, SIDUS, ON/OFF, TNT, S23, PONCZKI, a gwiazdą była grupa MUS.
Ważnym elementem były pokazy ratownictwa.

Pamiętaj !
Za rok w Lubaczowie, mieście z sercem, pobijamy rekord w zbiórce krwi. Aktualny jednodniowy rekord to: 67,5 litra krwi – Lubaczów 2016 r.

Organizator akcji:
Klub Motocyklowy Czarna Brygada
Urząd Miejski w Lubaczowie

Patronat medialny:
Radiator Mototurystyka

Under The Mask Studio przedstawia film MOTO ’17

„W wolnej chwili dla przyjemności lubimy „polatać” 🙂 Wpadliśmy na Motoserce Lubaczów 2017″.

Film z akcji !

Film – Artur Lubaczów

Film – TV Lubaczów

WIESZ O ZLOCIE CZY IMPREZIE ?
Dodaj swój zlot bez konieczności logowania – KLIKNIJ i wypełnij >>>
Instrukcja wypełniania >>>
05/06/2017

O autorze

Glazio


2 komentarze Do “Motoserce Lubaczów 2017”

Dodaj komentarz

marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl