Ubezpieczenie w leasingu – czy warto wykupić je u leasingodawcy?
Promowane

Ubezpieczenie w leasingu – czy warto wykupić je u leasingodawcy?

ubezpieczenie w leasinguWraz ze wzrostem popularności leasingu firmy leasingowe coraz częściej proponują klientom także ubezpieczenie w leasingu. To wygodne rozwiązanie, jako że leasingobiorca przed odebraniem kluczyków do auta ma obowiązek ubezpieczyć samochód. Sprawdź, czy opłaca się skorzystać z ubezpieczenia w leasingu oferowanego przez leasingodawcę!

Ubezpieczenie w leasingu – plusy umowy z leasingodawcą

Zanim firma leasingowa odda ci auto w użytkowanie, będzie wymagała od ciebie wykupienia pełnego ubezpieczenia pojazdu. Nie ma więc możliwości, żeby zaoszczędzić na przykład na zakresie czy nawet całkowitej rezygnacji z ubezpieczeń dobrowolnych. Dzieje się tak, ponieważ leasingodawca musi mieć pewność, że w przypadku całkowitego zniszczenia auta odzyska pełną kwotę, jaką zainwestował w udzielenie ci leasingu na pojazd. Dlatego w trakcie negocjowania umowy przedstawiciel firmy leasingowej będzie ci proponował wykupienie od razu ubezpieczenia w leasingu. Ma to swoje plusy:

  • Po pierwsze, wszystko załatwisz szybko i sprawnie u dealera, więc nie będziesz tracił czasu na odwiedzanie agentów ubezpieczeniowych.
  • Po drugie, opłata za ubezpieczenie najczęściej może być rozłożona na 12 rat. Zostaną one doliczone do raty leasingowej, podczas gdy wykupując ubezpieczenie samodzielnie często cały jego koszt należy pokryć jednorazowo.
  • Po trzecie, leasingodawca, jako duża firma, ma lepsze możliwości negocjacyjne z ubezpieczycielami, więc prawdopodobnie uzyskasz u niego stosunkowo korzystną ofertę na ubezpieczenie w leasingu.

Wydaje się więc, że wykupienie ubezpieczenia samochodu w leasingu u leasingodawcy ma same zalety. Jednak jest i druga strona medalu.

ubezpieczenie w leasinguUbezpieczenie leasingu – co oferuje rynek?

Wszystko tak naprawdę zależy od firmy, w której uzyskujesz leasing. W jednych firmach dostaniesz bardzo dobrą ofertę ubezpieczenia w leasingu, w kolejnych średnio korzystną, a w jeszcze innych ubezpieczenie samochodu w leasingu będzie droższe od ofert dostępnych na rynku. Dlatego jeśli twój leasingodawca nie wymaga zawarcia umowy ubezpieczenia w leasingu, warto prześledzić oferty rynkowe i porównać ceny. Z pewnością znajdziesz mnóstwo różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Jeżeli wybierzesz ŠKODĘ, Audi, Volkswagena czy SEATA, na pewno trafisz na ofertę Volkswagen Financial Services, w której nie tylko wybierzesz samochód i finansowanie, ale i otrzymasz pełne ubezpieczenie. Wszystko to w jednym w salonie dealerskim.

Co ze zniżkami w ubezpieczeniu leasingu?

Pamiętaj też, że leasingując samochód nie stajesz się jego właścicielem. Pozostaje nim przez cały okres trwania umowy leasingowej firma, która ci ten samochód udostępniła. Co z tego wynika? Na przykład to, że twoje zniżki nie przechodzą automatycznie na leasingodawcę. Możesz być więc zmuszony do zapłacenia pełnej stawki ubezpieczenia. Czy można z tym coś zrobić? Teoretycznie tak. Możesz napisać oświadczenie, w którym zadeklarujesz ubezpieczycielowi, że będziesz jedynym użytkownikiem leasingowanego auta. Niektórzy ubezpieczyciele uwzględnią taki dokument i wówczas jest szansa na przynajmniej częściową zniżkę na ubezpieczenie. Wiele zależy także od twoich zdolności negocjacyjnych. Między innymi właśnie dlatego warto poświęcić nieco czasu na dokładne przeanalizowanie dostępnych na rynku ofert ubezpieczenia samochodu w leasingu.

31/07/2017

O autorze

Andrzej


Dodaj komentarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl