Nowinki motocyklowe

Reaktywacja Junaka

Dla miłośników jednośladów Junak to marka kultowa. Jeżdżące egzemplarze to jednak do niedawna jedynie zrekonstruowane przez zapaleńców i kolekcjonerów modele z lat 50. i 60.
fot. Goldenline.pl
Co prawda pojawiła się na początku XXI wieku próba reaktywowania Junaka przeprowadzona przez koreański koncern, który wprowadził model Millenium, jednak nie odniósł on sukcesu. W chwili obecnej ma miejsce powtórna próba wprowadzenia Junaka na rynek. Tym razem przeprowadza ją polska firma Almot i pierwsze tygodnie sprzedaży pozwalają sądzić, że legendarny motocykl na stałe zagości na naszych drogach.

Na razie w ofercie znajdują się trzy modele Junaka o oznaczeniach 350, 121 i 123.

– Największym zainteresowaniem cieszy się wydłużona 350, nawiązująca wyglądem do motocykli typu American Chopper – tłumaczy Krzysztof Laskowski z firmy Master w Gdyni,

autoryzowanego dystrybutora Junaka. – To świetnie wyglądający motocykl o bardzo dobrej jakości i przystępnej cenie. Junak został stworzony we współpracy z polskim konstruktorem, inż. Konradem Czworodonem.

Prace przygotowawcze trwały przeszło dwa lata, od niecałych dwóch miesięcy Junak jest w sprzedaży. Motocykle zostały wyposażone w silniki bazujące na Hondzie Rebel. W chwili obecnej Junaki są produkowane w Chinach, pod nadzorem polskich inżynierów na specjalnej linii produkcyjnej. Jest duża szansa, że w przyszłości produkcja zostanie przeniesiona do Polski.

To, co wyróżnia Junaka i z pewnością pomoże w popularyzacji tej marki, to przystępna cena. Model 350 można nabyć już za 12,4 tys. zł, zaś motocykle o mniejszych pojemnościach, czyli 121 i 123, kolejno za 4,3 tys. zł i 4,6 tys. zł. Almot dynamicznie rozwija sieć sprzedaży. Obecnie w Polsce jest około stu punktów.

– Ogromne zainteresowanie Junakiem sprawia, że gama modelowa wkrótce się powiększy   – mówi Krzysztof Laskowski. – Prawdopodobnie pojawią się większe silniki i pojemności skokowe. W chwili obecnej do dostępnych modeli oferujemy pełną gamę osprzętu i akcesoriów. Oczywiście klienci mogą liczyć na profesjonalny serwis. Motocykle objęte są 2-letnią gwarancją. Nowe Junaki prezentować będziemy także podczas Targów Motoryzacyjnych w Gdańsku, w najbliższą sobotę i niedzielę.

Oprócz Junaków w ekspozycji firmy Master uwagę zwraca także sportowy model Rometa. Miejski ścigacz 250 Division przekonuje, że polskie firmy na dobre dostrzegły potencjał drzemiący w naszym wciąż jeszcze nienasyconym rynku jednośladów.

Autor: Sebastian Imielski

Fot.: Goldenline.pl

Źródło: Motofakty.pl

 

06/10/2010

O autorze

Andrzej


Dodaj komentarz

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl