Nowinki motocyklowe

Chińczycy wyprzedzają Europę!

Chińską motoryzację możemy traktować z przymrużeniem oka. Ekspozycje na targach Intermot dały jednak do zrozumienia, że ekspansja chińskich marek jest kwestią czasu. Już teraz pojazdy z Kraju Środka zaskakują rozwiązaniami technicznymi…
Europejscy producenci motocykli i skuterów co jakiś czas prezentują prototypy maszyn przyszłości. Elektryczne, hybrydowe, wodorowe… Chińczycy nie marnują czasu. Tamtejsze firmy mają w ofercie olbrzymią liczbę jednośladów z alternatywnymi napędami. Jedną z firm wyspecjalizowanych w ich produkcji jest Yiben. Podczas targów Intermot w Kolonii przedsiębiorstwo zaprezentowało szeroką gamę elektrycznych i hybrydowych skuterów.

Wzornictwo produktów Yibena nie odbiega już od najlepszych jednośladów z Europy oraz Japonii. Śmiałe linie, kontrastujące barwy i chromowane detale sprawiają, że jest na czym oko zawiesić. Niektóre detale mogłyby zostać precyzyjniej wykonane, jednak niedostatki rekompensują bardzo konkurencyjne ceny pojazdów.

Elektryczne skutery z Chin poruszają się z prędkością do 45 km/h. Ilość prądu zgromadzonego w litowo-jonowych bateriach umożliwia pokonanie 70 kilometrów. Powtórne naładowanie ogniw trwa sześć godzin.

Hybrydowe skutery stanowią propozycję dla osób potrzebujących środka transportu o zwiększonej mobilności. W ich przypadku zasięg ogranicza ilość paliwa w baku, która pozwala na pokonanie ok. 200 kilometrów. Działanie technologii zaproponowanej przez firmę Yiben nie różni się od pracy japońskich i europejskich hybryd. Podczas powolnej jazdy pojazd jest napędzany wyłącznie silnikiem elektrycznym. W przypadku konieczności dynamicznego przyśpieszania lub rozładowania akumulatorów zostaje uruchomiony motor spalinowy. Podczas redukowania prędkości silnik zostaje wyłączony i rozpoczyna się ładowanie baterii. Benzynowy motor jest także automatycznie wyłączony po zatrzymaniu. Cały proces przebiega bez ingerencji kierowcy, który jest informowany o działaniu poszczególnych podzespołów przez kolorowe diody na desce rozdzielczej.

Przedstawiciele firmy Yiben nie kryli, że prezentowane na targach Intermot skutery wzbudziły olbrzymie zainteresowanie. Czy reakcje potencjalnych klientów przełożą się na wyniki sprzedaży przekonamy się w ciągu kilkunastu miesięcy…

Źródło: www.onet.pl

21/10/2010

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl