Wadowice – idealne miasto na ślub
Promowane

Wadowice – idealne miasto na ślub

Wadowice to małe miasteczko leżące w województwie małopolskim, u stóp Beskidu Małego, nieopodal Andrychowa. Jest znane nie tylko w całej Polsce, ale także poza jej granicami, za sprawą papieża Jana Pawła II – Karola Wojtyły, który tutaj się urodził i wychował. Włodarze miasta zadbali o odnowienie zabytków i nowoczesny wygląd Rynku, dlatego jest to miasto atrakcyjne, zarówno dla turystów, jak i pielgrzymów.

Zabytki Wadowic

1. Bazylika Ofiarowania Najświętszej Marii Panny z cudownym obrazem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy znajduje się w samym centrum Wadowic, przy Rynku. To tutaj Karol Wojtyła przyjmował chrzest i Komunię Świętą. Obok niej znajduje się pomnik Jana Pawła II. To miejsce jest też chętnie wybierane przez pary młode na ceremonię zaślubin

2. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego – powstało w związku z ogromnym zainteresowaniem osobą Jana Pawła II. Mieści się przy Bazylice, w kamienicy, w której mieszkał kiedyś Karol Wojtyła z rodziną. Pomieszczenia zostały odrestaurowane, zmodernizowane i udostępnione dla zwiedzających.

3. Kościół Św. Piotra Apostoła – wybudowany jako wotum wdzięczności Bogu za wybór Karola Wojtyły na papieża oraz za ocalenie go z zamachu na pl. Św. Piotra z dnia 13 maja 1981 roku.

Atrakcje Wadowic

1. Dni Wadowic – obchodzone 18 maja w rocznicę narodzin Karola Wojtyły. Słyną one z koncertów regionalnych przysmaków, a wśród nich kremówek, tak lubianych przez papieża.

2. Szlaki turystyczne po przepięknym i malowniczym Beskidzie Małym.

3. Park Miniatur „Świat Marzeń” – znajduje się niecałe 8 km od Wadowic. Główną atrakcję stanowią miniaturowe budowle, symbole poszczególnych państw m.in. Polski, Austrii, Włoch, Grecji, Chin, Francji, Meksyku.

Sale weselne Wadowice okolice

Wadowice to bardzo istotne miejsce kultu dla ludzi wierzących. Pielgrzymi z całego świata przybywają tutaj prosząc o łaski. Wiele par młodych w bazylice bierze ślub. Spokojne miasteczko stanowi idealne miejsce do zawarcia małżeństwa i wyprawienia hucznego wesela. Posiada dogodną infrastrukturę, w postaci bogatej oferty sal weselnych.

Wadowice to urokliwe miasto, z dużą ilością zielni i malowniczą panoramą górską w tle. Warto tu przyjechać, aby rokoszować się jego pięknem i spróbować słynnych papieskich kremówek.

17/04/2019

O autorze

Andrzej


Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl