Rajd Dakar przeniesiony do Arabii Saudyjskiej
Nowinki motocyklowe

Rajd Dakar przeniesiony do Arabii Saudyjskiej

Po 30 latach odkrywania piękna Afryki i dziesięcioleciu przygody odkrywania spektakularnego krajobrazu Ameryki Południowej, nowy rozdział w historii Dakaru zostanie napisany, gdy największy rajd świata zadebiutuje na Bliskim Wschodzie w Arabii Saudyjskiej.

Mega impreza oferuje kierowcom więcej niż tylko podróż. Rajd będzie okazją dla tych, którzy odważą się sprawdzić w nieznanym krajobrazie i nieznanym terenie oraz okazją by udowodnić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu, sprawność nawigacyjną oraz talent do wyzwań.

Do zobaczenia 25 kwietnia 2019 roku na tej stronie iw sieciach społecznościowych, aby dowiedzieć się więcej o Dakar 2020!

Jego Królewska Wysokość Książę Abdulaziz bin Turki AlFaisal Al Saud, Przewodniczący Organu Sportu Ogólnego Arabii Saudyjskiej.

„Wizja i kierownictwo naszych liderów sprawiły, że nasze marzenia i ambicje są nieograniczone i wyznaczyły arenę sportową w Królestwie na niezwykłą drogę sukcesu. Dziś z radością ogłaszamy, że Rajd Dakar, impreza o ogromnym światowym zasięgu, po raz pierwszy trafi do Królestwa Arabii Saudyjskiej i na Bliski Wschód. Nasz kraj jest niezwykłym pasjonatem sportu, a naszym strategicznym celem jest zaspokojenie tego apetytu, idąc w kierunku osiągnięcia wizji 2030, której sport jest podstawowym filarem.

Organizując Rajd Dakar zamierzamy stworzyć niesamowite i niezapomniane wrażenia dla kierowców, którzy odkryją piękno saudyjskiej przyrody i wyjątkowy spektakl dla fanów sportów motorowych nie tylko w Arabii Saudyjskiej, ale także w regionie i na całym świecie.”

HRH Khalid Bin Sultan Abdullah Al Faisal, przewodniczący Saudi Arabian Motor Federation

„Zawsze chciałem uczestniczyć w Rajdzie Dakar. Chociaż nie miałem szczęścia żeby osiągnąć ten cel, teraz jestem częścią realizacji znacznie większego marzenia dla mojego kraju, ponieważ Dakar po raz pierwszy trafia na Bliski Wschód.
Wizja i wsparcie księcia HRH Muhammada Bin Salmana oraz zaufanie, jakie obdarzył nas prezes GSA, książę Abdul Aziz Bin Turki Al Faisal, były kluczowe dla naszych starań o zabezpieczenie praw do organizacji imprezy o tak dużym zasięgu.”

David Castera, dyrektor Dakaru.

„Patrząc wstecz na moje pierwsze wspomnienia z Dakaru i moje pierwsze doświadczenia jako konkurenta, zawsze uważałem, że ten rajd jak żaden inny niesie koncepcję odkrycia, podróży w nieznane. Udając się do Arabii Saudyjskiej, to oczywiście ten aspekt mnie fascynuje. Jestem przekonany, że takie uczucie podzielają wszyscy jeźdźcy, kierowcy i ich współpracownicy. Jako dyrektor wydarzenia, jest to ogromne wyzwanie być twarzą niezapisanej strony z nieograniczonymi możliwościami.

Jestem pełen inspiracji i zachwytu, że muszę wyznaczyć kurs w tak monumentalnej przestrzeni, stworzonych do najbardziej śmiałych tras. Mamy ogromny wybór. Sport, nawigacja, chęć przewyższenia samego siebie: wszystkie te aspekty będą naturalnie gloryfikowane na tym terytorium stworzonym do rajdów. ”

20/04/2019

O autorze

siCk_BoY_


Dodaj komentarz

Maj 2019
PWŚCPSN
« Kwi  
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl