Zdrojowe Motoserce – nowe otwarcie
Nowinki motocyklowe, Relacje, Zloty / Imprezy

Zdrojowe Motoserce – nowe otwarcie

Jak co roku, przygotowania do akcji trwały od samego rana. Jako pierwsi swoje działania rozpoczęli główni bohaterowie akcji, czyli krwiodawcy oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. To dzięki wieloletniej współpracy i zadowolenia obu stron wyniki jednodniowego poboru krwi są tak okazałe. Motoserce Horyniec-Zdrój to sprawdzian dla nowego miejsca. Klub Motocyklowy Czarna Brygada wraz z Rider of Flames oraz God’s Guards wspólnymi siłami sprawnie przeprowadzili przeniesienie wydarzenia z Lubaczowa do okolicznego Zdroju. Zdrojowe Motoserce podczas nowego otwarcia zabiło na 56,25 litra zebranej krwi.

Pogoda rozdawała karty

Podniesiony stan wód w okolicznych rzekach spowodowany ciągłymi opadami deszczu blokował podjęcie decyzji o wyjeździe na motocyklu. Wprawdzie deszcz dał się we znaki ale do południa wszystko się wyklarowało. Z godziny na godzinę słońce przebijało się przez chmury z coraz większą mocą. Na miejsce akcji przybywali kolejni motocykliści/stki.

Nowiny Horynieckie z perłą w tle

Ktoś z zewnątrz pomyślałby, że to gazeta. Nic bardziej mylnego. To nazwa urokliwej miejscowości, w której odkryć można niesamowite skarby. Dla mniej wtajemniczonych odsłonimy rąbka lokalnej tajemnicy, może to skusi do ponownego odwiedzenia pominiętych atrakcji. Tylko w tej miejscowości przejechaliśmy obok:
Świątynia Słońca >>>, w której pradawni mieszkańcy Roztocza oddawali cześć Swarogowi,
Krzyż na cmentarzu z I Wojny >>> , gdzie pochowani są polegli Niemcy, Austriacy, Rosjanie, a także wcielani do tych armii Polacy,
Kaplica Św. Jana Nepomucena >>>, która głosi legendy i krótką historię o świętym urodzonym w Czechach.

Przystanek końcowy to leśna kaplica na wodzie >>>, miejsce cudów i objawień nad którym opiekę sprawują miejscowi Franciszkanie. W tym urokliwym miejscu z licznie bijącymi źródłami oddaliśmy się modłom w iście motocyklowym stylu. Motyw przewodni nabożeństwa, to perła, którą jest nasze życie. Tak, życie motocyklistów i naszych bliskich. Kazanie na wesoło, motocyklowo, z konkursem. Nagrodą było wino mszalne z górnej półki. W rytmie wypowiedzianych słów i dźwięków silników udaliśmy się z perłą na ustach do Parku Zdrojowego w Horyńcu-Zdroju, gdzie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie Motoserca.

Zdrojowe otwarcie

Na miejscu, wszystkich przybyłych przywitał miejscowy gospodarz Wójt Gminy Horyniec Zdrój – Robert Serkis, wywołując na scenę zaskoczonego, czynnego uczestnika imprezy w osobie Wicestarosty Lubaczowskiego – autor tekstu.
W tle w rytmie tętniących serc lała się krew. Ulało się wiele litrów gorącej krwi.

MOTOSERCE to cykliczna ogólnopolska akcja zbiórki krwi mająca na celu zwrócić uwagę na problem braku krwi w polskich szpitalach i bankach krwi. To idea wynikająca z potrzeby serca i z chęci działania. Powodem są wypadki na polskich drogach, w których rocznie ginie ponad 3 tys. osób wymagających hospitalizacji i rehabilitacji. W konsekwencji niezbędna jest krew, która ratuje życie.

Głównymi organizatorami są wyłącznie kluby zrzeszone przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych.

Rozrywka

Na miejscu można było zawiesić oko na wielu motocyklach. Wśród nich znalazł się motocykl, który zdobył główną nagrodę na tegorocznym Polish Custom Show 2019 w kategorii Cafe Racer. Jego wykonawca Zdzisław Lewandowski wraz z rodziną bawił się wśród zgromadzonych wyśmienicie.

Konkursy dla motocyklistów i zebranych gości, na chwilę odrywały widzów od koncertów muzycznych. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, warsztatów dla dzieci i dorosłych i przede wszystkim koncertów grup muzycznych działających przy Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. Pamiątkowe zdjęcia zgromadzonych i głównych organizatorów akcji, długie motocyklistów rozmowy …

Tak miło i przyjemnie mijał czas. Słoneczna pogoda sprzyjała uroczystości do samego końca.

Na zakończenie wydarzenia koncerty zespołów 32 Band oraz Biegun Zachodni były dodatkową dawką energii. Finał akcji zakończył spektakl pt. “Wirtualna Śmierć” grupy teatralnej “Bez Nazwy”.

WIESZ O ZLOCIE CZY IMPREZIE ?
Dodaj swój zlot bez konieczności logowania – KLIKNIJ i wypełnij >>>
Instrukcja wypełniania >>>

SPRAWDŹ KALENDARZ AKTUALNYCH WYDARZEŃ MOTOCYKLOWYCH >>>

 

Podsumowanie

Tegoroczny wynik akcji Motoserce Horyniec Zdrój to 56,25 litra krwi.

Zaczęło się w 2012 roku od zbiórki niespełna 24 litrów krwi. Tendencja zwyżkowa trwała do rekordowego roku 2016, w którym to zebrano 67,5 litra krwi. W sumie podczas ośmu edycji Motserca w Lubaczowie – Horyniec-Zdrój zebrano około 413 litrów krwi.

Wykaz zebranych litrów krwi podczas akcji Motocerce Lubaczów
Motoserce Lubaczów 2012-2018 – motocykle i krew
Motoserce Horyniec-Zdrój 2019

Motoserce Lubaczów (lata)Zebrane litry krwi
2019 (Horyniec-Zdrój)56,25
201861,2
201763
201667,5
201553
201448
201340,5
201223,8
SUMA413,25

Film – Zdrojowe Motoserce – nowe otwarcie

Film od “Skarby Lubaczowskie”

W tym miejscu pojawi się jeszcze jeden film o czym poinformujemy w najbliższym czasie.

Długie motocyklistów rozmowy trwały do białego rana. Muzyka, ognisko i rozmowna woda pozwoliły wywieźć tylko dobre wspomnienia.

Organizatorzy dziękują wszystkim przybyłym i zaangażowanym w akcję.

Do zobaczenia za rok.

Organizator akcji – Motoserce Horyniec-Zdrój 2019:

Klub Motocyklowy Czarna Brygada

Gmina Horyniec-Zdrój

Klub Motocyklowy Rider of Flames

Klub Motocyklowy God’s Guards

Wsparcie:

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie

KHDK – Krajowy Rejestr Dawców Krwi

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi “Ratownik” w Horyńcu-Zdroju

Gminny Ośrodek Kultury Horyniec Zdrój

Miejski Dom Kultury w Lubaczowie

Patronat medialny:

Radiator Mototurystyka

Sponsorzy imprezy:

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o. w Zamościu

ZBY-POL 2

Piekarnia Słoneczko

Gospodarstwa Agroturystycznie w Załużu

BRUK-AR

27/05/2019

O autorze

Glazio


JEDEN KOMENTARZ DO ARTYKUŁU Do “Zdrojowe Motoserce – nowe otwarcie”

Dodaj komentarz

Październik 2019
PWŚCPSN
« Wrz  
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl