Nowinki motocyklowe

Ograniczenia prędkości są zbyt duże

Turystyka motocyklowaOgraniczenia prędkości są zbyt duże

SMC, czyli Stowarzyszenie Szwedzkich Motocyklistów przeprowadziło ankietę wśród użytkowników jednośladów. Jej wyniki są naprawdę ciekawe.

Aż 70 proc. szwedzkich motocyklistów wzięło udział w szkoleniach poprawiających technikę jazdy. Uczestnicy tego typu zajęć jednogłośnie stwierdzili, że dodatkowy trening sprawił, że czują się bardziej bezpiecznie, a także są bardziej świadomi gdzie leży granica przyczepności.

Równie liczna grupa motocyklistów jest przekonana, że dodatkowe szkolenie zmniejsza ryzyko wypadku oraz uczy technik pozwalających uniknąć tego typu zdarzeń. Prawie 90 proc. ankietowanych twierdzi, że dodatkowe lekcje poprawiły ich umiejętności.

Czy większe umiejętności i wyższa pewność siebie skłaniają do mocniejszego odkręcania manetki gazu? Połowa motocyklistów zapewnia, że udział w kursie zmniejszył ich chęć do podejmowania ryzykowanych zachowań. Znajduje to odzwierciedlenie w spadającej liczbie wypadków z udziałem motocyklistów.

W ankiecie znalazło się również pytanie o zasadność obecnie obowiązujących ograniczeń prędkości. 60,3 proc. posiadaczy jednośladów stwierdziło, że dozwolone prędkości są zbyt niskie, a zaledwie jeden procent uznał je za zbyt wysokie.

Badanie wykazało, że na szwedzkich drogach dominują sportowe i sportowo-turystyczne motocykle japońskich marek. Z jakich powodów ankietowani wsiadają na dwa kółka? Dobra zabawa, poczucie wolności i osiągi stanowiły aż 81,5 proc. odpowiedzi.

Źródło: onet.pl

01/02/2011

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl