Nowinki motocyklowe

Motocykliści otworzą Stadion Narodowy

Turystyka motocyklowaMotocykliści otworzą Stadion Narodowy

Dokładnie za 179 dni na Stadionie Narodowym odbędzie się pierwsza rywalizacja sportowa. Będą to zawody Red Bull X-Fighters – najsłynniejsze na świecie rozgrywki freestyle motocross. Nasz kraj będzie piątym przystankiem tegorocznej światowej serii.

Zawody Red Bull X-Fighters zapisały się na kartach historii polskiego sportu we wrześniu 2008 roku. Światowy finał ówczesnej serii był jednocześnie Wielkim Sportowym Pożegnaniem Stadionu X-lecia i ostatnim przedsięwzięciem sportowym odbywającym się w scenerii tego legendarnego obiektu. Zmaganiom najlepszych zawodników z całego świata, hucznie kibicowało aż 35 tysięcy widzów, w tym gwiazdy sportu, które w latach świetności Stadionu X-lecia triumfowały na jego arenie. Dwa tygodnie później w tym samym miejscu pojawiły się koparki i rozpoczęła się budowa Stadionu Narodowego w Warszawie.

Chlubną kontynuacją polskiej historii Red Bull X-Fighters będzie rozegranie piątego przystanku światowej serii 2011 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie – na miesiąc przed oficjalną ceremonią otwarcia tego budzącego powszechne emocje i już kultowego obiektu. Ta multifunkcjonalna arena sportowa, będąca w centrum zainteresowania nie tylko polskiej, ale i międzynarodowej publiczności, w pełni zaprezentuje swoje możliwości ugoszczenia licznej widowni i światowej klasy zawodów w sobotę 6 sierpnia. Na zawody Red Bull X-Fighters przewidziano 45 tysięcy miejsc siedzących i stojących, bilety dostępne będą w sprzedaży od maja.

– Kiedy oglądałem zawody Red Bull X-Fighters w 2008 roku będące symbolicznym pożegnaniem Stadionu Dziesięciolecia zapragnąłem, by w tym samym miejscu, ale już na zupełnie nowym obiekcie – Stadionie Narodowym powtórzyć tę imprezę i udało się – powiedział Rafał Kapler, prezes Narodowego Centrum Sportu. To fantastyczne, że jeszcze przed otwarciem przeprowadzimy jego wielki sportowy test i to na dodatek tak niekonwencjonalną imprezą. Czekają nas niesamowite emocje! – dodał.

Źródło: onet.pl

08/02/2011

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl