XIII NWM – Uralem M63 do kraju Drakuli i Dalmacji
Nowinki motocyklowe, Zloty / Imprezy

XIII NWM – Uralem M63 do kraju Drakuli i Dalmacji

Jest ich dwoje. Lubią razem jeździć. Podróżowanie Uralem M63 z 1969 roku z wózkiem bocznym i jazda przed siebie po to, żeby jechać i podziwiać drogi, góry, widoki poznając przy tym sympatycznych ludzi. Plany to jedno, życie drugie… Przykładowy plan wyjazdu do Gruzji zatrzymał się w Rumunii, stąd ciekawi przygód spontanicznej jazdy na motocyklu od Morza Czarnego po Adriatyk na leciwym rusku i spotkanie z niedźwiedziem zapraszają Grazie i Tomek.

XIII Nasze Wyprawy Motocyklowe (XIII NWM)

23-25 II 2024

Prezentacja pt.: Uralem M63 do kraju Drakuli i Dalmacji

Prezentujący: Grazia i Tomek

24 II 2024 (sobota), godz. 12:30

Kowalówka, Ośrodek Wypoczynkowy Leśna Chata (Cieszanów 2A, 37-611 Kowalówka) – podkarpackie (u podnóży Roztocza >>>)

Jest ich dwoje. Lubią razem jeździć. Podróżowanie Uralem M63 z 1969 roku z wózkiem bocznym jest ich pasją życiową. Chodzi o to, żeby jechać przed siebie i podziwiać coraz to nowe widoki, krajobrazy, pejzaże… Niekoniecznie muszą to być atrakcje z listy UNESCO – wystarczą im boczne drogi, góry, piękne widoki i sympatyczni ludzie. Grazia i Tomek opowiedzą o dwóch wyjazdach, które najbardziej zapadły im w pamięci i które wciąż wspominają z melancholią. Dręczy ich – znany wszystkim motocyklistom z pasją – niedosyt wspaniałych widoków i nurtuje wizja następnych podróży.

Chorwacja 2022

Pomysł wyjazdu do Chorwacji narodził się nagle i spontanicznie rok po nabyciu motocykla marki Ural M63. „Rusek” produkcji 1969 okazał się godzien zaufania i przejechał wiele tysięcy kilometrów bez większych awarii. Wyjazd do Chorwacji przemienił się w miesięczną wyprawę chorwackimi drogami pośledniej kategorii – przez Bośnię i Serbię, Węgry oraz Słowację. Ktoś kiedyś powiedział, że Chorwacja jest  powszednia i nie ma tam nic prócz błękitu nieba i Adriatyku oraz podrzędnych górskich krajobrazów.

Tomek i Grazia odczarowali Chorwację – cudowny kraj pachnący słońcem i lawendą położony na malowniczym półwyspie bałkańskim, który zjechali od Zadaru po półwysep Peljesac. Zachwycili się szmaragdową Bośnią i Hercegowiną, jej fascynującymi górami, klimatycznymi miastami (Mostar, Sarajewo), malowniczo położonymi drogami oraz  przełomami górskich rzek Uny i Neretvy.

Rumunia 2023

Eskapada motocyklowa Uralem M63 z 1969 roku z wózkiem bocznym początkowo miała być zwyczajnym wyjazdem do Gruzji (przez Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię), ewentualnie nad Adriatyk lub do Czarnogóry. Plany to jedno, życie drugie…Wyszło tak, że  Grazia i Tomek zjechali wzdłuż  i wszerz Rumunię, bo zakochali się w niej „na zabój”. Oczarowały ich kultowe drogi Rumunii czyli Trasa Transfogaraska przecinająca Góry Fogaraskie z północy na południe oraz droga krajowa 67C zwana potocznie Transalpiną, którą przejechali mimo zamkniętych szlabanów. Dotarli do plaż Morza Czarnego i  delty Dunaju i ciągle im było mało…

Rumunia okazała się bowiem tak ciekawa, że nie mogli jechać dalej. Ojczyzna Włada Palownika (pot. Drakuli) rzuciła na nich urok, spod którego nie wyzwolili się do dzisiaj. Każdy, kto choć raz był w Rumunii wie, że to kraj niezwykły i państwo kontrastów….Bogactwo i bieda, to czego w Polsce od 10 lat już nie widać, w Rumunii ciągle jeszcze boleśnie rzuca się w oczy. Pasterz w łachmanach czy brudne, usmarkane dzieciaki poganiające kijami owieczki kontra majestatyczne pałace i ekskluzywne samochody. Taką właśnie Rumunię zobaczyli i pokochali Grazia i Tomek…

Jeśli chcecie zobaczyć Chorwację, Rumunię i Bośnię i Hercegowinę oczami Grazi i Tomka i odkryć te kraje na nowo – to nie może Was zabraknąć na najbliższym wydarzeniu Nasze Wyprawy Motocyklowe 2024!

Zapraszamy!


Polub nas na Facebook i udostępnij nasze wydarzenie

Zapraszamy !
Radiator Mototurystyka
Wstęp Wolny !

Propozycje noclegów w Kowalówce i pobliżu wydarzenia – lista na Forum >>>

Aktualizacja i szczegółowy program XIII Nasze Wyprawy Motocyklowe poznasz tu (kliknij) >>>

XIII Nasze Wyprawy Motocyklowe

WSPARCIE

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe naszej akcji poprzez wpłatę darowizny na konto stowarzyszenia Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość”.

Dane do przelewu:
Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” (LCIS sprawdź nas w KRS >>>)
ul. Zielona 13
37-600 Lubaczów
NIP: 7931528310
Regon: 651550788
Nr konta:
73 9101 0003 2001 0007 0364 0001
Bank Spółdzielczy w Lubaczowie
koniecznie z dopiskiem: darowizna na cele statutowe „Nasze Wyprawy Motocyklowe”.
Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.
Radiator Mototurystyka, jesteśmy częścią LCIS

26/01/2024

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl