Nowinki motocyklowe

Suzuki Burgman – emitujący parę wodną

Skuter Suzuki Burgman. Nowinki motocyklowe - Radiator - Turystyka motocyklowa - Wyprawy motocyklowe - Podróże motocyklowe - Forum motocykloweSuzuki Burgman Fuel-Cell już legalny

Skuter Suzuki Burgman Fuel-Cell jako pierwszy otrzymał europejską homologację całopojazdową jako pojazd zasilany ogniwem paliwowym.

Burgman z ogniwem paliwowym zadebiutował na 41. Salonie Motoryzacyjnym w Tokio w październiku 2009 roku. Od lutego 2010 roku Suzuki i brytyjska firma Intelligent Energy, która opracowała system zasilania ogniwem paliwowym dla Burgmana, wspólnie uczestniczą w testach skutera na drogach publicznych, prowadzonych pod egidą agendy brytyjskiego rządu (Technology Strategy Board)2. Testy z udziałem jednego skutera odbywają się w okolicach Uniwersytetu Loughborough w środkowej Anglii. Wkrótce kolejne egzemplarze Burgmana dołączą do jazd testowych.

Początkowo musiano uzyskiwać pojedyncze homologacje dla wszystkich egzemplarzy Burgmana, by można było wykorzystać je w testach. Otrzymanie homologacji europejskiej (odzwierciedlającej uznanie dla Burgmana za wysoki poziom bezpieczeństwa i funkcjonalności z punktu widzenia ekologii) oznacza, że homologacje krajowe nie są już konieczne.

Skuter Burgman zasilany ogniwem paliwowym powstał na bazie standardowego Burgmana, stworzonego do jazdy po mieście. Kryje w sobie lekkie, kompaktowe, chłodzone powietrzem ogniwo paliwowe i zbiornik na wodór, umieszczony wewnątrz ramy. Prąd wytwarzany przez ogniwo zasila silnik elektryczny. Emitowana do atmosfery jest jedynie para wodna. Suzuki pracuje nad wprowadzeniem Burgmana z ogniwem paliwowym do masowej sprzedaży z uwagi na wyjątkowe zalety tego skutera dla jakości środowiska. Celem Suzuki jest sprawić, by ekologiczne skutery zasilane ogniwem paliwowym stawały się coraz popularniejsze w Europie wraz z rozwojem sieci stacji do tankowania wodoru i innych niezbędnych elementów infrastruktury.

Źródło: onet.pl

15/03/2011

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl