Nowinki motocyklowe

Patrol policji z motocyklistami

Patrol policji z motocyklistamiPolicjanci patrolowali ulice z motocyklistami

„Bezpieczeństwo na drodze – uwaga motocykliści”
to hasło akcji, w której wzięli udział policjanci i motocykliści Podkarpackiego Stowarzyszenia Motocyklowego „THE WILD GEESE”.

Od 1 stycznia do 31 marca na drogach Podkarpacia doszło do 6 wypadków z udziałem motocyklistów, rannych zostało w nich osiem osób, w tym trzech motocyklistów, na szczęście nikt nie zginął. Większość z tych zdarzeń przypada na ostatnie tygodnie marca. 4 z tych wypadków spowodowali sami motocykliści.

Co roku na polskich drogach ginie wielu motocyklistów, a tysiące zostaje rannych na skutek nieuwagi kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, ale także w wyniku niebezpiecznej jazdy samych motocyklistów. Ponieważ motocykle poruszają się szybciej i są słabiej widoczne w lusterkach niż samochody, organizator akcji, Podkarpackie Stowarzyszenie Motocyklowe „THE WILD GEESE”, chciało zwrócić uwagę na konieczność korzystania ze wstecznych lusterek. Jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś życie lub zdrowie.

Celem akcji przeprowadzonej w pięciu powiatach województwa podkarpackiego było także propagowanie zgodnych z prawem, kulturalnych zachowań na drodze oraz wskazanie zagrożeń i skutków brawurowej jazdy jednośladem.

W trakcie działań członkowie stowarzyszenia motocyklowego, za zgodą zatrzymanych do kontroli kierowców, we wskazanych przez nich miejscach naklejali na samochody specjalne naklejki o treści: „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”. Większość z kierowców bardzo chętnie włączyła się w tę akcję.

Źródło: onet.pl

11/04/2011

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

Maj 2018
P W Ś C P S N
« Kwi    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl