Likwidacja Toru Lublin – już niedługo zniknie pod warstwą ziemi…
Nowinki motocyklowe

Likwidacja Toru Lublin – już niedługo zniknie pod warstwą ziemi…

Tor Lublin - ostatnie chwile, fot. lublin112.pl
Tor Lublin – ostatnie chwile, fot. lublin112.pl
Tor Lublin - ostatnie chwile, fot. lublin112.pl
Tor Lublin – ostatnie chwile, fot. lublin112.pl

Niestety to nie deja’vu! Po likwidacji toru motocrossowego na Górkach Czechowskich w Lublinie został przesądzony los następnego takiego obiektu. Tym razem „zrównany z ziemią” ma zostać kolejny tor z tradycjami, na którym wychowało się kila pokoleń motocyklistów.

Smutny proces zasypywania Toru Lublin staje się powoli faktem. Już wkrótce miejsce, na którym pasjonaci jednośladów mogli  szlifować swoje umiejętności jazdy w trudnych warunkach zniknie na zawsze pod zwałami ziemi. Za kilka lat nikt nie będzie pamiętał jak wiele radości i satysfakcji to miejsce dawało motocyklistom…
Zobacz, co wyrośnie na Górkach Czechowskich w Lublinie na dawnym poligonie i torze motocrossowym >>>

Tor Lublin - ostatnie chwile
Tor Lublin – ostatnie chwile

Dzisiaj rozpoczęło się zwożenie ziemi na obrzeża toru. Z godziny na godzinę rośnie nasyp. Dla miłośników sportów motorowych to prawdziwa klęska. Nie pomogły petycje, protesty oraz wszelkie możliwe sposoby walki o utrzymanie toru. Mieszkańcy pobliskiego osiedla wydali wyrok na tor motocyklowy, który przeszkadza im i jest im wyraźnie solą w oku.  Osiedlowi bojownicy uciekali się do różnych nieczystych sposobów „zwalczania toru” i utrudniania życia jego użytkownikom: podkładali gwoździe, rozlewali olej i wysypywali szkło. Wszystko oczywiście w dobrej wierze i w swojej słusznej sprawie! Czy możemy tu spekulować o lubelskim zamachu na motocyklistów…?
Czytaj – Lubelski zamach na motocyklistów >>>

Miłośnicy sportów motorowych pojeżdżą jeszcze na Torze Lublin do marca 2014 roku, ponieważ  miasto do tej pory nie zbudowało alternatywnego miejsca dla sportów motorowych. Miłośnicy czterech i dwóch kółek nie będą mieli gdzie ćwiczyć i ścigać się. Wśród zainteresowanych znajdują się również funkcjonariusze różnych służb. Sytuacja jest naprawdę patowa!

Tor Lublin - ostatnie chwile, fot. lublin112.pl
Tor Lublin – ostatnie chwile, fot. lublin112.pl

Samorządność rządzi się swoimi prawami. Czy o to chodzi w demokracji??? Obydwa tory zostały sprzedane i będą zrównane z ziemią. Dla motocyklistów to bezprawie!  Miłośnicy dwóch kółek, szczególnie „świeżo upieczeni” wyjadą prosto na ulice, bez możliwości nabrania wprawy i pewności jazdy. Problem okazuje się być tym większy, że drogowcy zwlekają ze  sprzątaniem piasku zalegającym na drogach po zimie.  Dziury w asfalcie łatają drobnymi i luźnymi kamyczkami, które w znacznym stopniu przyczyniają się do wypadków motocyklistów. A niby tak wiele mówi się o bezpieczeństwie w naszym kraju…?!

Z roku na rok wzrasta liczba użytkowników dwóch kółek ale jest coraz mniej  miejsc  gdzie bezpiecznie można nabywać, doskonalić  i szlifować umiejętności jazdy. Niedoświadczeni kierowcy wyjadą prosto na ulice, zamiast poznawać tajniki jazdy na motocyklu w bezpiecznych miejscach. Będą zagrożeniem nie tylko dla siebie ale i dla większości użytkowników dróg w Polsce i na świecie.  Czy zaczynamy żyć w kraju absurdów  i paradoksów? Czy przysłowie „Polak mądry po szkodzie” przywarło do nas na stałe?

Tor Lublin - ostatnie chwile, fot. lublin112.pl
Tor Lublin – ostatnie chwile, fot. lublin112.pl
27/11/2013

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl