TOP 10 – najdziwniejsze motocykle świata
Nowinki motocyklowe

TOP 10 – najdziwniejsze motocykle świata

8.-I.CareKażdy z nas, kto choć raz w życiu przejechał się motocyklem zaraził się pasją jazdy na dwóch kółkach. Tak już po prostu jest i nic tego nie zmieni.

Nowoczesna technologia rozwija się w zastraszająco szybkim tempie i klasyczne motocykle powoli ustępują miejsca futurystycznym pojazdom z przyszłości. Niektóre z nich zachwycają kształtem, bryłą i rozwiązaniami. Inne wydają się nierealne, brzydkie i dość niezgrabne. Poniżej znajdziecie listę najbardziej niezwykłych motocykli, które zostały wymyślone i wyprodukowane na całym świecie. Niektóre z nich mogą trafić na nasze drogi już w najbliższej przyszłości, ale większość z nich jest po prostu wyidealizowanymi i raczej wyimaginowanymi pojazdami „nie z tego świata”.

Zobacz je i sam oceń!

10. Honda V4

Honda V4
Honda V4

Model pochodzi z 2008 roku i został zaprojektowany w Niemczech. Ten stylowy i futurystyczny motocykl sportowy wyznaczył z pewnością nowy trend znanej od lat i liczącej się na rynku  marki.

9. Suzuki G-Strider

Suzuki G-Strider
Suzuki G-Strider

Po raz pierwszy zaprezentował się w 2003 roku na imprezie Motorshow w Tokio. Suzuki G-Strider to oryginalny pojazd posiadający cechy skutera i ulicznego krążownika.

8. I-Care

I-Care
I-Care

Pojazd jest najlepszym przykładem jak współczesna technologia łączy się harmonijnie z odrobiną nowoczesności. I-Care został zaprojektowany przez spółkę Enzyme Design z siedzibą we Francji. Motocykl ma być luksusowym dwukołowym cudem z sześciobiegową skrzynią biegów i niesamowitym sześciocylindrowym  silnikiem  firmy Honda o pojemności 1,8 ccm.

7. Victory Vision 800

Victory Vision 800
Victory Vision 800

Victory Vision 800 to futurystyczny  motocykl wyglądem przypominający czającego się do skoku wojownika. Urodzony zwycięzca! Zastosowane w nim rozwiązania są z całą pewnością radykalne, ale nie trącą szaleństwem. Projektanci nie myślą poważnie o masowej produkcji tego modelu. Ich celem było udowodnienie sceptykom logiczności i sensu nowoczesnych rozwiązań stosowanych przy konstrukcji i projektowaniu motocykli XXI wieku.

6. Yamaha Tesseract

Yamaha Tesseract
Yamaha Tesseract

Motocykl  zadebiutował na imprezie Yamaha Motor Show w 2008 roku w Tokio. Koncepcja motocykla to połączenie  spalinowego silnika V-Twin z silnikiem elektrycznym.  Ciekawa hybryda!

5. Peraves Monotracer

Peraves Monotracer
Peraves Monotracer

Peraves Monotracer to całkowicie zamknięty sportowy motocykl o aerodynamicznym wyglądzie i zadziwiająco niskim zużyciu paliwa. Peraves Monotracer jest nowoczesną, i bardziej atrakcyjną wersją szwajcarskiego pojazdu Ecomobile.

4. Bombadier Embrio

Bombadier Embrio
Bombadier Embrio

Ten osobliwy monocykl powstał w 2003 roku i do dnia dzisiejszego pozostaje jedynie  projektem koncepcyjnym. Nigdy nie wyprodukowano ani jednej sztuki. Powodem jest zapewne fakt, że Pojazd Bombardier Embrio znacznie wyprzedził konstrukcyjnie swoją epokę. Wg pomysłu projektantów pojazd ma być zasilany paliwem wodorowym, dzięki czemu osiągnie nieprawdopodobne prędkości.

3. Batpod

Batpod
Batpod

Batpod został zaprojektowany na potrzeby  filmu „The Dark Knight” Nathana Crowley’a. Ten nietoperzowaty motocykl napędzany jest wysokiej jakości paliwem i chłodzony wodą a jedno-cylindrowy silnik jest wprost stworzony do dużych  przyspieszeń. Batpod nie posiada  rur wydechowych, co nadaje mu osobliwy wygląd.

2. Dodge Tomahawk

Dodge Tomahawk
Dodge Tomahawk

Dodge Tomahawk jest pojazdem wyprodukowanym przez legendarną firmę przez Dodge. Szaloną i dość nowoczesną koncepcję fani marki Dodge mogli po raz pierwszy podziwiać w 2003 roku na imprezie Detroit Auto Show.

1. Confederate Renovatio

Confederate Renovatio
Confederate Renovatio

Motocykl przypominający wyglądem rower jest radykalną koncepcją autorstwa znanego projektanta Eda Jacobs’a. Ten niezwykle minimalistyczny pojazd ma kształt i bryłę roweru ale posiada wszystkie potrzebne i typowe elementy charakterystyczne dla typowego motocykla.

Co sądzisz o tych futurystycznych konceptach ?
Czy istnieje szansa przełamania monopolu wielkich koncernów naftowych ?

09/01/2014

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl