II Runda Przeprawowego Pucharu Polski ATV 13-15.06.2014 – Mogilno
Nowinki motocyklowe, Zloty / Imprezy

II Runda Przeprawowego Pucharu Polski ATV 13-15.06.2014 – Mogilno

PPP_2014

II Runda Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch
13-15.06.2014
Mogilno koło Gniezna – wielkopolskie
Kontakt: krakow@dragonwinch.com, (12) 412 20 90; 608 427 742

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców- ATV Polska/PZM
Dyrektor Pucharu Polski ATV PZM: Dorota Lechowicz-Gustab
Sędzia Główny PZM: Jacek Bujański
Sędziowie Techniczni: Kacper Grabowski, Monika Mańkowska, Patryk Woźniak, Norbert Mikulski
Kierownik Trasy: Tomasz Kudełka
Strefa Serwisowa: Quad Klinika & Multimoto
Zabezpieczenie medyczne: Off-Road Rescue Team

Na II Rundę Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch zapraszamy Was do gościnnego Mogilna. Zaskoczą Was tu górki i strome wąwozy oraz wciągające błoto. Zmagania podzielone będą na dwa etapy – odcinek nocy, który rozpocznie się w piątek i odcinek dzienny, który zostanie przeprowadzony w sobotę.

Dla własnego bezpieczeństwa zawodnicy będą startować w parach, ale klasyfikowani będą indywidualnie. Rywalizacja polega na pokonanie trasy w określonym limicie czasowym oraz na skompletowaniu jak największej liczby pieczątek rozmieszczonych w pobliżu przeszkód o różnym stopniu trudności. Im trudniejsze zadanie, tym większa jest wartość (przeliczana na punkty) danej pieczątki. Nawigacja będzie odbywać się zgodnie z trackiem wgranym do odbiornika GPS zawodnika. Na trasie nie zabraknie również odcinków otaśmowanych, obserwowanych przez sędziów. W sobotni wieczór zawodnicy spotkają się na ceremonii rozdania nagród, która ma również służyć integracji środowiska quadowców.

Do udziału w zawodach zaproszeni są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i osoby stawiające dopiero pierwsze kroki na bezdrożach. Pierwsi mają do wyboru rywalizację w klasie ATV Sport Extreme (aby zostać do niej zakwalifikowanym, trzeba już mieć na koncie starty w podobnych zawodach) lub ATV Sport Adventure (otwarta dla wszystkich chętnych i oferująca nieco łatwiejszą trasę niż Extreme). Przewidziana została również klasa UTV. Przeprawowa jazda na quadach została zaliczona przez PZMot do sportów popularnych, tak więc zawodników nie obowiązują żadne licencje. Minimalny wiek uczestnika – ukończone 16 lat, prawo jazdy kategorii B1. Wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Celem zawodów jest oczywiście rywalizacja sportowa, ale także szkolenie, którego efektem ma być podniesienie poziomu bezpieczeństwa jazdy w terenie oraz nauka dbałości o środowisko naturalne (np. rozścielanie wykładziny pod naprawianym quadem, by zapobiec wyciekom płynów i olejów do gruntu, używanie pasów do opasywania drzew).

Trasa zróżnicowana.
Baza rajdu mieścić się będzie w Dworku Gozdawa.

Karta Zgłoszeniowa dostępna kliknij tutaj >>>

13/05/2014

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl