Bez pobłażania dla zmotoryzowanych w lasach
Nowinki motocyklowe

Bez pobłażania dla zmotoryzowanych w lasach

W czasie wakacji zwiększa się liczba turystów w lasach. A wraz z nimi liczba przypadków łamania prawa, np. wjeżdżania do lasów samochodami i motocyklami.

Fot. Straż Leśna
Fot. Straż Leśna

W ostatnich  miesiącach strażnicy leśni z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie nałożyli dziesiątki mandatów na osoby łamiące zakaz ruchu pojazdami silnikowymi na terenie lasu. Szczególnie wiele takich przypadków było w okolicach Jeziora Solińskiego oraz w dzikich zakątkach Beskidu Niskiego.

– W pierwszej połowie roku stwierdzono 371 przypadków nieuprawnianego wjazdu do lasu pojazdami silnikowymi. W 273 przypadkach skończyło się na pouczeniu, natomiast na 98 sprawców, głównie na kierowców quadów i motocykli crossowych, nałożono mandaty karne w wysokości do 500 złotych – mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia RDLP w Krośnie. – Proceder nielegalnego korzystania z lasu nasila się w dni wolne, dlatego działania patrolowo-prewencyjne prowadzimy głównie w weekendy. Problemem jest jednak rozległość obszaru działania poszczególnych posterunków Straży Leśnej; w niektórych nadleśnictwach jest to teren o rozłogu ponad 50 km. Dlatego podejmujemy patrole wspólne z policją. Często sygnały o „popisach” motocrossowców pochodzą od turystów wędrujących górskimi szlakami – mówi.

W ciągu jednego czerwcowego weekendu strażnicy leśni z Nadleśnictwa Rymanów ukarali mandatami dwóch kierowców samochodów terenowych i trzech motocyklistów szarżujących w paśmie Bukowicy.

W ostatnią niedzielę lipca strażnicy leśni z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, podczas patrolu w miejscowości Teleśnica nad Zalewem Solińskim, zatrzymali kierowcę motocykla crossowego, który poruszał się drogą leśną i ukarali mandatem. Jego dwaj niezidentyfikowani dotąd towarzysze zdołali uciec. Na terenie całej RDLP w okresie wakacyjnym prowadzone są działania ukierunkowane na przeciwdziałanie nielegalnym wjazdom pojazdami silnikowymi na tereny leśne. Będą one prowadzone do końca wakacji.

EDWARD MARSZAłEK, RZECZNIK PRASOWY RDLP W KROśNIE
ŹRÓDŁO: LASY PAŃSTWOWE

31/07/2014

O autorze

Andrzej


Dodaj komentarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl