Futurystyczny kask motocyklowy Skully AR-1. Kampania Indiegogo.
Kaski, Nowinki motocyklowe

Futurystyczny kask motocyklowy Skully AR-1. Kampania Indiegogo.

skully01Indiegogo to jedna ze stron zajmująca się zbieraniem funduszy wśród zwyczajnych ludzi na różnego rodzaju projekty. „Finansowanie z tłumu” czyli tzw. „crowfunding” jest ostatnio bardzo popularny w sieci. Zgodnie z ideą Indiegogo każdy może się zarejestrować i poprosić o pewną sumę pieniędzy. Darczyńcom nie oferuje się niestety żadnych zysków w udziałach, ale ci hojniejsi mogą liczyć na atrakcyjne nagrody (rozmaite produkty). Każdy może wpłacić dowolna kwotę na wybrany przez siebie projekt!
Jazda na motocyklu jest niesamowitą przygodą, ideologią społeczną i sposobem na życie. Coraz więcej osób przekonuje się do „bycia motocyklistą”. Dlaczego? Oto dwa proste powody: szybka jazda dająca poczucie wolności i świetny image. Jednak z jazdą na motocyklu wiąże się także nieodłączne ryzyko wypadku i co za tym idzie uszkodzenia ciała. Na szczęście nowe technologie wychodzą naprzeciw potrzebom nowoczesnych motocyklistów i starają się sprostać ich wymaganiom. Kask Skully AR-1 został stworzony w celu lepszej ochrony głowy, a jego konstruktorzy zadbali o pełną wygodę klienta. Użytkownicy tego nowoczesnego kasku nie będą już narzekać na ograniczoną percepcję zmysłową i będą mogli w pełni cieszyć się doznaniami podczas jazdy. Funkcjonalny, zapewniający maksimum komfortu i bezpieczeństwa oraz atrakcyjny wizualnie – czego chcieć więcej???skully02

„AR” w nazwie kasku oznacza „rozszerzoną rzeczywistość” – pojęcie znane użytkownikom nowoczesnych technologii typu okulary Google. Rzeczywistość rozszerzona to  system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Zazwyczaj wykorzystuje się obraz z kamery, na który nałożona jest generowana w czasie rzeczywistym grafika 3D. Na przykład, użytkownik AR może za pomocą półprzeźroczystych okularów obserwować życie toczące się na ulicach miasta jak również elementy wytworzone przez komputer nałożone na rzeczywisty świat.
Użytkownik kasku Skully AR-1 ma do dyspozycji wyświetlacz HUD (ang. heads-up display) prezentujący informacje na specjalnej szybie bez zasłaniania widoku. Szyba wyświetlacza HUD na której są prezentowane informacje, charakteryzuje się dużą przezroczystością, tak że prezentowane dane muszą posiadać jasność znacząco większą od otoczenia. Ponadto, układ optyczny prezentujący informacje musi mieć tak dobrany punkt ostrości (najczęściej w nieskończoności), aby obserwator nie musiał skupiać wzroku na dwóch różnych odległościach, raz na szybie wyświetlacza, a za chwilę na otoczeniu. To jeszcze nie wszystkie zalety kasku Scully Ar-1. Kamera zamontowana z tyłu, która działa jak lusterko przesyłając obrazy niewidoczne dla oka zapewnia kierowcy doskonałą orientację  na drodze. Wspaniale pasuje tu określenie ”mieć oczy dookoła głowy”.

Produkt Skully AR-1 wspierany przez kampanię Indiegogo jest testowany przez grupę wybrańców. Rozpoczęła się właśnie kampania, podczas której  można składać zamówienia na kaski typu Skully, którego sugerowana cena wynosi 1,399 dolarów. Premierę ostatecznej wersji kasku AR-1 zaplanowano na maj przyszłego roku. Zainteresowani muszą śledzić z uwagą prace nad kaskiem, ponieważ  ilość wyprodukowanych egzemplarzy na rynku będzie ograniczona.
Kask Scully AR-1 ma okazję stać się totalnym hitem wśród motocyklistów i rewolucja w nowoczesnej technologii. Kto normalny nie chciałby być posiadaczem kasku wyświetlającego na szybie danych o prędkości, obrotach silnika, aktualnej lokalizacji GPS, rodzaju nawierzchni  i ostrzeżeń przed radarami kontroli prędkości???

Zamówienia od 08.11.2014 r.

27/10/2014

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl