Nowinki motocyklowe

Zespół Yamahy traci sponsora

Motocykl zespołu Yamahy MotoGPZespół Yamahy traci sponsora

Po trzech latach współpracy zespół MotoGP Yamahy stracił sponsora. Malezyjskie przedsiębiorswo naftowe Petronas nie przedłużyło umowy na finansowanie teamu.

Już drugi rok z rzędu Yamaha traci sponsora. W sezonie 2011 ze współpracy zrezygnował Fiat, teraz Yamaha traci także Petronas. Umowa z tym gigantem naftowym dostarczała zespołowi 8 mln dolarów rocznie. Yamaha będzie miała teraz duży problem ze znalezieniem nowego sponsora i finansowaniem swoich zawodników.

– Związek pomiędzy Yamahą i Petronas był wielkim sukcesem, wspólnie osiągnęliśmy kilka ważnych dokonań w klasie MotoGP. Nadszedł czas, że współpraca uległa naturalnemu rozwiązaniu. Chciałbym podziękować naszym przyjaciołom z Petronas za wsparcie podczas wspólnie spędzonego czasu i życzę im wszystkiego najlepszego na przyszłość – powiedział Lin Jarvis, Managing Director Yamaha Motor Racing.

– Cieszymy się, że mieliśmy okazję pracować z zespołem Yamaha Factory Racing przez ostatnie trzy lata. W tym czasie otrzymaliśmy wiele korzyści dzięki tej silniej marce poprzez związek z zespołem, który podziela nasze wartości i pasje. Zespół osiągnął wiele sukcesów poprzez wysoki poziom konkurencyjności i rozszerzył standardy wydajności. Życzymy im wielu ponownych sukcesów w przyszłości – powiedział Mohammad Medan Abdullah, Senior General Manager w Petronas Group Corporate Affairs Division.

Źródło: onet

02/01/2012

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl