Motoserce Lubaczów 2016
Relacje, Różne

Motoserce Lubaczów 2016

Rekordowy, jednodniowy pobór krwi w  Lubaczowie. W tym roku nie było śniegu … Było gorąco, a od przedpołudnia  płynęła gorąca, czerwona krew.

IMG_2943-Motoserce-Lubaczow-2016Tegoroczna akcja Motoserce w Lubaczowie skupiła na rynku tłumy – motocyklistów, rodziny z dziećmi i co najważniejsze ludzi z ogromnym sercem, którzy oddawali krew dla innych. Cała impreza oficjalnie rozpoczęła się o godzinie 12:00. Jednak pierwsi zainteresowani upuszczeniem życiodajnego płynu pojawili się na miejscu przed godziną dziesiątą. Przede mszą zaplanowaną na godzinę 13:00 krew oddało już pięćdziesiąt osób co dało 22,5 litra krwi. Po mszy świętej ulicami miasta Lubaczowa ruszyła parada motocyklowa, którą rozpoczęło poświęcenie maszyn. Wzięło w niej udział około 200 motocykli i lubaczowski rynek pękał w szwach.

Oficjalną część akcji otworzył Burmistrz Miasta Lubaczowa p. Krzysztof Szpyt. Do późnych godzin popołudniowych w centrum miasta odbywały się koncerty, konkurencje a przede wszystkim wszyscy doskonale się bawili.

W tle ciągle płynęła krew w rytmie bijącego serca.

IMG_3136-Motoserce-Lubaczow-2016Motocykliści mogli się sprawdzić w przygotowanych konkurencjach: slalom lansera, niemrawy rajder czyli wolna jazda, łeb urywa czyli głośny wydech oraz palenie flaka. Dzieci brały udział w specjalnych konkurencjach z odrobiną rywalizacji oraz oblegały plac zabaw. Do tego ekipa z  Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie pokazała rodzicom i ich pociechom jak spędzać wolny czas bez komputera. Warsztaty plastyczne z malowaniem obrazków, malowaniem twarzy, zabawy z chustą klanza, zadania i zagadki ukryte w balonach, czy warsztaty ceramiczne to przykładowe formy podnoszenia sprawności manualnych u najmłodszych.

W tle ciągle płynęła krew w rytmie bijącego serca.

Wyśmienita pogoda pomogła w osiągnięciu celu. Do poboru krwi zgłosiło się 175 zainteresowanych, z czego krew oddało 150 osób. Dr Sebastian Łysiak z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie nadzorujący akcję w Lubaczowie był pod ogromnym wrażeniem mówiąc, że: „Jest to chyba największa akcja przeprowadzona na terenie Lubelszczyzny i Podkarpacia”.

Galeria-zdjecPodsumowując w ramach akcji Motoserce w Lubaczowie zebrano 67,5 litra krwi w ciągu jednego dnia.

Ekipa medyczna, która obsługiwała stanowiska poboru krwi bardzo pozytywnie wypowiadała się o lubaczowskim Motosercu: „Z roku na rok coraz lepiej. Dziękujemy organizatorom, sponsorom. Dziękujemy, że mogliśmy tu być i trochę krwi pobrać. Pobieraliśmy krew na najpiękniejszym chyba miejscu w Polsce – na patio w Urzędzie Miasta, za co bardzo dziękujemy. Bardzo nam się podobało! Było super, rewelacja. Przyjeżdżamy w przyszłym roku. Prosimy o więcej dawców. Dwustu co najmniej!”, tak relacjonuje doktor Elżbieta Tatarska.

Niech podsumowaniem akcji będzie fragment wypowiedzi doktora Sebastiana Łysiaka:
„Każdy worek krwi jest na wagę złota”.

Pamiętaj !
Za rok w Lubaczowie, mieście z sercem, pobijamy kolejny rekord w zbiórce krwi. Aktualny jednodniowy rekord to: 67,5 litra krwi. Lubaczów 2016 r.

Organizator akcji:
Klub Motocyklowy Czarna Brygada
Urząd Miejski w Lubaczowie

Patronat medialny:
Radiator Mototurystyka

Wkrótce film z akcji !

05/06/2016

O autorze

Glazio


JEDEN KOMENTARZ DO ARTYKUŁU Do “Motoserce Lubaczów 2016”

Dodaj komentarz

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl