Aktualności: W związku obecnie obowiązującymi przepisami RODO prosimy o zapoznanie się z Polityka prywatności i Polityką cookies pod adresem https://www.radiator-mototurystyka.pl/polityka-prywatnosci/
Maj 02, 2024, 03:06:43 am

Autor Wątek: Przysietnica Brzozów Humniska Iwonicz Zdrój Niedzielny wypad  (Przeczytany 3842 razy)

Offline arturlubaczow

  • Starszy użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Karma: +17/-11
Przysietnica Brzozów Humniska Iwonicz Zdrój Niedzielny wypad
« dnia: Sierpień 01, 2017, 02:39:41 pm »
Niedzielna  7.00 temperatura otoczenia 12 stopni, niebo bez najmniejszej chmurki i jak tu nie jechać.

Są możliwości są chęci to czemu nie, zmiana planów zamiast na Józefów, jadę na trasę po kolei na Przeworsk na krzyżówce w lewo i dalej Przysietnica Brzozów Humniska Iwonicz Zdrój.

Trasa jest super ciepło się robi z każdym kilometrem jadę bez pośpiech 90-100 km/h /dla zainteresowanych najszybciej Transalp może się poruszać 120 km/h gdyż ma założone kostki do jazdy terenowej, mi to osobiście nie przeszkadza/.

Co przykuje mocniej moją uwagę to zaraz tam podjeżdżam aby się temu przyjrzeć i tak po mocnych ścięciach powstał mi 50 minutowy filmik.

Ale widoki słońce i długość trasy nie pozwoliła mi na inne zestawienie.

Pierwszy przystanek dłuży zaliczyłem na cmentarzach w Przysietnicy i w Brzozowie, moi pradziadkowie i dziadkowie tam spoczywają.

Następnie kręciłem się po Brzozowie, jest małe urocze miasteczko jako ciekawostkę jest to chyba jedyne miasto w Polsce gdzie wybudowano Dworzec Kolejowy, a kolei nigdy tam nie dotarła.

Kolejną miejscowością po której dłużej myszkowałem były Humniska, chciałem odwiedzić tam jedno magiczne miejsce na skraju lasu, lecz niestety nie wziąłem poprawki, ze po tylu latach niektóre drogi polne tak zarosną, że zacząłem nimi się poruszać, na „zasadzie tu była droga”.

Pokonałem górkę dojazdową a na jej szczycie chwasty tak oplątały mi stopki, że w końcu motor położył się na prawy bok i tyle było z dalszej jazdy po polach.

Z wielkimi problemami wydostaję się z powrotem i jadę dalej, chciałem wstąpić do kościoła drewniany na szlaku architektury drewnianej, ale odbywał się tam msza więc nawróciłem na trasę do Iwonicza Zdroju, przejechałem się wzdłuż i w szerz, pospacerowałem po centrum i pojechałem na kawę do Kuzynki i jej rodziny.

Przed powrotem uzupełniam zapas paliwa i zasuwam powrotem do domu, jakim trafem trasa powrotna trochę się różni od poprzedniej więc dodatkowe widoki i atrakcje, trampek zasuwa aż miło duże skosy i zakręty na kostkach nie są mu straszne tylko opona tylnia jakoś się tak kurczyć zaczęła, ale to drobny szczegół.

W Jarosławiu na rondzie dopada trampka kryzys gaśnie mi jeden cylinder i mam mały problem bo mam dojechać na 18 do domu więc szybka decyzja jadę na jednym, o dziwo Transalp daje radę i z prędkością 70 km/h dojeżdżamy do domu, no prawie bo jeszcze przerwa na krótko i miło pogawędkę z Panami Policjantami – rutynowa kontrola.

Było super … a jak się okazało po przeglądzie w poniedziałek Padła świeca wizyta w sklepie nowe świeczki założone   ;D.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2017, 04:38:21 pm wysłana przez arturlubaczow »
Art

Offline arturlubaczow

  • Starszy użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Karma: +17/-11
Odp: Przysietnica Brzozów Humniska Iwonicz Zdrój Niedzielny wypad
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2017, 02:47:56 pm »
foto
Art

Offline arturlubaczow

  • Starszy użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Karma: +17/-11
Odp: Przysietnica Brzozów Humniska Iwonicz Zdrój Niedzielny wypad
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2017, 02:51:18 pm »
cd..

[ Invalid YouTube link ]

&t=1s
Art

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: Przysietnica Brzozów Humniska Iwonicz Zdrój Niedzielny wypad
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2017, 07:30:24 am »
Ciekawy wypad a i zdjęcia oryginalne.
Świetna stacja kolejowa. Kolej normalna czy wąskotorówka ?

Zaintrygowały mnie te okolice ;-)

Offline arturlubaczow

  • Starszy użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Karma: +17/-11
Odp: Przysietnica Brzozów Humniska Iwonicz Zdrój Niedzielny wypad
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2017, 11:20:59 am »
Jechałem w wzdłuż wąskotorówki. Stacje spotkałem trzy: pierwsza ta zabita deskami była w najgorszym stanie choć widać że coś tam się dzieje druga stanem była podobna do naszej Lubaczowskiej, trzecia nie zrobiłem zdjęcia widać jej kawałek na filmie tak sama jak drugą, była już pięknie odremontowana.

No i jak pisałem wcześniej powodem mojego powrotu z Jarosławia na jednym cylindrze nie była świeca tylko niestety moduł zapłonowy, dzięki chłopakom za rady /Głazio, Globus, Jaco, Irbit/, troszkę potrzepało po kieszeni. Ale maszyna już będzie mogła lecieć na Ustrzyki  ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2017, 09:58:16 pm wysłana przez arturlubaczow »
Art

 

SMF spam blocked by CleanTalk