Aktualności: W związku obecnie obowiązującymi przepisami RODO prosimy o zapoznanie się z Polityka prywatności i Polityką cookies pod adresem https://www.radiator-mototurystyka.pl/polityka-prywatnosci/
Maj 19, 2024, 09:58:34 am

Autor Wątek: Motocyklisto, zadbaj o własne bezpieczeństwo  (Przeczytany 14891 razy)

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Motocyklisto, zadbaj o własne bezpieczeństwo
« dnia: Luty 24, 2011, 01:17:18 pm »
Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Motocykliści przygotowują maszyny do sezonu. Warto, by zwrócili uwagę także na kaski i odzież. Dzięki nim ryzyko odniesienia obrażeń spada nawet o 96 procent!

Czytaj więcej >>>

Czasem warto nie zapominać o odpowiednim uzbrojeniu. Każda droga wymaga zabezpieczenia a w szczególności sporty motocyklowe.
Wypowiedz się na ten temat :-)
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2013, 11:38:48 am wysłana przez siCk_BoY_ »

Offline Pawko

  • Młodszy użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 27
  • Karma: +0/-0
Odp: Motocyklisto, zadbaj o własne bezpieczeństwo
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2016, 11:49:46 pm »
Moim zdaniem warto również, a w zasadzie na równi z głową zadbać o odcinek szyjny kręgosłupa. Z pomocą przychodzą tutaj stabilizatory karku. Każdy pewnie słyszał o firmie Leatt, która opatentowała tego typu rozwiązanie. Do niedawna krążył stereotyp, że "to tylko na motocross i że w praktycznym użytkowaniu się nie sprawdza". Bzdura. Od dwóch jeżdżę w Leacie i zakładam go zawsze. Bardzo zgłębiłem temat przed jego zakupem i moim zdaniem naprawdę warto. Coraz więcej motorzystów-adwenczerowców z całego świata korzysta z tego rozwiązania.  Koszt nowego ok. 1000pln, używany ok. 500. Wydatek jednorazowy. Zdrowie bezcenne. Chętnie odpowiem z punktu widzenia użytkownika na pytania jeśli ktoś byłby zainteresowany. Tutaj test i  przedstawiona metoda działania:

Dla bardziej wnikliwych:

Przykłady działania w akcji:

« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2016, 10:46:21 am wysłana przez Pawko »

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: Motocyklisto, zadbaj o własne bezpieczeństwo
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2016, 09:01:12 am »
Widzę, że zgromadziłeś sporą wiedzę i materiał w tym zakresie. Dobre na przydatny artykuł. Może coś skrobniesz konkretnie o tym dodatku, jak widzę nie tylko dla motocyklistów. Wrzucimy na stronę. W ciągu roku przegląda ją spora liczba osób.

Offline Pawko

  • Młodszy użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 27
  • Karma: +0/-0
Odp: Motocyklisto, zadbaj o własne bezpieczeństwo
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2016, 10:48:47 am »
Widzę, że zgromadziłeś sporą wiedzę i materiał w tym zakresie. Dobre na przydatny artykuł. Może coś skrobniesz konkretnie o tym dodatku, jak widzę nie tylko dla motocyklistów. Wrzucimy na stronę. W ciągu roku przegląda ją spora liczba osób.
Ogarnę coś na dniach :)

Offline bocian

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Karma: +1/-0
Odp: Motocyklisto, zadbaj o własne bezpieczeństwo
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2017, 03:32:31 pm »
Bardzo dobra lekcja i materiały super, dzięki.

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: Motocyklisto, zadbaj o własne bezpieczeństwo
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2017, 06:13:55 pm »
Bardzo dobra lekcja i materiały super, dzięki.
;-)

Offline tower50

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Karma: +0/-0
Odp: Motocyklisto, zadbaj o własne bezpieczeństwo
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2019, 12:39:31 pm »
Właściciele większych maszyn - czy latem też jeździcie w pełnej zbroi? Ja się jakoś nie mogę przemóc, a lubię pośmigać troszkę szybciej.

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: Motocyklisto, zadbaj o własne bezpieczeństwo
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 30, 2019, 01:54:38 pm »
Właściciele większych maszyn - czy latem też jeździcie w pełnej zbroi? Ja się jakoś nie mogę przemóc, a lubię pośmigać troszkę szybciej.
Bezpieczeństwo to dla każdego pojęcie bardzo zróżnicowane. Jeśli chcę pośmigać szybko lub w wymagającym terenie to dla własnego bezpieczeństwa zakładam zbroję, bez względu na pogodę.

Właściciele większych maszyn - może sprecyzuj.
Ja po orance lub innych bezdrożach przelatuję z prędkościami trudnymi do wyobrażenia dla wielu osób. Jak jest plan takiej jazdy lub z ekipą na lekkich ale mocarnych sprzętach, to zawsze mam na sobie zbroję i camebag dla ciągłego uzupełniania ubywających kalorii.

Jeśli większa maszyna to np. BMW R1150GS, czyli 324 kg do opanowania w terenie to nigdy nie zakładam zbroi, ponieważ ten sprzęt nie wybacza błędów, które można wyprowadzić na ultra lekkim, np. 125 kg masy własnej sprzętu.
W skrócie. Mimo różnych karkołomnych decyzji WIĘKSZY (cięższy) sprzęt ma swoje możliwości skoku zawieszania, więc jazda na miarę tego na co pozwala.

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: Motocyklisto, zadbaj o własne bezpieczeństwo
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 30, 2019, 02:02:04 pm »
Większych maszyn - doprecyzuj co masz na myśli.

Latem - bez względu na porę roku, bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

Pełna zbroja
- jak zakładam to zawsze pełną.

Pośmigać troszkę szybciej - po asfalcie, lekkich szutrach i na ciężkim jeżdżę jedynie w tym co zapewnia odzież motocyklowa. W teren i na lekkim z szaloną ekipą lub kiedy chcę się czegoś nauczyć lub poszaleć to zawsze w zbroi, pełnej pamiętając o uzupełnianiu płynów w trakcie jazdy. Hardcorowa jazda w terenie szybko eksploatuje a bez dostawy energrtyków (np. cukier) łatwiej o błędy i wypadki.

 

SMF spam blocked by CleanTalk