Aktualności: W związku obecnie obowiązującymi przepisami RODO prosimy o zapoznanie się z Polityka prywatności i Polityką cookies pod adresem https://www.radiator-mototurystyka.pl/polityka-prywatnosci/
Maj 05, 2024, 07:01:41 pm

Autor Wątek: MotoMagadan V-VIII 2014  (Przeczytany 37845 razy)

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: MotoMagadan V-VIII 2014
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 01, 2014, 07:58:55 pm »
No to ładnie.
Najwyraźniej ból doskwiera. Ciekaw jestem jakie są inne utrudnienia.
Spore opady deszczu i rozmyte drogi trochę ich przetrzymały. Zapewne z tym związane są aktualne problemy/przygody.


Offline Rossa

  • Młodszy użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Karma: +0/-0
Odp: MotoMagadan V-VIII 2014
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 03, 2014, 08:00:09 am »
3 lipca

otrzymywane do tej pory smsy wpędzły mnie w czarną rozpacz
z każdym dniem było coraz gorzej :'(
pasmo nieszczęść wydłużało się
kolejne wywrotki
uszkodzenia motocykli
do tego dochodziły co najgorsze uszkodzenia ciała :-[  :'(
wraz z motocyklem mój Konrad rozpadał się a ja nie mogłam mu pomóc
bezsilność jest najgorszym z uczuć jakie towarzyszy człowiekowi
dzieliła nas przepaść przestrzeni świata jednak
sercem i duszą byłam z nim
jak zawsze w każdej naszej dotychczasowej podróży
siedziałam na tylnej kanapie GSA i kiedy było źle klepałam go
delikatnie po ramieniu...

Ostatnie dni niczym najgorszy koszmar ciągnęły się w nieskończoność
wczoraj Konrad zaliczył poważną wywrotką
nie dał rady jechać
zaledwie 150 km przed Jakuckiem

Kołyma wołała ich... jej szpony są długie i ostre

znowu szpital

Jednak od dzisiaj ma zmienić się ten ciąg nieszczęść
Kołyma za nimi
nie wiem skąd w nich ta siła
dzisiaj dojechali do promu do Jakucka i żegnają Kołymę
żegnają szamańakie moce wiatrów dalekiego wschodu

Niech szczęśliwa gwiazda teraz im przyświeca
bliskość i ciepło naszych serc dodaje sił


Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: MotoMagadan V-VIII 2014
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 03, 2014, 09:16:40 am »
No to szereg nieszczęść za nimi. Podróż na dwa motocykle to i tak duży komfort. W razie wywrotki zawsze (z tyłu lub z przodu) jest ktoś do pomocy. Najbardziej wycieńczające w podróży po bezdrożach jest podnoszenie motocykla. Im więcej waży tym większa strata sił. Na wycieńczeniu upadki przychodzą coraz łatwiej. Wtedy przychodzi zwątpienie.
Dobrze, że się podnieśli i wkroczyli na lepsze drogi.
Jestem przekonany, że największe błota już za nimi :-)
Niecierpliwie czekam na kolejne wieści.

voyager

  • Gość
Odp: MotoMagadan V-VIII 2014
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 03, 2014, 06:34:26 pm »
Rossa, to teraz już wiesz co czuła rodzina Piotra po jego wypadku, gdy też "dzieliła ich przepaść przestrzeni świata" i nie mogli mu pomóc, a on został sam zostawiony przez wydawało się bliskiego człowieka, który mógł mu pomóc tam na miejscu.

Trzymam kciuki za bezpieczny powrót obydwu podróżników.

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: MotoMagadan V-VIII 2014
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 03, 2014, 10:31:50 pm »
We dwoje zawsze raźniej i łatwiej szczególnie z BMW R 1200 GS. Do jazdy w pojedynkę z deka ciężki po takich bezdrożach a każda wywrtoka nawet postojowa wymusza podniesienie sprzętu.
Utrata sił w trudnym terenie szybko objawia się zmęczeniem, brakiem koncentracji itp.
Będzie dobrze teraz wjeżdżają niemal na autostradę :D

Offline Rossa

  • Młodszy użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Karma: +0/-0
Odp: MotoMagadan V-VIII 2014
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 04, 2014, 07:46:58 am »
4 lipca

Jakuck - wyznacznik spokoju, cywilizacji, zapowiedź lepszego
Konrad odwiedził w końcu kolegę Rtg i okazało się...
obojczyk był złamany, zdążył się zrosnąć
kilka dni deszczu w tamtym miejscu dobrze mu zrobiły
kości miały czas na regenerację

teraz regeneruje się nasz Żubr
jemu również należy się chwila porządnego relaksu
w motocyklowym spa
F800 także przechodzi masaże, kąpieli błotnych już dość

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: MotoMagadan V-VIII 2014
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 04, 2014, 09:55:33 am »
Czyli nastała chwila na regenerację sił zarówno jeźdźców jak i sprzętów.
Hmm obojczyk zrośnięty tzn. że minęło trochę czasu od ferlanego dnia.

voyager

  • Gość
Odp: MotoMagadan V-VIII 2014
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 04, 2014, 06:50:30 pm »
Ze zdumieniem zauważyłem, że w ostatnich postach
http://www.radiator-mototurystyka.pl/wp3_5/forum/index.php?topic=5728.60
zostały skopiowane zdjęcia i komentarze ze strony Piotruś Pan na Magadan na Facebook’u.
Od początku śledzę tę stronę a na Wasze forum zawitałem niedawno, przez przypadek kojarząc że jest tutaj opisywana ta sama wyprawa.
Posty utworzone przez Glazio zawierają wymieszane zdjęcia, poukładane niechronologicznie, nie wszystkie zdjęcia są opatrzone komentarzami. Komentarze skopiowane żywcem ze strony Piotrusia Pana, Glazio nawet nie zmienił formy pierwszej osoby. Oryginalne komentarze z FB przeplatają się  z komentarzami Glazio.
W związku z powyższym sugeruję jak najszybsze usunięcie tych postów. W przeciwnym razie będę zmuszony poinformować administratora strony Piotruś Pan na Magadan na Facebook’u o wykorzystaniu zamieszczanych tam treści niezgodnie z zasadami netykiety. Administrator forum internetowego Radiator powinien co nieco o tym wiedzieć…
Jeśli ktoś chce łączyć dwa wątki - to wyłącznie przez podanie linka do źródła, oryginalnej strony która przecież jest na bieżąco aktualizowana i nikt nie ma prawa z niej czerpać wybiórczo dodając swoje trzy grosze...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2014, 10:45:14 pm wysłana przez Glazio »

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: MotoMagadan V-VIII 2014
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 04, 2014, 10:44:56 pm »
Moje trzy grosze zostały usunięte.
Świetny wyjazd, super przygody, szkoda tylko, że jest jakaś grupa osób siejąca dziwny ferment. Może tylko jedna. Nie wnikam w przyczyny.
Miałem okazję spotkać się z chłopakami przed samym wyjazdem. Zapowiadało się świetnie. Jak dla mnie jest świetnie ale najwyraźniej ... lepiej przemilczeć pewne sprawy.
Z świetnego wyjazdu cieszmy się po połowie :-)
Niby razem a jednak osobno.
Zainteresowani wklepią na fb Piotruś Pan na Magadan :-) Spam został usunięty.
Ja cieszę się z faktu, że chłopaki wrócą jako przyjaciele a w kraju zastaną to co polskie.
Rossa - z zainteresowaniem czekam na kolejne odcinki :-)
voyager - dzięki za uwagę :-)
Niech się dzieje :-)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2014, 11:06:12 pm wysłana przez Glazio »

voyager

  • Gość
Odp: MotoMagadan V-VIII 2014
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 06, 2014, 07:50:05 pm »
Nie znam ani Konrada ani Piotra. Czytam te relacje na forum i na fb bo powoli przymierzam się do takiej wyprawy. Żadna z relacji nie daje mi odpowiedzi na pytania jak się przygotować, jak spakować…
Natomiast jako „samotnego wilka” zainteresowała mnie kwestia doboru współtowarzysza podróży i pod tym kątem bardzo szczegółowo analizuję relacje. Nie zachłystując się wyczynami jednego czy drugiego zestawiam sobie tylko fakty i wychodzi mi, że relacja Rossy jest bardzo emocjonalna, ale mało rzetelna.
Przykłady:
„3 czerwca Piotrek łapie gumę przy 120km/h… tym razem moto nie daje rady dalej, tu już konieczny był dłuższy postój (4 dni). tak Piotr podróżował do Chita”  Guma, 120 km/h, moto nie daje rady dalej, jedzie na lawecie. Wygląda groźnie. Czemu Piotr sam podróżował do Chita? Przydałby się pomocny kompan.
„tym czasem Konrad z braku zajęcia, pojechał badać teren i szykować bazę noclegową dla Piotra
zatrzymując się co drugi dzień to tu to tam by dać czas Piotrowi na naprawę i dojazd”
jak niżej: 7 czerwca Konrad dotarł do Jakucka, od Chita dystans 2088 km, 4 -7 czerwca to 4 dni zatrzymując się co drugi dzień to ponad tysiąc kilometrów dziennie, nie da się uwierzyć…
„7 czerwca o godzinie 21.00 czasu jakuckiego Konrad wjeżdża na prom na rzece Lenie
dwie noce w tym wypaśnym hotelu
czekając na Piotra
trzeba coś zobaczyć”
Czekając na Piotra?
Glazio „8 czerwca Chłopaki po zmianie opon jutro ruszają w bój.” Skąd ta wiadomość?
„8 czerwca Piotr po reanimacji szczęśliwej motocykla dociera na pierwszy nocleg do Mogocha” może po tej wiadomości trzeba by poczekać więcej niż jeden nocleg?
„9 czerwca  czas żegnać Jakuck i wygodny hotel  tymczasem Piotr dociera do Neryungri
dystans między nimi się zmniejsza”
ja bym chciał żeby kumpel poczekał a nie kazał się doganiać
„10 czerwca prom do Handygi. 30km do samej Handygi  i właściwie na dzisiaj tyle.
na jutro plan ok.500km starym duktem magadańskim 
do zobaczenia muzeum szlaku magadańskiego
                        punkt najniższej temp. w Rosji
i powrót do Handygi"
500km polatać żeby znowu wrócić do Handygi? A z Piotrem do Chita nie można było wrócić?
w tym czasie Piotr powinien dojechać  powinien dojechać już do Handygi czy ma jeszcze 400 km do Jakucka? Jak niżej
tymczasem....prowadzę dwie równoległe relacje 
Piotr ma jeszcze tylko 400km do Jakucka”

„13 czerwca niewinnie wyglądająca przeprawa...oczywiście jedyna, główna droga na Magadan
misie nie pokonały Konrada
ta rzeka tak 
porwało motocykl dosłownie z pod siedzenie kiedy porwało ten motocykl? 10 czy 13 czerwca?
i już znowu w Handydze
kiedy i gdzie się to wydarzyło? Co się działo 10-13 czerwca?
po ciężkich zmaganiach, chwilach zwątpienia i znoju dał głos 
wypluł błoto
   ile czasu trwały te ciężkie zmagania?
jest i druga dobra wiadomość w tym czasie Piotr dojechał do Handygi
po kilkudniowej separacji chłopaki znowu jadą razem”
czy Piotrowi udało się dogonić Konrada bo ten suszył moto?
„3 lipca wczoraj Konrad zaliczył poważną wywrotką
nie dał rady jechać
zaledwie 150 km przed Jakuckiem”
czy Piotr zostawił Konrada po wywrotce i pojechał sobie do cywilizacji, do tego wypaśnego hotelu w Jakucku?
Jak tak sobie czytam to myślę, że raczej wybrałbym się na wyprawę z tym Piotrem niż z Konradem. No bo teraz Piotr jedzie z poobijanym Konradem jego tempem, chociaż sam nie doświadczył tego samego…

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: MotoMagadan V-VIII 2014
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 06, 2014, 08:38:53 pm »
Voyager - znasz adres relacji z Piotrem :-) Jeśli szukasz nowych polubień to śmiało mogę powiedzieć, że znam lepszy język zachęty. Miłego śledzenia - również będę zaglądał.
Teraz czekam na kolejne odcinki z wyjazdu tylko od strony Konrada.
Moja próba połączenia wspólnego wyjazdu - zakończona.
Co to oznacza?
Pomyliłem wyprawy.
Tu śledzimy wpisy z wyprawy MotoMagadan 2014.

Offline Rossa

  • Młodszy użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Karma: +0/-0
Odp: MotoMagadan V-VIII 2014
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 06, 2014, 11:57:16 pm »
6 lipca

po chwili odpoczynku
w poniedziałek rano chłopaki mają ruszać w dalszą drogę

od dwóch dni są problemy z łącznością
zatem gdzie zajadą i czy wyjadą to się jeszcze okaże
pogodę mają kapryśną
niestety nowych fotek
a zatem i szczegółów podróży z ostatnich dni też nie mam :-\



Offline Rossa

  • Młodszy użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Karma: +0/-0
Odp: MotoMagadan V-VIII 2014
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 07, 2014, 12:23:09 am »
Voyager - nie bardzo rozumiem jak w twoich przygotowaniach do podróży ma ci pomóc analiza dat mojej "emocjonalnej ale mało rzetelnej relacji".
Pozdrawiam

voyager

  • Gość
Odp: MotoMagadan V-VIII 2014
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 07, 2014, 09:38:55 pm »
Widzę, że w tym miejscu akceptowane są wyłącznie wyrazy uznania, nie ma szans na uzyskanie odpowiedzi na żadne konkretne pytania.
Znikam, ponieważ nie uzyskam tutaj wiedzy, której szukam. Zresztą na FB również nie. Poszukam sobie gdzie indziej.
Nikomu nie chciałem psuć zadowolenia z radosnej twórczości.
Pozdrawiam

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: MotoMagadan V-VIII 2014
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 07, 2014, 11:40:52 pm »
Na temat pakowania i potrzebnych rzeczy ową wiedzę (rzetelną) można uzyskać - najszybciej po powrocie wyprawowiczów. Będą (lub w liczbie pojedynczej) w stanie powiedzieć co było zbędne.
Aby uzyskać odpowiedź na pewno warto zadać pytanie.
Ja mogę udzielić zdawkowych informacji, czyli odpowiedzi na pytania, które mnie nurtowały - rodzaj zabieranych opon, ich liczba, wybór noclegów, formy zabezpieczeń przy ewentualnych spotkaniach z niedźwiedziami...
Konradowi zadałem również pytanie dlaczego jadąc w pojedynkę wybrał tak ciężki sprzęt.

Każdy wyjazd ma swoją specyfikę i wymaga innego wyposażenia.
Podstawy pakowania: http://www.radiator-mototurystyka.pl/943/poradnik-podroujcego-motocyklisty-ii-3/

Dla każdego z chłopaków należą się wyrazy uznania za sam pomysł i realizację. Kiedy udasz się w swoją podróż do Magadanu też znajdziesz wyrazy uznania :-)
Odpowiedzi na nurtujące pytania zawsze można uzyskać. Wystarczy tylko odrobina chęci aby odpowiednio je zadać.

Dwa lata temu
Podróżowali we dwójkę do Magadanu: http://www.radiator-mototurystyka.pl/wp3_5/forum/index.php?topic=4589.msg4728#msg4728

Pięć lat temu
Inny przykład podróżnika jadącego w pojedynkę do Magadanu. Jest mi doskonale znany. Możliwe, że ma odpowiedzi na związane z podróżą pytania. Niestety nie wiem jakie. Mam z nim stały kontakt jednak trudno mi zawracać komuś głowę kiedy główna uwaga koncentruje się na czymś zupełnie odmiennym. Bywa na dorocznych imprezach ... http://www.radiator-mototurystyka.pl/4991/iv-wyprawy-motocyklowe-film/ zapewne będzie okazja zadać je osobiście.

Aktualną podróż będę śledził z zainteresowaniem ponieważ Magadan to tylko pewien etap podróży. Mongolia ma swoje niespodzianki, Kazachstan inne ...
Bardzo podoba mi się emocjonalne podejście do relacji. O szczegóły z podróży na pewno dopytam po powrocie. Teraz emocjonalne sms-y są najbardziej cenne.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2014, 11:47:05 pm wysłana przez Glazio »

 

SMF spam blocked by CleanTalk