Motocykle > Kaski motocyklowe

Który model kasku szczękowego polecacie ?

(1/6) > >>

Borek:
siema, potrzebuje informacji odnośnie kasków szczękowych :

-Nolan N91
-Nolan N104
-Shark Evoline 3

który z w/wymienionych lub innych polecicie ? A może jeździcie w innych modelach kasków szczękowych które Waszym zdaniem są lepsze ? Kask będzie użytkowany w jeździe miejskiej sporadycznie w trasę. Najważniejsze, aby po zamknięciu szczęki był cichy. W obecnym kasku CABERG ( modelu nie znam ) po przekroczeniu 70 km/h jest tragedia, jeden wielki szum a wentylacji brak.

Będę wdzięczny za każde info ;)

Glazio:
Jak jeżdżę w Shark Evoline 3.
W skrócie - do cichych nie należy.
Tak czy inaczej jest dla mnie najbardziej uniwersalny. Zawsze są kołki do uszu w razie zbyt wielkiego hałasu :-)

Borek:
niestety kołki nie wchodzą w grę ;)

adamg24:
Ja mam Nolana N104, nie wiem jak w innych ale akustyka w czasie jazdy(dzwięki zawirowanego pędu powietrza )są słyszalne, sądzę, że podobnie do innych... jeżeli chodzi o rozmiarówkę to Nolad do wielkości XL ma jedną skorupę, zaś XXL już ma większą, kask wg mnie spełnia swoją zasadniczą rolę, jeżdżę w okularach i jest bardzo wygodny, uważam, że w tym przedziale cenowym wygrywa stosunkiem ceny do jakości, coś w tym musi być, bo zauważyłem kilku policjantów z drogówki motocyklowej jeżdżących w tym modelu, ten kask mam od roku i nie żałuję , są kaski droższe, ale czy warto wywalać dwukrotnie więcej, myślę, że lepiej część tej różnicy zainwestować w dobry intercom ! co ja uczyniłem i teraz z całego kompletu jestem super zadowolony...polecam N104

Borek:
dzięki za info, pieniążki nie grają roli bo ja nie płacę za kask a szukam w miarę cichego kasku aby do 100 km/h coś usłyszeć jak odbiorę rozmowę tel. i nie koniecznie będzie intercom bo przeważnie używam słuchawek. Na pewno shark jest wygodniejszy do jazdy po mieście z uwagi na przesuwaną szczękę na tył głowy ale Nolan N104 może mieć lepsze wyciszenie po zamknięciu szczeny

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej