Aktualności: W związku obecnie obowiązującymi przepisami RODO prosimy o zapoznanie się z Polityka prywatności i Polityką cookies pod adresem https://www.radiator-mototurystyka.pl/polityka-prywatnosci/
Maj 05, 2024, 07:49:25 pm

Autor Wątek: Bałkanica 2016  (Przeczytany 6276 razy)

Offline sothis

  • Młodszy użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 36
  • Karma: +0/-0
Bałkanica 2016
« dnia: Czerwiec 01, 2016, 10:39:59 am »
W tym roku do mojego wakacyjnego wyjazdu udało mi się namówić dwójkę znajomych. Nie było to łatwe zadanie, choć iskierki w ich oczach pojawiły się już po pierwszym moim zdaniu- Spokojnie, dacie radę :)

Otóż chcemy przejechać przez BiH, Chorwację, Czarnogórę, Albanię, Macedonię, Bułgarię i Rumunię. Naszym planem jest przepchanie się przez Durmitory i Góry Przeklęte, o Karpatach nie wspominając. Mamy na to dużo czasu.

Naszymi konikami będą:
Africa, VFR oraz Fazer. Jak widać szykuje się burza w szklance wody, bo pragnę zobaczyć niską VFRkę na podjeździe do Theth :D

By dodać pikanterii wspomnę jedynie, że moi współtowarzysze zakupili motocykle dokładnie tydzień temu. Przygodę rozpoczynamy już 11 czerwca. Ściskajcie kciuki i jak możecie wpisujcie "dzikie" miejscówki na nocleg, oraz mniej znane turystycznie do odwiedzenia. Trasa choć wyznaczona, zawsze może ulec zmianie :)

PS Wyprawy Głazia i Tamary okazały się pomocą nie do przecenienia :)

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: Bałkanica 2016
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2016, 02:59:02 pm »
Hmmm ciekawa zapowiedź.
Zastanawia mnie jednak mały wycinek tego wpisu:
- VFR oraz Fazer,
- Góry Przeklęte,
- moi współtowarzysze zakupili motocykle dokładnie tydzień temu.
Trudno mi gdybać jaką trase planujecie ogarnąć w tych górach. Mam nadzieję, że współtowarzysze podróży to żadne świeżaki, tym bardziej na tych sprzętach. Jeśli to ten odcinek - mapa >>> to bez większych problemów.
Widoki na tej trasie i tak zapierają dech w piersiach. Do tego może asfalt dotarł już do samego Theth. Droga była w budowie.



Jeśli to ten drugi fragment opisywany w temacie "Do kraju śmieci, mercedesów, bunkrów i klaksonów" to polecam lecieć na maksymalnie odciążonych sprzętach ze względu na prześwit i skok zawieszenia.
O ile podjazdy pod górę idą dość sprawnie z uderzeniami o skały płyty osłaniającej silnik, to przy zjazdach mrócze tempo gwarantowane. Darcie płytą to mało powiedziane. Właśnie przy zjeździe puściły mi wszystkie szpilki a płyta trzymała się a raczej wisiała na gmolach do końca naszej podróży.

Powodzenia. Będę z uwagą śledził Wasze poczynania z uwagi na sprzety towarzyszące Africe. Trasa do przejechania w całości ale jak piszę w mrówczym tempie. Do tego, oby nie padało. Na zjeździe są fragmenty gliniaste. Krótkie ale zdradliwe, do tego w sąsiedztwie ciekawej przepaści. Góry mają swoje kaprysy a mokre opony radzą sobie znacznie gorzej.

Szerokości i powodzenia.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2016, 07:42:39 am wysłana przez Glazio »

Offline sothis

  • Młodszy użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 36
  • Karma: +0/-0
Odp: Bałkanica 2016
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2016, 11:32:13 pm »
Głazio dzięki za wskazówki- właśnie na to liczyłem umieszczając wpis. Jedziemy dokładnie taką trasą jaką wrzuciłeś, wracamy po tych samych śladach. Z jazdy Waszym szlakiem zrezygnowałem ze względu na brak odpowiedniego doświadczenia i sprzętu ze strony chłopaków. Niestety dokładnie tydzień przed planowanym startem jeden z nich ma na nodze to!



"Będzie się działo, będzie zabawa"  ;)

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: Bałkanica 2016
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2016, 08:03:49 am »
Jakby Was kusiła jazda drugim, znacznie trudniejszym odcinkiem to zaznaczę, że początek nie jest zbyt wymagający. Pierwsze schody zaczynają sie po przejechaniu około 5-10 km od Theth. Droga podobna (jakość) do tej, która za Wami. Pierwszy stromy zjazd to tylko namiastka tego co nastapi dalej. Zaznaczam, ten w przeciwieństwie do kolejnych jest ekstra równy.

Jeden z oblatywaczy Bałkanów jadący na R 1200GS w pojedynkę i bez bagaży (zostały w hotelu), napisał mi w ubiegłym roku po przejechaniu "podziwiam, i współczuję Twojemu Plecaczkowi". Fakt był taki, że Tamara często zsiadała (częściej na późniejszych zjazdach) abym mógł łatwiej pokonać kolejne przeszkody wystające z "drogi".

Sothis, ja również odpisałem z uwagi na mały fragment Twojego wpisu "do mojego wakacyjnego wyjazdu udało mi się namówić dwójkę znajomych".
Ja osobiście miałbym ogromne obawy namawiając kogoś na tą drugą część trasy. Zaznaczam, że używam rozsądnych określeń. Tamara odradziłaby kategorycznie. Po przejechaniu tamtego odcinka petli Theth nie ma ochoty wracać do Albanii a przecież jest tam tyle pieknych i wspaniałych miejsc.

Sądzę, że po upływie czasu przekona się do powrotu. Po pierwszym wyjeździe w 2009 roku było podobnie choć trasa była znacznie łatwiejsza.

Wyglada na to, że skład wyjazdowy z 3 zmalał do 2 sprzętów.
Powodzenia, szerokości i czekam na relację okraszoną fotami. Ciekawość mnie zżera do jakiego miejsca dojechali z asfaltem na tej bardzo ciekawej trasie w Górach Przekletych jak i innych miejscówkach.

Offline sothis

  • Młodszy użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 36
  • Karma: +0/-0
Odp: Bałkanica 2016
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2016, 10:31:26 am »
15 dni, 4950 km, 9 krajów i przede wszystkim trzy zadowolone mordki  :) Choć tydzień przed wyjazdem kolega wpadł do ogniska,a drugi od lekarza usłyszał żeby nie jechał, udało się! Na trasie również nie zabrakło przygód, ale o tym w relacji.

PS VFR i Fazer dały radę w Górach Przeklętych  ;)









Offline Borek

  • Starszy użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 289
  • Karma: +7/-1
Odp: Bałkanica 2016
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2016, 01:21:08 pm »
Bartek Ciebie jak zawsze gdzies poniesie ;) fajnje. Moze sklepiesz jakis film z wyprawy ??

Offline sothis

  • Młodszy użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 36
  • Karma: +0/-0
Odp: Bałkanica 2016
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2016, 10:31:06 am »
Film właśnie się tworzy :) Uchylę rąbka tajemnicy- pod koniec lipca, czyli już niedługo pojawi się zaproszenie do Przemyśla na podsumowanie dwóch wyjazdów- naszego oraz naszych przyjaciół :)

Offline siCk_BoY_

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 1 817
  • Karma: +8/-3
Odp: Bałkanica 2016
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2016, 07:28:34 pm »
Jak będziesz znał termin to dodaj to podsumowanie do kalendarza wydarzeń na Radiatorze pod tym linkiem http://www.radiator-mototurystyka.pl/dodaj-zlotimpreze/ :)

Offline Borek

  • Starszy użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 289
  • Karma: +7/-1
Odp: Bałkanica 2016
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2016, 09:03:23 am »
Chetnie odwiedze Przemysl.

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: Bałkanica 2016
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2016, 09:04:42 pm »
Pod koniec lipca powinienem byc na miejscu. Planuje zawitac. Zobaczymy czy nic innego nie wypadnie.

Offline pyśka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Karma: +0/-0
    • http://busymonachium.pl
Odp: Bałkanica 2016
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2016, 07:19:13 pm »
Super przygoda :)

 

SMF spam blocked by CleanTalk