Aktualności: W związku obecnie obowiązującymi przepisami RODO prosimy o zapoznanie się z Polityka prywatności i Polityką cookies pod adresem https://www.radiator-mototurystyka.pl/polityka-prywatnosci/
Maj 03, 2024, 07:01:13 am

Autor Wątek: Bunkry Kamieniołom Podemszczyzna Brusno Horyniec  (Przeczytany 9442 razy)

Offline arturlubaczow

  • Starszy użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Karma: +17/-11
Bunkry Kamieniołom Podemszczyzna Brusno Horyniec
« dnia: Lipiec 29, 2017, 11:44:06 am »
Co jakiś czas cyklicznie /zwłaszcza jak posiadam motocykl który daje radę w terenie/, jadę na bunkry.

Zawsze staram się odwiedzać te na których byłem, ale za każdym wyjazdem zwiększam ilość przynajmniej o jeden, tak żeby była zabawa z szukaniem nowego. Tak samo zrobiłem i tym razem, pierwszy zaraz jest na Podemszczyźnie, najłatwiejszy do odwiedzenia prosto z drogi głównej skręcamy na dojazdowa pożarowa i po prawej stoi między drzewami, gotowy do oglądania.

Przed wyjazdem sprawdziłem położenie potencjalnych kandydatów nowych do odwiedzenia i wyszło mi, że w okolicy powinienem wytropić nowy obiekt do odwiedzin. Więc pożegnałem starego znajomego i udałem się na poszukiwanie nowego.

Kiedy dobrze zacząłem się rozpędzać z lewej pod laskiem mignęła mi tablica biała duża więc stwierdziłem, że pewnie jest tam oznakowane coś związanego z linią Mołotowa. Nawracam i nie pomyliłem się mam nowego znajomego z betonu.

Po małych oględzinach stwierdzam, że do asfaltu pojadę przez łąkę, a co mi to wykoszone widoczność dobra, ruszam i widzę ślady po jakimś motocyklu, daje nimi i wjeżdżam prościutko na drugi bunkier który leży przy drodze asfaltowej, w sumie już się nauczyłem przy trampku aby jechać spokojnie i uważnie, ale tą drogę jeździłem już kilkanaście razy i nie zauważyłem betonowej górki zamaskowanej krzakami drzewami i trawą.

Plan wyjazdu został wykonany dodałem do kolekcji nowe obiekty, oczywiście poruszam się po nowym asfalcie, jestem w szoku, mam problemy z lokalizacją zjazdu w pola gdzie mam swoje ulubione bunkry, ulubione bo pierwsze jakie odwiedziłem, w końcu zjeżdżam ale okazuje się, że o jeden skręt za daleko tu jednak nie ma problemu bo wzdłuż ciągnie się droga polna.

Dojeżdżam szybciutko parkuję koło pierwszego a do drugiego idę spacerkiem są bardzo blisko siebie, wyjeżdżam przez pola na asfalt i jadę w kierunku Polanki, odbijam na Kamieniołom.

Mam to szczęście, że mogę podziwiać go w słońcu co dodaje mu uroku, jest po prostu śliczny, w drodze powrotnej odwiedzam opuszczony budynek, uwielbiam do nich zaglądać, aż dziw że jeszcze tyle w nim metalu, szabrownicy  częściowo go wypatroszyli ale całości jeszcze się trzyma.

Zaczyna mi mocno dokuczać upał pomimo, że jeżdżę w samej koszulce jestem cały mokry , ale decyduję się skręcić jeszcze na jeden bunkier z wyrwanym działem i tu jak by nie tablica przy drodze to bym go minął bo przez ten nowy asfalt i układ drogi rowy pobocza, mam problem z lokalizowanie miejsc do których zaglądam, ciekawe czy na wodospad bym teraz trafił , ale to sprawdzę kiedy indziej jest mi już za gorąco, zawracam na Horyniec na lody.

Zanim się dobrze rozpędzam zauważam znajomy krzyż po lewej jest i oznakowanie więc skręcam na cmentarz w lesie jest dużo chłodniej robię rundkę do cmentarz i kontynuuje jazdę na lody.

Przed docelową lodziarnią zaglądam na stację PKP dawno jej nie odwiedzałem to nie wiarygodne jak to wszystko „umiera” – zaglądam przez okno do środka a tam czas stoi w miejscu stara ławka zielona, piec kaflowy do ogrzewania pomieszczenia stare okienko, super dla turystów stacja retro.

Jadę na te lody zanim ja się roztopię.

Po lodach jest chłodnie zaczynam wracać do domu, ale co tam przecież można przez Tymce, więc kierunek w prawo i zasuwam przez Tymce, Załuże do domu.

Następny będzie Józefów, Czarcie Pole, Szumy i Szałas i jeszcze Przysietnica, Brzozów, Humniska, Iwonicz Zdrój ….
Art

Offline arturlubaczow

  • Starszy użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Karma: +17/-11
Odp: Bunkry Kamieniołom Podemszczyzna Brusno Horyniec
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2017, 04:39:00 pm »
zdjęć kilka
Art

Offline arturlubaczow

  • Starszy użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Karma: +17/-11
Odp: Bunkry Kamieniołom Podemszczyzna Brusno Horyniec
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2017, 04:48:41 pm »
cd..
Art

Offline arturlubaczow

  • Starszy użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Karma: +17/-11
Odp: Bunkry Kamieniołom Podemszczyzna Brusno Horyniec
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2017, 05:03:35 pm »
cd..




I jak napisał mój znajomy z fb "Ładne są nasze strony !!!"

Ja się z nim całkowicie zgadzam  ;D
Art

Offline PawełS81

  • Młodszy użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Karma: +0/-1
Odp: Bunkry Kamieniołom Podemszczyzna Brusno Horyniec
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2017, 09:38:06 am »
To może w najbliższym czasie zgadalibyśmy się na jakiś rajd po bunkrach.Bo swego czasu też je zwiedzałem ale jak pewnego razu byłem sam w jednym z nich i wpadłem w dziurę w stropie już nie ryzykuję samotnego zwiedzania. Z kimś to zawsze bezpieczniej. Jak coś to daj znać

Offline arturlubaczow

  • Starszy użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Karma: +17/-11
Odp: Bunkry Kamieniołom Podemszczyzna Brusno Horyniec
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2017, 10:03:36 am »
Nie widzę problemu Zawsze chętnie dołożę nowy  ;D
Art

Offline arturlubaczow

  • Starszy użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Karma: +17/-11
Odp: Bunkry Kamieniołom Podemszczyzna Brusno Horyniec
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2017, 12:07:28 pm »
Zapowiadają w Niedziele pogodę może by się wybrał gdzieś po norkach pomyszkować, Sid chciał Basznie zobaczyć to może by się też wybrał, bo jak byłem w piątek to widzę że prace tam idą doś energicznie więc dni placu zabaw są policzone. Oczywiście to tylko luźna przymiarka bo nie wiadomo jak to wszystko się potoczy.
Art

Offline arturlubaczow

  • Starszy użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Karma: +17/-11
Odp: Bunkry Kamieniołom Podemszczyzna Brusno Horyniec
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 19, 2017, 10:09:46 am »
Dla zachęty



Art

Offline Jaco

  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 569
  • Karma: +21/-5
Odp: Bunkry Kamieniołom Podemszczyzna Brusno Horyniec
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 19, 2017, 08:58:32 pm »
Ja niestety odpadam. Plany kierują mnie do stolycy i to nie na moto :(

Offline PawełS81

  • Młodszy użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Karma: +0/-1
Odp: Bunkry Kamieniołom Podemszczyzna Brusno Horyniec
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 20, 2017, 08:32:34 pm »
Z miłą chęcią tylko gdzie spotkanie i o której

Offline PawełS81

  • Młodszy użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Karma: +0/-1
Odp: Bunkry Kamieniołom Podemszczyzna Brusno Horyniec
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 20, 2017, 08:34:16 pm »
Bo muszę DR na końcówkę sezonu dobrze w błocie utaplać

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: Bunkry Kamieniołom Podemszczyzna Brusno Horyniec
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 21, 2017, 08:16:39 am »
Aktualna pogoda sprzyja niecnym zamiarom.
Błoto jak się patrzy ;-)

Offline arturlubaczow

  • Starszy użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Karma: +17/-11
Odp: Bunkry Kamieniołom Podemszczyzna Brusno Horyniec
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 21, 2017, 01:22:08 pm »
Myślałem żeby gdzieś wylecieć o 11.00 i tak pociągnąć np.: do 17.00

Ale nie wiem jak będzie bo sezon grypowy można uznać za otwarty. Także nie wiem czy dam radę.

Jak by coś to się odezwę.
Art

Offline arturlubaczow

  • Starszy użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Karma: +17/-11
Odp: Bunkry Kamieniołom Podemszczyzna Brusno Horyniec
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 22, 2017, 09:58:53 am »
Niestety odpadam.
Art

Offline arturlubaczow

  • Starszy użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Karma: +17/-11
Odp: Bunkry Kamieniołom Podemszczyzna Brusno Horyniec
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 19, 2017, 12:04:34 pm »
Zapowiadają w Niedziele pogodę może by się wybrał gdzieś po norkach pomyszkować, Sid chciał Basznie zobaczyć to może by się też wybrał, bo jak byłem w piątek to widzę że prace tam idą doś energicznie więc dni placu zabaw są policzone. Oczywiście to tylko luźna przymiarka bo nie wiadomo jak to wszystko się potoczy.

Podejście numer dwa może tym razem się uda ktoś by miał ochotę. Z Sidem rozmawiałem on sezon zamknął.
Art

 

SMF spam blocked by CleanTalk