Aktualności: W związku obecnie obowiązującymi przepisami RODO prosimy o zapoznanie się z Polityka prywatności i Polityką cookies pod adresem https://www.radiator-mototurystyka.pl/polityka-prywatnosci/
Marzec 29, 2024, 12:09:47 pm

Autor Wątek: IV Nasze Wyprawy Motocyklowe  (Przeczytany 11193 razy)

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: IV Nasze Wyprawy Motocyklowe
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 24, 2014, 07:59:55 pm »
Zdjęcia Edyty Śmieciuch
Dzięki za foty oczyma widza - warte tyle samo co fotografa :-)






















Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: IV Nasze Wyprawy Motocyklowe
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 24, 2014, 10:45:36 pm »
Lubię, jak ktoś do tego co robi podchodzi z dystansem i bez zbędnego zadęcia, i tak własnie odebrałem Waszą relację. Opowieść Chłopaków o podróży do Władywostoku również bardzo ujmująca tym, że odważyli się mimo wszystko... i spełnili swoje marzenia. Człowiek na WLA, czerpie z życia pełnymi garściami. Co do Afryki, delikatnie zapachniało komercją, ale takie mamy czasy i każdy orze jak może.
To napisałem ja Maciej, wyrażając swoją subiektywną opinię.

Offline Edyta

  • Młodszy użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
  • Karma: +5/-0
Odp: IV Nasze Wyprawy Motocyklowe
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 24, 2014, 10:59:06 pm »
Czas szybko mija. W grudniu na powtórce „7 Mórz” „Głazie” zapraszali nas na IV Edycję „Naszych wypraw motocyklowych” i właśnie już jesteśmy „po”.
Zanim przejdę do krótkiego komentarza sobotniego spotkania motocyklistów i nie tylko, opowiem coś zabawnego (przynajmniej dla mnie). Otóż na „I Wyprawach” nie byłam, ponieważ nie wiedziałam, że takie spotkanie się odbyło, na „II Wyprawy” wybrałam się z synem, bo sama się krępowałam iść, na ”III Wyprawy”  poszłam już z kilkoma znajomymi motocyklistami, a na „IV Wyprawy” pociągnęłam już za sobą  całą swoją  czteroosobową rodziną.   Śmiejemy się, że w przyszłym roku to nawet babcia z nami pójdzie (bo nasza babcia jest ok.).
No i oczywiście nie rozczarowaliśmy się. Wszystkie przedstawione „Wyprawy” , jak zwykle były bardzo interesujące.
Niezwykłe wyprawa  do Afryki, a konkretnie do Gambii, prezentowana przez Basię i Piotra, niesamowicie trudna i wymagająca szczególnych umiejętności.  Przedstawiany kontynent,  raczej  jak dotąd dla nas mało znany z opowieści motocyklowych. Piotr - sorry, dla Ciebie szacun,  ale dla Basi  WIELKI SZACUN.  Jesteśmy również mile zaskoczeni, że byliśmy jako pierwsi odbiorcami opowieści Basi i Piotra, ponieważ dopiero trzy dni temu wrócili z tej wyprawy.
Prezentacja Maćka „dookoła Bałtyku” na HD WLA z 1942 roku to nie lada wyczyn. Przykro, że Maćkowi się trochę skomplikowało , ale dobrze, że szczęśliwie się zakończyło. Jeśli się będzie trzymał swojego hasła ; „Czas bez motocykla, to czas stracony”  to Jego marzenie wyprawy dookoła świata stanie się rzeczywistością. Podobał mi się komentarz Maćka „i po co jechać  na koniec świata?” , no właśnie po co? Ale na to pytanie niech każdy motocyklista odpowie sobie sam.
Kolejna prezentacja podróży do Władywostoku  Arka, Marka  i Pawła, naszych niepełnosprawnych kolegów, pokazuje nam, że mimo pewnych dysfunkcji  (bagatelka brak nogi), pokonanie setek kilometrów motocyklem jest możliwe i wykonalne. Tym bardziej, że trasa była bardzo trudna. Nieprzyjazne tereny tajgi, bagna, brak dróg i chmary komarów, nie ma czego zazdrościć, a Oni to jakoś znieśli. Dobrze, że zabrali ze sobą te takie, wiecie od pszczół… kapelusze 
No i oczywiście prezentacja „Naszych Głaziów” ..… Paweł, po jaką bidę Ty chciałeś zdobyć  ten szczyt, na co Ci to?  jeszcze Ciebie tylko tam nie było? Jakaś  Stara Płanina?
Żarty, żartami…. Wyprawa niezwykle interesująca. Razem z Polską – 9 państw, 9 języków, 9 walut, a ile granic? Kto to zliczy… nawet „Hołka” wyprowadziliście w pole. Jeszcze mi się nasuwa pytanie, Paweł, czy dla Ciebie nie ma normalnych dróg? Poza tym śpicie gdzie bądź, jecie co bądź, ale właśnie to jest niesamowite,  intersujące i fascynujące. Poznawanie nowych miejsc i zakątków świata, a przede wszystkim poznawanie szczerych, serdecznych, uczynnych ludzi, do tego macie dar. Jednacie sobie przyjaciół gdziekolwiek jesteście. Nawet jakiś pies do Was się przykleił, na dokładkę zrobił Tamarze zbytka, chowając jej but w zaroślach.
Żeby Wam już tak bardzo nie słodzić, to powiem, że mam pewne uwagi do logistyki, ale to nie są rzeczy warte poruszania na forum i nie rzutują na całość spotkania, które było bardzo fajne. Pogadamy o tym kiedyś.
W imieniu własnym i mojej rodziny serdecznie dziękuję  za zaproszenie…. i nie cieszcie  się w przyszłym roku też będę  (będziemy).


Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: IV Nasze Wyprawy Motocyklowe
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 24, 2014, 11:30:28 pm »
Domyślam się o co biega w logistyce.
Pogadamy przy najbliższej okazji :-)

Ciekawy dzień pytań:

Dziś padło zapytanie o nazwę owego komunistycznego obiektu. Czeka na następny odcinek - cel naszej wyprawy :-)
Ciekawe, bo od fotografów - już planują wyprawę. Chętnie wybiorę się z nimi ponieważ po drodze jest bardzo kręta dróżka. Coś na wzór trasy Transfogaraskiej z tym, że mniej widokowa ze względu na dużą ilość drzew.
- podaj mi nazwę gdzie znajdował się ten budynek z tymi mozaikami? Chyba się wybierzemy.
- ja nie byłem tylko na pierwszym spotkaniu czego bardzo żałuję.
- jak dla mnie jest to najlepsza impreza tego typu w okolicy.

Chwilę później telefon (od fanatyka samochodów) - Paweł rezerwuję przewodnik. Ochłonąłeś po imprezie? Dzięki za ten wspaniały klimat. Zaraziłeś mnie i teraz muszę pojechać Waszymi śladami. Zabieramy dzieci. ...

Czytam. Słucham. Takie słowa otuchy dodają powera do ciągnięcia tego co zacząłem.
Raczej nie przestanę a wszelkie sugestie są dla mnie bardzo cenne. Z jednej strony to przekleństwo ale jak za coś się biorę to lubię dążyć do perfekcji choć wiem, że nigdy jej nie osiągnę. Po drodze popełnia się wiele błędów, z których też trzeba wyciągać wnioski.
Fajnie było wszystkich zobaczyć choć nie wszystkich ogarnąłem. Część osób widzę dopiero na zdjęciach.

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: IV Nasze Wyprawy Motocyklowe
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 24, 2014, 11:52:26 pm »
Taka była zapowiedź naszej imprezy na jednym z portali motocyklowych:
Impreza podróżników motocyklowych, przyspieszającą zapłon i wybijająca zawory :) Świeże info na stronie Organizatora >>> czyli tu http://www.radiator-mototurystyka.pl/4770/iv-nasze-wyprawy-motocyklowe/

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: IV Nasze Wyprawy Motocyklowe
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 25, 2014, 02:50:10 pm »
Jakub Kuźma - komentarz z YouTube
"Mój pierwszy raz i na pewno nie ostatni. Dziękuje i do zobaczenia za rok".

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: IV Nasze Wyprawy Motocyklowe
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 26, 2014, 08:55:01 pm »
kris2682

Witam
Tez bylem widzialem.
Jesli chodzi o formule i zorganizowanie super. Troszke roszczarowala mnie prezentacja wyprawy do okola baltyku. Przybylem do Lubaczowa glownie ze wzgledu na nia bo sam planuje podobna trase tyle ze przez Finlandje. Szkoda tylko, ze wczesniej nikt nie informowal ze to bedzie " tylko pol Baltyku". Akurat odcinek ktory mnie najbardziej interesuje czyli Norwegia nie zostal opisany bo autor tam nie dotarl, nie liczyc "komercyjnego Nordkapu".
Jesli tylko w przyszlym roku bedzie kolejne spotkanie gdzies w okolicy to napewno sie stawie.
A tak przy okazji mozesz zdradzic pewna rzecy? Mianowicie przed wystartowaniem prezentacji leciala taka jakas rosyjska/ukrainska/mongolska sam nie wiem piosenka jaki to tytul ewentualnie wykonawca?

Dodaję od siebie o jaki kawałek chodzi - utwór z prezentacji, która była w puszczana w przerwach prezentacji. Do obejrzenia, przesłuchania w wersji filmowej tu >>> http://www.radiator-mototurystyka.pl/4983/lubaczow-po-raz-kolejny-powital-pasjonatow-turystyki-motocyklowej/
lub

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: IV Nasze Wyprawy Motocyklowe
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 27, 2014, 07:51:04 pm »
Doszedł jeszcze jeden film nakręcony na imprezie.

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: IV Nasze Wyprawy Motocyklowe
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 04, 2014, 11:03:55 pm »
Motogen o imprezie ...
http://www.motogen.pl/IV-edycja-cyklu-Nasze-Wyprawy-Motocyklowe-2,20166.html

oraz jeden z komentarzy

pod artykułem:

adam170 04-03-2014 15:56
0 + -
Jak będę miał jakieś fajne moto to na pewno wyruszę na wyprawę.Chętnie wtedy podzielę się z Wami wrażeniami.

I pod filmem:
http://www.motogen.pl/IV-edycja-cyklu-Nasze-Wyprawy-Motocyklowe,20165.html

adam170 04-03-2014 21:55
0 + -
Fajny filmik.Ciekawe zdjęcia.Dobra muzyka świetnie pasuje do obrazu.
Po tej krótkiej zapowiedzi widzę żę relacja była barwna i interesująca.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2014, 11:10:23 pm wysłana przez Glazio »

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: IV Nasze Wyprawy Motocyklowe
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 06, 2014, 10:16:31 am »
Kolejna galeria zdjęć z MDK Lubaczów:
http://www.mdklubaczow.pl/index.php?show=photos&alid=155

 

SMF spam blocked by CleanTalk