Aktualności: W związku obecnie obowiązującymi przepisami RODO prosimy o zapoznanie się z Polityka prywatności i Polityką cookies pod adresem https://www.radiator-mototurystyka.pl/polityka-prywatnosci/
Marzec 07, 2021, 03:41:56 am

Autor Wątek: Słowenia, Chorwacja, Czarnogóra wszystko co najpiękniejsze 2013  (Przeczytany 12094 razy)

Offline megizak

• Młodszy użytkownik
  • **
Odp: Słowenia, Chorwacja, Czarnogóra wszystko co najpiękniejsze 2013
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 01, 2014, 01:31:58 pm »

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2016, 10:50:11 am wysłana przez megizak »

Offline Glazio

• Administrator
  • Hero
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 01, 2014, 08:00:15 pm »
Czekałem na kolejny odcinek :-)

Offline megizak

• Młodszy użytkownik
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 01, 2014, 09:46:27 pm »
jedziemy jedziemy  ;)

Dojeżdżamy do Kanionu rzeki Pivy. Jezioro Pivsko to sztuczny zbiornik wodny utworzony na rzece Pivie na terenie Parku Narodowego Durmitor. Na tym sztucznie utworzonym zbiorniku znajduję się zapora Mratinje która ma 220 m wysokości. Jest to druga co do wysokości tama w Europie. Utworzony zbiornik rozlewa się na 12,5 km2 powierzchni w kanionie o głębokości do 1200 m.
Poza wysokością tamy niesamowite wrażenie sprawia samo jezioro. Wapienne skały kanionu nadają wodzie piękny, turkusowo-szafirowy kolor. Widoki zapierają dech w piersiach, zresztą sami zobaczcie....
Po przejechaniu całej drogi wzdłuż kanionu wracamy do Żabljaka. Piękny zachód słońca urozmaica nam drogę. Jest pięknie ale co raz bardziej zimno.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2016, 10:53:06 am wysłana przez megizak »

Offline megizak

• Młodszy użytkownik
  • **
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 01, 2014, 10:14:18 pm »
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. To nasz ostatni dzień, wracamy do Polski

15.09.2013
Rano wstajemy wcześnie rano. O godzinie 8 mamy zamiar wyjechać z Żabljaka, przed nami około 1200 km do Polski. Czy damy radę w jeden dzień to się dopiero okaże.
Pakujemy się do swoich kuferków i ruszamy w drogę. Jedziemy jeszcze raz przez kanion rzeki Tara. Tym razem pogoda dopisuje. Zatrzymujemy się na chwilkę aby zrobić kilka zdjęć i uderzamy w stronę granicy z Serbią w Dobrakovo. Pogoda dopisuje bo to najważniejszy priorytet naszej podróży. Dojechać cało, szczęśliwie i na sucho.........:)
oto kilka zdjęć z drogi powrotnej.

Tuż przed granicą węgierską zatrzymujemy się na jednej ze stacji benzynowych, aby rzucić coś na żołądek. Postanawiamy przejechać przez całe Węgry bez dłuższego postoju. Dojeżdżamy do przejścia granicznego w Roszke i oczom nie wierzymy jaki jest korek. Samochodów na dobre 4 godziny stania. My na szczęście pomimo, że nasz motor przez kufry nie należy do małych przepychamy się jak najbliżej granicy. Dojeżdżamy do grupki Niemców również na motorach tylko hmmmm.......
no cóż nie ma co porównywać ale ja tam wolę naszą BMW
W końcu po godzinie odstania przekraczamy granicę i jedziemy przez całe Węgry. Po drodze mam trzy zgony tzw. śpiączkę ale na szczęście kończy się bez upadku ;)
Dojeżdżamy do Słowacji, tuż po przekroczeniu granicy udajemy się na obiadokolację. Jest już ciemno i co raz zimniej. Chcemy jednak dzisiaj dojechać do domu. I udaje się nam to. W domu w Zakopanem jesteśmy na 23.

i to byłoby na tyle....... mam nadzieję, że się podobało  ;D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2016, 10:55:09 am wysłana przez megizak »

Offline Glazio

• Administrator
  • Hero
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 03, 2014, 09:11:13 am »
Bardzo się podobało :-)
Teraz pytanie czy można wykorzystać ten tekst i kilka zdjęć w celu umieszczenia na stronie Radiatora :-)

Offline megizak

• Młodszy użytkownik
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 03, 2014, 10:04:23 am »
Proszę bardzo, może komuś spodoba się trasa i pojedzie tam gdzie my :)

Offline Glazio

• Administrator
  • Hero
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 03, 2014, 10:07:43 am »
Postaram się umieścić jak najszybciej :-)

Offline megizak

• Młodszy użytkownik
  • **
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 22, 2014, 10:12:22 am »
Super zareklamowałeś nasz wyjazd. Dzięki mamy nadzieję, że się komuś spodobał. :D

Offline Glazio

• Administrator
  • Hero
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 22, 2014, 12:52:11 pm »
Cieszę się, że krótka zajawka przypadła do gustu.
Teraz czekam na kolejne wieści z Gruzji o czym już wspomniałaś
http://www.radiator-mototurystyka.pl/wp3_5/forum/index.php?topic=5759.msg6535#msg6535
Jestem pewien, że ta opowieść spodobała się większej grupie osób. Może wstydzą się w wyrażaniu własnych opinii. Zresztą sezon urlopowy nie zawsze sprzyja rozpisywaniu się :D
Zwrotna zajawka na stronie głównej radiatora http://www.radiator-mototurystyka.pl/5815/slowenia-chorwacja-i-czarnogora-czyli-wszystko-co-najpiekniejsze/

Offline doryn1984

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 02, 2014, 10:16:38 pm »
Witam. Mam na imie Michał. Super wyprawa, ciekawe foto i ciekawie opisane. Zainteresowała mnie Wasza podorzo poniewaz w tym roku bylem motocyklem na Chorwacji z zona. Może kiedyś wrzuce jakieś zdjęcia i opisze w paru słowach. Przed chwila zarejestrowałem sie na forum. Fajna sprawa. Pozdrawiam.

Offline Glazio

• Administrator
  • Hero
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 02, 2014, 11:31:19 pm »
Witam. Mam na imie Michał. Super wyprawa, ciekawe foto i ciekawie opisane. Zainteresowała mnie Wasza podorzo poniewaz w tym roku bylem motocyklem na Chorwacji z zona. Może kiedyś wrzuce jakieś zdjęcia i opisze w paru słowach. Przed chwila zarejestrowałem sie na forum. Fajna sprawa. Pozdrawiam.
Czekam na Twoją relację z wyjazdu. Zdjęcia, filmy ... mile widziane :D
Miło się czyta, szczególnie w długie zimowe wieczory.

Offline megizak

• Młodszy użytkownik
  • **
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 01, 2014, 08:36:14 pm »

Cześć Michał

Jak udała się Twoja podróż do Chorwacji, podziel się nią z nami, chętnie zobaczę miejsca zapewne których nie widzieliśmy. Czekamy na zdjęcia i relację.

Offline megizak

• Młodszy użytkownik
  • **
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 27, 2016, 10:56:51 am »
Przesyłam filmik z trasy po Słowenii.
Zapraszam do oglądnięcia. ;)

&feature=youtu.be

Offline megizak

• Młodszy użytkownik
  • **
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 06, 2016, 03:51:23 pm »
Przesyłam kolejny filmik tym razem z trasy po wybrzeżu Chorwackim.
Miłego oglądania.