Aktualności: W związku obecnie obowiązującymi przepisami RODO prosimy o zapoznanie się z Polityka prywatności i Polityką cookies pod adresem https://www.radiator-mototurystyka.pl/polityka-prywatnosci/
Kwiecień 19, 2024, 05:32:09 am

Autor Wątek: Do kraju śmieci, mercedesów, bunkrów i klaksonów  (Przeczytany 30623 razy)

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Do kraju śmieci, mercedesów, bunkrów i klaksonów
« dnia: Lipiec 24, 2014, 10:09:25 pm »


Do kraju śmieci, mercedesów, bunkrów i klaksonów - dziwnie brzmiący wybór jednak dla nas bardziej wciągający niż ... no właśnie :-)
Kraj, w którym większość osób ma broń, mercedesa a czasami bunkier na podwórku. Jedziemy odświeżyć a raczej zobaczyć to czego nie udało nam się zwiedzić podczas pierwszej wizyty na Bałkanach: http://www.radiator-mototurystyka.pl/125/albania-2009-2/

Startujemy 25.07.2104 zaczynając od zlotu IX West Wind 25-27.07.2014 – Lwów – Ukraina. Planowany powrót 17.08.2014 czyli trzy tygodnie motocyklowej (nie tylko) rozkoszy.
Plan przed wyjazdem z czarną dziurą w przepięknej Czarnogórze (linki do poglądowych tas poniżej). Wiemy gdzie uderzyć. Interesują nas nowe miejsca - najlepiej te nie mało znane :D
https://goo.gl/maps/PV9SL
https://goo.gl/maps/ONLFJ
https://goo.gl/maps/HVCYJ
Jak będziemy pragnąć do cywilizacji to zapewne uda nam się wrzucić zdjęcia i krótki opis :D
Kolejny punkt zaznaczony na naszej trasie to powrót na degustację bułgarskiej Rakiji z sąsiadami Cyganami :D
Oj działo się.
Czy będzie ciekawiej ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2014, 09:16:34 pm wysłana przez Glazio »

Offline bohun

  • Moderator
  • Pełnoprawny użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 213
  • Karma: +0/-0
zd pod hsłem
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2014, 07:46:47 am »
Cicho tak było ostatnio, myślałem że po zlotach zaczniesz jeździć  ::) A tu masz. Zdjęcie proszę mi zrobić w miejscowości Kravica ze znakiem  ;)
Kto prędko daje ten 2 razy daje.
XL600V PD10, 2x XT600Z 3AJ, WSK 3, Simson SL1

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: Do kraju śmieci, mercedesów, bunkrów i klaksonów
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2014, 09:00:52 am »
Zloty - dla mnie 3-4 w roku i wystarczy. Jedziemy właśnie na zlot do Lwowa i od razu na południe.
Jak nie przemknę zbyt szybko i zdołam się zatrzymać przy owym znaku to postaram się o fotę.
Pytanie - dlaczego akurat Kravica ?

Offline Piotrek

  • Pełnoprawny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Karma: +2/-1
Odp: Do kraju śmieci, mercedesów, bunkrów i klaksonów
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2014, 05:27:12 pm »
Powodzenia ;)

Offline siCk_BoY_

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 1 817
  • Karma: +8/-3
Odp: Do kraju śmieci, mercedesów, bunkrów i klaksonów
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2014, 11:48:09 am »
Dostałem dzisiaj dwa smsy od Głazia:
"Mieliśmy wczoraj wjechać do Serbii a na przejściu zonk. Ze względu na sytuacje na UA i RUS zamykają przejście o 19:00. Zostaliśmy skazani węgierski. Dobrze, że mamy szybko rozkładający się namiot. Złapała nas potworna burza z piorunami zalaczni (tego nie zrozumiałem - może chodziło mu o to że zaraz obok nich?) obok nas. Dzięki temu skorzystałem z darmowego prysznica."

Drugi sms dostałem chwilę później w odpowiedzi na moje pytanie czy już wjechali do Serbii.
"Już wjechaliśmy. Teraz Tamara pojechała po paliwo-zabrakło. Nie spodziewaliśmy się takiej niespodzianki i nie było żadnej stacji benzynowej. Stoimy w N. Knezevac."

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: Do kraju śmieci, mercedesów, bunkrów i klaksonów
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2014, 11:59:12 pm »
Dziś mieliśmy wiele przygód. SRB BiH ponownie SRB. Zatrzymalismy się w jakimś hotelu. Mialo być wici i dopiero teraz momentami łapie. Dziś nocleg w urokliwym miejscu. Wiosek SPI a ja i tak wstaje wczesniej aby z rana podziwiać ta wspaniała chatkę na skale pośrodku rzeki oddzielająca Bośnię i Hercegowinę od Serbii. Po powodziach dużo osuniec ziemi, podmytych dróg i odnowionych uregulowanych koryt rzecznych. Ciągle pada a zachwile ssłońce. Pogoda zmienna jest. Może rano zapodam jakaś fote.

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: Do kraju śmieci, mercedesów, bunkrów i klaksonów
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2014, 12:09:41 am »
Dostałem dzisiaj dwa smsy od Głazia:
"Mieliśmy wczoraj wjechać do Serbii a na przejściu zonk. Ze względu na sytuacje na UA i RUS zamykają przejście o 19:00. Zostaliśmy skazani węgierski. Dobrze, że mamy szybko rozkładający się namiot. Złapała nas potworna burza z piorunami zalaczni (tego nie zrozumiałem - może chodziło mu o to że zaraz obok nich?) obok nas. Dzięki temu skorzystałem z darmowego prysznica."

Drugi sms dostałem chwilę później w odpowiedzi na moje pytanie czy już wjechali do Serbii.
"Już wjechaliśmy. Teraz Tamara pojechała po paliwo-zabrakło. Nie spodziewaliśmy się takiej niespodzianki i nie było żadnej stacji benzynowej. Stoimy w N. Knezevac."
W nocy faktycznie pioruny lądowały obok nas. Przestawały i za chwile od nowa. Skorzystalem z darmowego prysznica za to suszenie namiotu zajęło nam trochę czasu. Komarow masa acwraz z nimi pająki. Wegrzy-bariera językowa potworną. Zakupy zajęły nam trochę czasu ale było warto. Mili ludzie jednak trudna komunikacja w innym języku niż Węgierski głownie w małych miejscowościach. Po przekroczeniu granicy zabraklo nam paliwa. Jutro dalej w drogę. Serbowie pytają czy oby na pewno nie do Albanii. Oczywiście, ze nie-wersja dla Serbow.-nie dla tych na granicy. Pozdro.

Offline siCk_BoY_

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 1 817
  • Karma: +8/-3
Odp: Do kraju śmieci, mercedesów, bunkrów i klaksonów
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 31, 2014, 09:43:39 pm »
Nadal przebywają w Serbii i podziwiają widoki. Jutro przelot przez Czarnogórę do Bośni i Hercegowiny :)

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: Do kraju śmieci, mercedesów, bunkrów i klaksonów
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2014, 09:31:28 am »
Poludniowa Serbia wzdluz granicy z Kosowem wjechalismy do Czarnogory. Ta czesc Serbii jak Kosowo. Wjechalismy do Czarnogory i od razu roznica. Jadac wschodnia czescia Czarnogory wjechalismy do Bosni i Hercegowiny. Pozagladalismy tu i tam. Dzis startujemy z miejscowosci Jajce, w ktorego centrum znajduje sie okazaly wodospad.
Planujemy dzis opuscic BiH. Gdzie sie zatrzymamy? Zapewne Dubrownik lub Perast w Czarnogorze. Spora czesc naszej trasy to szutry. Jedne niemal jak kamienista autostrada z kolei inne bardzo wymagajace. Najdziwniejsze jest jednak to, ze na tych wymagajacych drogach nie mielismy nawet malego wahniecia za to zaskoczyla nas jedna droga - dojazd do przejazdu kolejowego, zakret, jakies blotko, upal i rozlana na srodku drogi woda. Na zakrecie zaliczylismy slizga.
Takie bywaja niespodzianki. Jeszcze w Serbii poczulem, ze niektore rodzaje asfaltow sa sliskie a szczegolnie po deszczu. To samo w Czarnogorze, BiH o czym bolesnie sie przekonalismy.
Z zadrapaniami i siniakami ruszamy dalej.
Dzis w planie Mostar, Wodospad Krawitza, Dubrownik i moze gdzies dalej :D
Swietnie tak jechac bez koniecznosci dotracia do konkretnej miejscowosci - bo rezerwacja :D
Bez tego nie moglibysmy zatrzymac sie na dwie noce pod wspanialym wodospadem w Serbii.
Uwalniamy sie od WiFi i lecimy dalej :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2014, 09:38:42 am wysłana przez Glazio »

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Odp: Do kraju śmieci, mercedesów, bunkrów i klaksonów
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 03, 2014, 09:40:18 am »
Szkoda, ze forum niema automatycznego zmniejszania zdjec. Wrzucilbym kilka. Nie mam jednak odpowiednich narzedzi lub zbyt skromna znajomosc obslugi tableta.
Pozdro :-)

Offline siCk_BoY_

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 1 817
  • Karma: +8/-3
Odp: Do kraju śmieci, mercedesów, bunkrów i klaksonów
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 03, 2014, 08:24:33 pm »
ściągnij sobie jakąś aplikację na tablet do zmniejszania zdjęć i po problemie :)

Offline siCk_BoY_

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 1 817
  • Karma: +8/-3
Odp: Do kraju śmieci, mercedesów, bunkrów i klaksonów
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2014, 03:15:56 pm »
Nadrabiam zaległości w przekazywaniu wiadomości z podróży Głaziów.

09.08.2014
Cytuj
"Jesteśmy w Albanii, tu gdzie nocowaliśmy w 2009. Nocleg na dziko. Sporo nowych przygód. Od nadmiaru serpentyn na bokach opon wyszły druty. Jutro będziemy mieć plan szukania opony i Macedonia."
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2014, 03:22:38 pm wysłana przez siCk_BoY_ »

Offline siCk_BoY_

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 1 817
  • Karma: +8/-3
Odp: Do kraju śmieci, mercedesów, bunkrów i klaksonów
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 12, 2014, 03:17:07 pm »
09.08.2014 r.

Cytuj
"Za nami Zwerenc, Przełęcz Llogara x3, kąpiel i skoki do wywierzyska - świetne miejsce, krótki epizod w Grecji i dalej Albania"
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2014, 03:22:49 pm wysłana przez siCk_BoY_ »

Offline siCk_BoY_

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 1 817
  • Karma: +8/-3
Odp: Do kraju śmieci, mercedesów, bunkrów i klaksonów
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 12, 2014, 03:19:51 pm »
11.08.2014 r.

Cytuj
"Wczoraj plan wykonany - opona dunlop założona, nocleg nad jeziorem w Parku Narodowym Mawrowo k. zatopionego kościoła. Dziś Kanion Matka, Skopie i nocleg nad jeziorem, którego nie mamy na mapie k. Prilep. Jutro cd. Macedonii. Zakrętów nadal masa"
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2014, 03:22:59 pm wysłana przez siCk_BoY_ »

Offline siCk_BoY_

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 1 817
  • Karma: +8/-3
Odp: Do kraju śmieci, mercedesów, bunkrów i klaksonów
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 14, 2014, 10:04:29 am »
13.08.2014 r.

Cytuj
Wczoraj przyjechaliśmy do Rylskiego. Dzisiaj cały dzień wylegiwania. Jutro powtórka. W drogę powrotną ruszamy w piątek. Teraz integracja z Cyganami.

 

SMF spam blocked by CleanTalk