Aktualności: W związku obecnie obowiązującymi przepisami RODO prosimy o zapoznanie się z Polityka prywatności i Polityką cookies pod adresem https://www.radiator-mototurystyka.pl/polityka-prywatnosci/
Marzec 07, 2021, 03:18:20 am

Autor Wątek: Meksyk.....niedoświadczonego turysty  (Przeczytany 6367 razy)

Offline adamg24

• Młodszy użytkownik
  • **
Odp: Meksyk.....niedoświadczonego turysty
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 13, 2016, 01:07:55 pm »
…..Meksyk....prawdziwy !!!....

...przeglądając foldery biur podróży  i na ich podstawie  budując w swojej podświadomości  obraz Meksyku...to po przyjeździe mocno się rozczarujemy...no chyba, że swój hotel&spa będzie  w zasięgu wzroku....chcąc poznać ten kraj to koniecznie należy opuścić centra turystyczne, które są znikomą częścią tego państwa,....sklepy, hotele, gastronomia jest ogólnie  dostępna, jednak nie taka do której przyzwyczailiśmy się podróżując po Europie z Rumunią i Albanią włącznie.. . jeżeli to pojmiesz i jesteś w stanie tolerować specyfikę tego kraju to będziesz zadowolony z tego co zobaczysz i co poznasz...okraszony uśmiechem ludzi, których spotkasz na swojej drodze ( z małymi wyjątkami  przy zaniżonym napiwku w barze, hotelu....)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2016, 01:09:59 pm wysłana przez adamg24 »

Offline Glazio

• Administrator
  • Hero
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 13, 2016, 07:32:04 pm »
No tak, egzotycznie i ciekawie ;-)

Offline siCk_BoY_

• Administrator
  • Hero
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 15, 2016, 08:37:28 am »
Będzie ciąg dalszy? :)

Offline Glazio

• Administrator
  • Hero
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 15, 2016, 10:38:11 am »
My raczej uciekamy od utartych szlaków. Poszukujemy tego co prawdziwe a tego jak sam piszesz nie znajdziemy w hotelowych apartamentach. To co prawdziwe w danym kraju zlokalizowane jest z dala od tego co nosi nazwy hotel&spa&...

Offline adamg24

• Młodszy użytkownik
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 16, 2016, 02:16:48 pm »
...na szlaku...

sposób podróżowania po Meksyku do miejsc atrakcyjnych, ciekawych coraz bardziej zespala nas z tym społeczeństwem, ….wyróżniamy się jednak bardzo, różnica pomiędzy potomkami Majów a nacją europejską jest znaczna, chociażby  wzrost , rysy twarzy nie wspomnę o  karnacji, aby nie być posądzony o rasizm..... jesteśmy pewną atrakcją w lokalnych środkach komunikacji.., chociaż nie jedyni ...wyróżniamy się również od ,,masówki turystycznej” podjeżdżającej pod te miejsca ….prawie pod same bramki....luksusowymi autokarami prawie jak ,,hotel&spa” za 150$ USA w ciągu jednego dnia...to wszystko za to nam zajęło dwa tygodnie...używając przenośni poznaliśmy produkty, kuchnię, ludzi, a oni tylko ,,danie”.... i to szybko skonsumowane....!!!
...dla poznania prawdziwego klimatu...dalsze zdjęcia w dwu transzach......cdn....

Offline adamg24

• Młodszy użytkownik
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 16, 2016, 02:40:21 pm »
..cd...foto

Offline Glazio

• Administrator
  • Hero
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 16, 2016, 03:44:48 pm »
Małe pytanie do jednego ze zdjęć. Czy to oznacza plaża z krokodylami ?

Tłumacz google podpowiedział mi, że to "odwiedzić krokodyle".
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2016, 03:46:53 pm wysłana przez Glazio »

Offline adamg24

• Młodszy użytkownik
  • **
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 16, 2016, 05:42:20 pm »
uwaga krokodyle

w miejscowości Coba... jest jezioro bez plaży, tuż przy drodze dojazdowej do Zona Arqueológica Cobá , w oddali widziałem grzbiet krokodyla
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2016, 05:44:24 pm wysłana przez adamg24 »

Offline adamg24

• Młodszy użytkownik
  • **
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 16, 2016, 10:19:34 pm »
...obyś rano wstał zdrowy i wypoczęty...

wszystkie noclegi poza ostatnim w Cancun  rezerwowaliśmy jeszcze będąc w kraju...ze świadomością, że może coś nie wypalić..o dziwo  jedynie w hostelach w Tulum mieliśmy śniadanie w cenie i  wszędzie mieliśmy swobodny dostęp do kuchni i  wody pitnej !!!
w odróżnieniu od pozostałych turystów korzystaliśmy z ichniej gastronomi, bez względu gdzie serwowała swe posiłki... musiała jednak być zauważalnie oblegana (no nie dosłownie) przez tubylców...a serwowano w różnych miejscach na środku skrzyżowania..(riksza-bar), czy z drogowego krawężnika..(owoce)... widziałem gościa co proponował tajemniczy napój z kany co ją nosił, ale na niego się jednak nie zdecydowałem....wieczorami zapobiegawczo zażywaliśmy  ,,suplement” diety w postaci whisky...serce i dusza się radowała, a pijane bakteria jeżeli były.... z radości i dobrego traktowania dały nam spokój przez cały czas pobytu...
...z tego względu, że zawsze przesadzam w tym co robię,... żona mówi żem nadgorliwy ...miałem stosowną buteleczkę ze wspomnianym napojem w łazience, który to pomagał mi utrzymywać zaleconą przez mojego stomatologa higienę jamy ustnej...myłem zęby zapobiegawczo...
...serio polecam...
ceny serwowanych posiłków  w stacjonarnych barach wg karty to ceny na wynos, jeżeli zdecydujesz się na konsumpcję na miejscu należy doliczyć  ok. 10% napiwku...Meksykanie przyzwyczajeni jednak do zasobności portfela swojego wielkiego brata liczą na więcej i to nieraz budzi małe nieporozumienia w postaci braku uśmiechu na twarzy jegomościa, który kasuje, w innym przypadku możesz liczyć na  rachunek z błędem matematycznym na swoja niekorzyść...mieliśmy taki przypadek ...kwota 100 peso czyli ok.6 dolarów...a niech tam
...ceny..
kanapka na dworcu 17 peso
tacos 12-17 peso
obiad drugie danie/4 osoby + napoje  280-350 peso
kurczak z węglowego rusztu, odymiony z surówką 100 peso
...hotele...
Cankun Solimar 52 funty/noc/4osoby...polecam
Camp Acumal  30 funty /noc/4osoby ...polecam
Tulum Hostel Chalupa 900peso/noc/4osoby..meksykańskie warunki na +
Tulum Lobo Inn 1000peso noc/4osoby nie polecam !
Coba Hotel Lol Ha 181,50$/2noce/4osoby  ...polecam...uwaga na rachunki za posiłki
Piste Hotel Chichen Itza 1100peso/noc/4osoby..polecam
Cancun Hotel Sotavento 37 funty/noc/4osoby ...polecam...
...cdn

« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 07:57:21 am wysłana przez adamg24 »

Offline adamg24

• Młodszy użytkownik
  • **
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 17, 2016, 12:52:14 pm »
...bezpieczeństwo...

...jeżeli przyjeżdżasz do tego kraju z z informacjami o zamordowanych studentach z zaangażowanym w to okropne wydarzenie burmistrzem, słyszysz o porwaniach dla okupu, widzisz od wylądowania dobrze uzbrojonych policjantów, jeżdżące patrole na włączonych ,,kogutach”, do tego każda droga do i z prawie każdej miejscowości kończy się posterunkiem policji …...to...z jednej strony czujesz się bezpiecznie...z drugiej zaś zadajesz sobie pytanie...Dlaczego ?
...w rozmowach z taksówkarzami też zwracano nam uwagę na ten problem...
...nie powiem, że czułem się w pierwszych dniach komfortowo...tym bardziej...nie wiem dlaczego podróżując z trzema kobietami brano nas za Amerykanów...a przecież w takiej konfiguracji powinni za arabów....ha ha
….największego pietra mieliśmy w Tulum jadąc zdezelowanymi rowerami po godzinie 16-tej zobaczyć miejscowe cenote oddalone od miasta ponad 10km...jadąc droga ...zupełne pustkowie...za nami dwa posterunki policji..zero reakcji.., dżungla dookoła, żadnego domu, drogi ...czegokolwiek co mogłoby stać się naszym  zbawieniem...cel osiągnięty lecz zamknięty, bo już po 17-tej ...wracamy...do Tulum wjeżdżamy już po ciemku …. uff udało się...
...ta sytuacja mocno nas wzmocniła i uspokoiła...korzystanie z publicznych środków transportu, z taksówek powoduje, że nie jest się anonimowym w tej społeczności przez co wieść zapewne się rozniosła, że najcenniejsza kosmetyczka mojej żony i moje t-shirty to kiepski łup...
reasumując ogólnie czuliśmy się bezpiecznie nawet bardzo...myślę, że było to konsekwencją wielu rozmów z ludźmi z którymi mieliśmy styczność...jednak !!!
…..po powrocie do Polski dowiedzieliśmy się, że w na lotnisku w Mexico City  w czasie naszego pobytu, porwano syna naszego znajomego (w związku małżeńskim z Meksykanką), który przyleciał w celu wygłoszenia jakiś tam wykładów na ichniej uczelni...najważniejsze, że go uwolnili...ale ,,po opodatkowaniu”...
cdn...