Uwagi do strony oraz forum > Miejsce na sugestie

logowanie do pozycji ostatniej wizyty

(1/2) > >>

adamg24:
...zamieszanie przed wylotem
 chciałbym zasugerować ciekawe rozwiązanie
Chodzi mi o to aby po kolejnym zalogowaniu ustawić opcję automatycznego przenoszenia do najnowszego nieczytanego postu. Uważam, że taka opcja ułatwi przeglądanie najnowszych wpisów oraz zaoszczędzi ogromną liczbę czasu bez konieczności przewijania strony.
Skąd ten pomysł. Otóż w momencie gdy loguje sie na forum i widzę nowe wiadomości klikam aby pokazała mi się ich lista i wchodzę w pierwszy nieczytany post. Jeżeli post jest nowy i tylko parę osób dodało wpisy w temacie to nie ma problemu bo można go szybciutko przelecieć tak by zorientować się gdzie ostatnio go skonczyłem czytać. Ale gdy post jest starszy i dajmy na to dopisana jest w nim spora ilość odpowiedzi do tego ze zdjęciami, to pozbawia czytelnika komfortu przegladania...
w ten sposób wizyty będą pozbawione kary powrotu na start ....jak to w grach planszowych bywa

Jaco:
Wydaje mi się to raczej bezzasadne. Po pierwsze chcąc uniknąć tego typu rzeczy po prostu loguj się częściej  ;D
A po drugie masz przecież zakładkę "Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty" właśnie po to i za każdym razem jak na nią klikniesz to w podzięce dostajesz listę nieprzeczytanych wątków, pomniejszoną o już przeczytane  :D
Kwestia przyzwyczajenia ;)

adamg24:
ma to sens
tak korzystam (jak piszesz) i tak wchodzę z tej opcji bardzo często
ale,jeżeli post ma np 68 stron i ma duzą poczytalność i aktywność w nowej twórczości i w dniu kolejnej wizyty ma już 97 stron to jestem pewien, że nikt nie pamięta miejsca w  którym zakończył lekturę, a jeżeli jeszcze forum ma większą aktywność swoich członków w innych postach to taka sytuacja jest niekomfortowa !
to rozwiązanie jest stosowane w na wielu forach , a tam gdzie nie było a je wprowadzono nie było sprzeciwów, a węcz przeciwnie oceniono to pozytywnie !
z tego co sie orientuję  może to zrobić jedynie administrator w ustawieniach coś tam zaznaczając, czyli wielkiej pracy nie ma, jedynie dobra wola
nie jest to krytyka a wskazanie rozwiązania, potrzebnego czy nie  sami zadecydujcie, ....poniżej wpisy użytkowników z innego forum po wprowadzeniu tego rozwiązania:
...Tego akurat bym się nie spodziewał. Tyle lat w niewiedzy
...Każde ułatwienia się chwali. Ja jestem ZA.
trzeba iść z duchem czasu , świat się zmienia doskonałe wzorce też ulegają przemianom ...pozdrawiam

Rojek:
Ale przecież jest taka opcja. Wchodzisz w "Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty", wyskakują ci nieprzeczytane tematy, a przy każdym z nich masz po prawej stronie mały niebieski przycisk "nowe". Klikasz i zostajesz przekierowany do najstarszego nieprzeczytanego postu. Chyba, że o coś innego Ci się rozchodzi? ;)

EDYTA: Tak czytam i chyba to jednak nie to.

siCk_BoY_:
adamg24
--- Cytat: Rojek w Luty 22, 2016, 01:28:31 pm ---... przy każdym z nich masz po prawej stronie mały niebieski przycisk "nowe". Klikasz i zostajesz przekierowany do najstarszego nieprzeczytanego postu. Chyba, że o coś innego Ci się rozchodzi? ;)

--- Koniec cytatu ---

Przy każdym temacie, jeżeli zostaną dodane nowe wpisy do wątku, pojawia się przycisk "nowe" i tak jak Rojek zauważył po kliknięciu w ten przycisk przenosi się do pierwszej wiadomości, która została dodana od Twojej ostatniej wizyty w danym wątku.
Jeśli nie o to chodzi to proszę sprostować. W wolnej chwili przeanalizuję sugestię i zobaczę co się ewentualnie da zrobić.
Aktualnie jestem trochę zawalony robotą.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej