Aktualności: W związku obecnie obowiązującymi przepisami RODO prosimy o zapoznanie się z Polityka prywatności i Polityką cookies pod adresem https://www.radiator-mototurystyka.pl/polityka-prywatnosci/
Kwiecień 21, 2019, 10:26:37 pm

Autor Wątek: Zlot Radawa 2017  (Przeczytany 2171 razy)

Offline Glazio

• Administrator
  • Hero
Odp: Zlot Radawa 2017
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 09, 2017, 09:37:02 pm »
Czekam na relację ;-)

Offline arturlubaczow

• Starszy użytkownik
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 11, 2017, 11:12:52 am »
Zlot na Radawie w tym roku w porównaniu do poprzedniego to różnica nie tylko w ilości motocykli, ale także moim zdanie w jakości zlotu.

Najbardziej zauważalne opóźnienie to przed wyjazdem na paradę zrobił się jakiś dziwny zator.

Zaczęło się w Piątek, w sumie nie miałem jechać miał pojechać mój syn, ale dojechali znajomi których dawno nie widziałem więc w końcu po telefonach pojechałem i ja.

Pogoda super przejazd także w tempie Doś żwawym, bo młodszy ma w tym sezonie maszynkę dużo żwawszą i pędziliśmy
całe 75/h.

Na miejscu oczywiście nie mogłem sobie darować zakopałem się po sam łańcuch, śmiesznie nawet nie zdążyłem dobrze dodać gazu a już siedział, potem namiocik jak stara zasada mówi najpierw namiot potem browar ;-). Małe zwiedzano i imprezka.

Rozbiłem się na prawo na samym końcu bywalcy wiedzą w miejscu gdzie było mega piasku i tak w piątek do 24,00 leżało tam około 15 motocykli wraz ze swoimi kierowcami. ?Najlepiej z piaskiem radziły sobie WSK, MZ, no i Transalpy.

W sobotę okazało się że na zlocie jest sporo znajomych twarzy arę udało się sfotografować, nawet dawno zaginiony Jankes.

Problemy z upadającymi motocyklami koło naszego obozowiska rozwiązał się sam bo w sobotę doładowało tyle ludzi, że przejazdów już nie było, bo blokowały je namioty, motocykle i samochody.

Zespoły grały fantastycznie, jedzenie super, browar zimny, parę motocykli wyzionęło ducha tak jak to często bywa, jeden wypluł płyn pod siebie inny olej, jakaś opona strzeliła.

Było szybko spokojnie i kolorowo. W niedzielę od 6,00 zaczęły się powroty.  :D
Art

Offline arturlubaczow

• Starszy użytkownik
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 11, 2017, 11:16:52 am »
cd..
Art

Offline arturlubaczow

• Starszy użytkownik
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 11, 2017, 11:17:40 am »
cd.. za chwilę filmik ...  ;)
Art

Offline Glazio

• Administrator
  • Hero
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 11, 2017, 02:51:36 pm »
Wiatr w Polu, zaciągnięte z facebook

"Radawa XXVII zlot
Zlot jest już historią, kolejnym pięknym wspomnieniem. Ludzi było chyba mniej, niż przed rokiem (bo przecież część pojechała do Leska), ale i tak można było spotkać mnóstwo znajomych. Tych sprzed tygodnia – z Komarówki, z Biłgoraja, Krasnegostawu oraz tych, których spotkać można raz do roku, właśnie w Radawie. Dużo by wymieniać, więc pominę ten „punkt”. Wspomnę tylko, że był Damian bez trajki, bo się wyraźnie domagał, żeby o nim napisać w relacji :) Jak zwykle dopisali koledzy zza wschodniej granicy. Ci starzy znajomi i nowi. Jak zwykle bardzo serdeczni, otwarci. Niestety już na zlocie dotarła do nas smutna wiadomość, że Tatiana i Wowa właśnie w drodze na zlot mieli wypadek. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia.

Spotykało się różnych ludzi. Ktoś pamiętał, że w 2013 roku byłem rozbity dokładnie w tym samym miejscu, ktoś pamiętał mój filmik ze zlotu w 2008 roku. Dziewczynka, która wtedy pięknie pozowała do zdjęcia na moim Drag Starze (Kamila) ma dziś 17 lat i już dawno nie przypomina dziecka. Zrobiliśmy jej za to podobną fotkę na vmaxie, w tym samym kapeluszu. Cóż, dzieci rosoną, starzeją się, tylko my wiecznie młodzi i beztrocy :). Mimo dobrej zabawy nie dało się zapomnieć o Bogdanie. Od czasu do czasu, podczas najgorętszej dyskusji, wzrok gdzieś leciał daleko i szukał charakterystycznej postaci przemierzającej szybkim krokiem zlotowisko. Czasem wydawało się, że podejdzie od tyłu, klepnie w ramię i z szerokim uśmiechem na ustach zapyta: Jak się bawicie? Świetna muzyka, wspaniali ludzie, którzy „nie powrócą już”.

Dyskusje były o wszystkim. Wspomnienia wspólnych wyjazdów, plany, dziwne historie. Z Brunem (rodowity Włoch) dyskutowaliśmy o różnicach kulturowych, „prawdziwej” pizzy, o włoskiej mafii i ZUS-ie. Nieprawdopodobne, jak wiele nas łączy. Pogoda dopisywała. W koło grzmiało i padało, a w Radawie pokropiło przez 10 minut.. Noce były ciepłe, za dnia nie było upału. W Radawie rozpakowałem nowy namiot... Lekki, poręczny. Rozkładam z instrukcją w ręce i oczom nie wierzę – normalnie buda dla psa (choć podejrzewam, że mój pies ma większą). Następnym razem zanim kupię, rozłożę w sklepie, poleżę, poleję konewką, wszystko sprawdzę. Póki co jakoś z nim powalczę – na parę zlotów wystarczy.

Nastała niedziela. Ale jako że na zlotach występuje zakrzywienie czasu i przestrzeni, to i pomyłki się zdarzają. W sobotę Jano chciał się zwijać, bo pospał i myślał, że to już niedziela, w niedzielę Maciek pytał, dokąd się wszyscy zbierają. Mówię: Do domu. Maciek: A to już niedziela? Cóż, w dobrym towarzystwie tak właśnie jest :)".

Offline arturlubaczow

• Starszy użytkownik
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 12, 2017, 11:48:59 am »
Nie sądzę żeby było mniej ludzi niż w 2016.

Dużo pojawiło się nowych osób, Lesko nie zassało ogromu motocykli.

Art

Offline arturlubaczow

• Starszy użytkownik
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 12, 2017, 10:24:21 pm »
Radawa 2017
Art

Offline arturlubaczow

• Starszy użytkownik
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 13, 2017, 06:05:02 am »
<a rel="nofollow" href="http://www.youtube.com/watch?v=5Tj09Q8OMF8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=5Tj09Q8OMF8</a> <span class="alert smalltext" title="To curb spam posts, external links are set [nofollow] (which means no pagerank) until 999999 posts">[nofollow]</span>

https://www.youtube.com/watch?v=5Tj09Q8OMF8 [nofollow]
Art

Offline grzesiek_burgman_400

• Młodszy użytkownik
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 29, 2017, 01:14:15 pm »
Filmik spoko widzę /zdjęć tu również brak/ szkoda ta awaria bruździ.

Ale pozwoliłem  sobie pooglądać resztę filmików twoich w tym sezonie miałeś sporego szwendacza  :D

A kamerka też pięknie zbiera.

Trafiłem również na filmy Głazia to Kolego ty to zajechałeś kawał świata, w sumie zainspirowało  mnie to do paru przemyśleń.
A tym czasem idę łapać muchy w zęby, burki mają to do siebie że są zawsze dostępne jak panie w B....

Offline arturlubaczow

• Starszy użytkownik
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 29, 2017, 01:43:21 pm »
Bo Głazio  ma największego szwendacz ...😁
Art

Offline Glazio

• Administrator
  • Hero
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 29, 2017, 09:31:16 pm »
Filmik spoko widzę /zdjęć tu również brak/ szkoda ta awaria bruździ.

Ale pozwoliłem  sobie pooglądać resztę filmików twoich w tym sezonie miałeś sporego szwendacza  :D

A kamerka też pięknie zbiera.

Trafiłem również na filmy Głazia to Kolego ty to zajechałeś kawał świata, w sumie zainspirowało  mnie to do paru przemyśleń.
A tym czasem idę łapać muchy w zęby, burki mają to do siebie że są zawsze dostępne jak panie w B....

Tak się składa, że lubię jeździć i do tego od pewnego czasu lubię to zachować w różnej formie. Starsze wyjazdy ze zdjęciami raczej w albumie i to nie zawsze miałem aparat, nie wspominając o kamerze. Na www są:
- Do Grecji 2008 >>> [nofollow]
- Do Albanii 2009 >>> [nofollow]
- Gruzja 2010 >>> [nofollow]
- Gruzja/Swanetia 2011 >>> [nofollow]
- Taki przeciąg nazwany "Siedem mórz ?" >>> [nofollow]
- Bułgarski bastion komunizmu >>> [nofollow]
- Do kraju śmieci ... >>> [nofollow]
- Z patelni do piekła >>> [nofollow]
- Do krainy wikingów >>> [nofollow]

Moje filmy na YouTube >>> [nofollow]
Fragmenty filmów z wypraw, weekendowych wypadów, jazd wokół komina i kilka innych.
2 filmy dodane na innym kanale YouTube >>> [nofollow]

Sam nie wiem jak to się stało, ze gdzięś mocno ukryty jest jeszcze ten film >>>
<a rel="nofollow" href="http://www.youtube.com/watch?v=eTtiduWx-KI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=eTtiduWx-KI</a> <span class="alert smalltext" title="To curb spam posts, external links are set [nofollow] (which means no pagerank) until 999999 posts">[nofollow]</span>

To jeden z nielicznych moich tegorocznych wyjazdów. Nawał obowiązków ograniczył mnie w tym roku. Bez emocji - nadrobię :-)

Fragmenty przejechanych przez nas tras przelaliśmy w części na papier, wyd. Bezdroża Przewodnik Motocyklowy po Europie. 20 tras od Bałtyku po Adriatyk. >>> [nofollow]
Wydanie pierwsze wyczerpane, dodruk mało prawdopodobny. Rosjanie zabrali Krym :-(

Wgłębiając się sporą lekturę naszej strony www dowiesz się znacznie więcej.
To tak pokrótce o naszych dłuższych wyjazdach. Były weekendowe na Bałkany itp. itd :-)

Offline grzesiek_burgman_400

• Młodszy użytkownik
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 30, 2017, 12:01:47 pm »
Chętnie  ;D poprzeglam

Offline arturlubaczow

• Starszy użytkownik
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 01, 2017, 01:44:51 pm »
Glaziu myślę że pora na przewodnik po kominie z lokalizacjami.
Art

Offline Glazio

• Administrator
  • Hero
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 01, 2017, 02:22:27 pm »
Glaziu myślę że pora na przewodnik po kominie z lokalizacjami.
Myślę o tym od dłuższego czasu.
Momentami zastanawiam się jednak, czy aby na pewno chcę aby inni zajeżdżali moje ulubione trasy ?
Mam sporo materiałów, chciałem nawet już coś opublikować. Pozostaje pytanie, czy kolejny raz charytatywnie a może w końcu inaczej.
Jakby nie było, brak czasu (najbardziej pochłania go budowa) wstrzymuje moje prace.
Niebawem przyjdzie czas, że się ogarnę i nadrobię zaległości.
Pozostanie wtedy wybór:
jazda czy pisanie ?