Aktualności: W związku obecnie obowiązującymi przepisami RODO prosimy o zapoznanie się z Polityka prywatności i Polityką cookies pod adresem https://www.radiator-mototurystyka.pl/polityka-prywatnosci/
Kwiecień 18, 2024, 05:50:44 am

Autor Wątek: Dookoła na dwóch kołach - dziennik z podróży  (Przeczytany 3111 razy)

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
Dookoła na dwóch kołach - dziennik z podróży
« dnia: Styczeń 26, 2012, 08:07:11 am »
\\\"Dookoła na dwóch kołach\\\"

Jechać, zwiedzać, nic się nie bać… - takie motto przyświecało Maćkowi Grzelakowi dziewiętnastolatkowi z Warszawy, który samotnie podróżował motocyklem dookoła Europy.

Była to wyprawa sponsorowana, podczas której Maciek miał pokonać około 24 tysiące kilometrów, odwiedzić 20 europejskich krajów, azjatycką część Turcji, Armenię i liznąć szczyptę Afryki czyli objechać Maroko. Patronami medialnymi wyprawy zostali: Ścigacz.pl, National Geopraphic Traveler i Świat Motocykli. Głównym sponsorem, który miał spełnić marzenia Maćka była firma iTechnologie. Nie wszystko poszło zgodnie z planem ale takie jest niestety życie. Maciek jest wojownikiem... I rzeczywiście walczył tak długo, jak mógł…

...

Na zakończenie tej opowieści dodamy jeden fakt. Patroni medialni tego wyjazdu nie byli zainteresowani umieszczeniem relacji Maćka. My podjęliśmy się tego wysiłku. Dziękujemy Tamarze za zaangażowanie i spędzony czas na wprowadzenie sporych zmian w tekście, które przyczyniły się do tego, że czyta się go doskonale.

Opis wyprawy i zdjęcia - kliknij >>>

Jakie wrażenia i opinie ?
Piszcie :-)

Życzę miłej lektury :-)
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2013, 10:54:50 am wysłana przez siCk_BoY_ »

Offline bohun

  • Moderator
  • Pełnoprawny użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 213
  • Karma: +0/-0
O:Dookoła na dwóch kołach - dziennik z podróży
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2012, 09:33:31 pm »
I dobrnąłem do końca. Powiem że niektóre akcje z samej opowieści wyobrażam sobie i uważam za hardcorowe. Znalezienie odpowiednich wspólników podróży to połowa sukcesu. \\\"Wyszedłbym z nerw\\\" na miejscu Maćka podczas podróży z Dziadkiem i Benkiem.
Kto prędko daje ten 2 razy daje.
XL600V PD10, 2x XT600Z 3AJ, WSK 3, Simson SL1

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
O:Dookoła na dwóch kołach - dziennik z podróży
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2012, 08:00:15 am »
He he. Przeważnie tak jest. Im dłuższy wyjazd i im większa ilość osób tym trudniej dojść do porozumienia.
Tym bardziej, że każdy z nich miał inne priorytety wyjazdu.

Maciek nie był ograniczony czasowo - więc nigdzie się nie spieszył.
Podejrzewam, że Dziadek i Benek byli ograniczeni urlopem więc spieszyli się do domu.

O szczegóły możemy pytać na zimowej prezentacji w MDK :-)
Maciek obiecał, że będzie :-)

Szkoda tylko, że sponsor strategiczny wyprawy wycofał się z jej finansowania i przywłaszczył sobie wszystkie filmy nagrane przez Maćka oraz większość zdjęć. Skasował stronę o wyprawie i filmy, które były na YouTube.

Offline siCk_BoY_

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 1 817
  • Karma: +8/-3
O:Dookoła na dwóch kołach - dziennik z podróży
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2012, 08:55:17 am »
Wycofał się z finansowania w trakcie wyprawy czy kiedy? bo nie łapię, a jeszcze realcji nie czytałem.

Przeczytaj to będziesz wiedział :-)

Maciek Grzelak

  • Gość
O:Dookoła na dwóch kołach - dziennik z podróży
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2012, 09:41:08 am »
Sponsor wycofał się po tym jak mialem wypadek. w grecji spalem w parku czekajac na pieniadze, po czym powiedzial ze i tak ich nie da a wogle to musze wrocic do poznania zebysmy mogli porozmawiać. na pytanie \\\"za co?\\\" powiedział \\\"jakoś dasz sobie rade\\\"

Offline siCk_BoY_

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 1 817
  • Karma: +8/-3
O:Dookoła na dwóch kołach - dziennik z podróży
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2012, 06:19:24 pm »
No to świetny sponsor, nie ma co.

P.S. Głaziu proszę nie edytować moich postów bez mojej wiedzy i dopisywać do nich treści :) Możesz napisać odpowiedź :)

Jak tylko znajdę chwilę, żeby zasiąść do relacji to na pewno przeczytam. Póki co ciągle mam coś do robienia więc nie mam kiedy. Ostatnio dużo się dzieje.

Offline Glazio

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 3 085
  • Karma: +48/-3
O:Dookoła na dwóch kołach - dziennik z podróży
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2012, 06:51:56 pm »
Przez pomyłkę musiałem na szybciocha kliknąć nie ten przycisk.
Sorry :-)

Chciałem odpisać - to co Ci edytowałem - a wyszło jak wyszło.
Maciek będzie miał dużo do opowiedzenia.

Jutro siadam do ułożenia programu i może jakiegoś plakatu.

Offline bwh

  • Pełnoprawny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 188
  • Karma: +6/-0
O:Dookoła na dwóch kołach - dziennik z podróży
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2012, 09:31:50 pm »
Już i ja dobrnąłem do końca, jestem pod wrażeniem.. 19 lat i taki zapał do podróżowania. A sponsor w tym przypadku powinien się wstydzić i za to reklamę zdało by się zrobić. Co by ich klienci mieli pogląd na ich solidność..

Offline siCk_BoY_

  • Administrator
  • Hero
  • *****
  • Wiadomości: 1 817
  • Karma: +8/-3
O:Dookoła na dwóch kołach - dziennik z podróży
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2012, 09:04:53 am »
Będzie okazja podczas prezentacji ;)

Dzisiaj z rana udało mi się zasiąść do lektury i przebrnąć przez całość. :) Trzeba przyznać, że przygód miałeś wiele, ale tego można było się spodziewać wybierając się w taką podróż :)
Można pogratulować fajnej wyprawy, wytrwałości i odwagi :)
DO zobaczenia na prezentacji :)

 

SMF spam blocked by CleanTalk