Aktualności: W związku obecnie obowiązującymi przepisami RODO prosimy o zapoznanie się z Polityka prywatności i Polityką cookies pod adresem https://www.radiator-mototurystyka.pl/polityka-prywatnosci/
Grudzień 13, 2019, 03:38:17 am

Autor Wątek: Do usuwania kleju z taśm, nalepek - bez uszkodzeń  (Przeczytany 641 razy)

Offline Glazio

• Administrator
  • Hero
Do usuwania kleju z taśm, nalepek - bez uszkodzeń
« dnia: Marzec 26, 2015, 08:27:55 am »
Wielokrotnie mierzyłem się z usunięciem uciążliwych pozostałości kleju po taśmie dwustronnej czy naklejki.

Jedne schodzą sprawnie z kolei inne bywają udręką. W tym miejscu chciałem usprawnić innym usuwanie uciązliwych klejów bez zarysowań czy utraty właściwości/koloru lakierowanych elementów.

Czytałem o różnych metodach:
- rozpuszczalnik, benzyna i inne pochodne - uważaj aby nie posmarować lakierowanych elementów, skuteczne na powierzchniach np. metal, czysty plastik, szkło ...
- alkohol - czasem działa ale to zbędna strata %
- sprężone/skroplone powietrze - to metoda zamrażania (można usunąć uciążliwy klej powodując czasami pękanie powierzchni lakierowanej).

Jedną z najciekawszych metod jakie przeczytałem było zastosowanie miękkiej gumki do mazania. Czasami zajmuje mniej a czasami więcej czasu. Ponoć skuteczne z podsumowaniem - "jeszcze nie natrafiłam, na klej który by ten sposób nie brał" (sorki za skojarzenie - przypadłość powiązana z kawałami o blondynkach).

Aby nie męczyć się zbyt długo i nie nieszczyć lakieru POLECAM coś tłustego, olej, smar, do usuwania nalepek świetnie nadaje się WD40. To działa. Niektórzy dodatkowo spryskują szmatkę/ręcznik papierowy WD40, przykrywając na noc uciązliwy klej.

Życzę skutecznego usuwania uciążliwych klejów po zerwanym mocowaniu kamery czy innych elementów z lakierowanyczh elementów w tym kasków.
Znasz inny patent - PISZ.