Nowinki motocyklowe

Radiator i Szlachetna Paczka 2016

Szlachetna Paczka Radiatora 2016 zakończona powodzeniem – WYBRALIŚMY rodziny, PRZYGOTOWALIŚMY najpotrzebniejsze produkty, DOSTARCZYLIŚMY paczki

Rok 2016 powoli dobiega końca. Dla nas, motocyklistów z forum Radiatora początek grudnia był niezwykle gorącym okresem. W tym roku ponownie zdecydowaliśmy się na udział w ogólnopolskim projekcie pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej pn. „Szlachetna Paczka”.
W skrócie można opisać to tak: WYBRALIŚMY rodziny, PRZYGOTOWALIŚMY najpotrzebniejsze produkty, DOSTARCZYLIŚMY paczki.

Radiator i Szlachetna Paczka 2016Znowu udało się podarować trochę świąt Potrzebującym! Zrobiliśmy to  razem, wspólnie, ramię w ramię i z ogromną przyjemnością. Wiele osób dołączyło do naszego grona działającego na forum radiator-mototurystyka.pl!

WYBRALIŚMY!
W tym roku udało nam się nazbierać kwotę 6300 zł i pomóc aż czterem rodzinom: pani Ona, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci (6-letnią córkę i 2-letniego syna), panu Tonowi, który samotnie zamieszkuje  drewniany dom, trzem braciom, którzy radzą sobie bez rodziców i biednemu małżeństwu, które ledwie wiąże koniec z końcem. Warto było się spiąć i zorganizować, żeby Ci wspaniali, zagubieni w życiu ludzie na powrót mogli stać się KIMŚ i odzyskać GODNOŚĆ! Mieliśmy okazję dać im szansę wygrać i pokazaliśmy kolejny raz, że nie są sami!

PRZYGOTOWALIŚMY!
Na zakup najpotrzebniejszych produktów (według listy dostarczonej przez zespół Szlachetnej Paczki z Lubaczowa i według naszego wywiadu) z zebranej kwoty (6300 zł) przeznaczyliśmy 5560,54 zł. Nasze wydatki związane z zakupami przedstawiają się następująco:
– drewno na opał – 390,00 zł,
– artykuły spożywcze, chemiczne, kosmetyczne i AGD  – 3754,80 zł,
– odzież damska i dziecięca oraz zabawki – 535,83 zł,
– odzież męska –386,98 zł,
– komplet garnków ze stali nierdzewnej z pokrywkami – 127,30 zł,
– rower + zapięcie – 608,50 zł,
– pościel, koce, kołdry, poduszki, ręczniki, deska do prasowania – 451,00 zł.

DOSTARCZYLIŚMY!
Po zakupach były już tylko przyjemne momenty – pakowanie, radość, satysfakcja, poczucie spełnienia! Ogromna walizka uczuć, wrażeń, przeżyć, pozytywnych emocji wysypała się na nasze głowy i serca… Rodziny, które wybraliśmy były wzruszone i do głębi poruszone! Ich uśmiech przez łzy i na nowo rozpalona nadzieja – to dla nas największa nagroda! Wspaniale jest pomagać innym i widzieć w ich oczach szczęście! My przekonaliśmy się o tym kolejny raz! Ostatnia z rodzin (4), którą objęliśmy opieką w ramach Świątecznej Paczki Radiatora dostanie zakupy dopiero w sobotę (tj. 24.12.2016 w samą wigilię), ale jak to się mówi: lepiej późno, niż wcale! Będzie to dla nich ogromna niespodzianka, bo nie spodziewają się pomocy. To dopiero będzie zdziwienie, niedowierzanie, szok… A potem radość, szaleństwo i może wzruszenie…

Z zebranej kwoty zostało nam jeszcze 45,59 zł. Przeznaczymy tę kwotę na przyszłoroczną akcję. Nie będziemy zaczynać od zera!

P.S. Okres przed świętami Bożego Narodzenia to czas szczególny. Mam nadzieję, że dla MOTOCYKLISTÓW i ich szerokiego grona PRZYJACIÓŁ z forum radiator-mototurystyka.pl będzie to okres ciepły i rodzinny. Kochani – jesteście wyjątkowi! Dla mnie na zawsze zostaniecie bezinteresownymi bohaterami o wielkich sercach! Wy nigdy nie zawodzicie! Dziękuję za Waszą wytrwałość, upór, siłę i chęć czynienia dobra w dzisiejszym złym świecie. Dziękuję za wasz poświęcony czas, za każdą złotówkę, za pomoc, organizację, pomysły i wykonanie. Bez was świat byłby o wiele gorszy…

Dziękujemy naszym wspaniałym darczyńcom: Jankesowi, Borkowi i Ance, Aśce i Sleyerkowi, pracownikom GOC, Krzyśkowi J., Ewie i Tadziowi, Bodzi i Hience, Zenkowi P., Chłopakom od Darka, Włosemu, Kurpiemu, Asi S. z Krosna, Marcinowi D., germanistom z UMCS w Lublinie, siCk_BoY¬_’owi i Iwonie, Jackowi L., Piotrkowi G., Arturowi, Coyotowi, Maciejowi S., Mario i Basi, Siostrze Maria, Koleżance Basi i Maria, Gąsiorowi, Gosi H., Krzysztofowi S., Gosi C., Bartkowi J., Asi D., Ani W., Annie W., Agatce B., Izie K. i Kamiloowi!

Szczególne podziękowania należą się Joannie, Bogdzie, Ewie, Kurpiemu i Głaziowi. Szacunek za to, że zawsze macie czas dla innych! Wasza moc jest niewyczerpalna.

Tekst na podsumowanie akcji: Tamara Głaz

Wtręt administratora:
Podziękowania należą się również Tamarze, która towarzyszyła wyżej wymienionym osobom.
Szczególne podziękowania dla Mario i Basi za olbrzymią ilość artykułów szkolnych (zeszyty, linijki, ekierki, plasteliny, farby, kredki, bloki rysunkowe, papiery do wycinania, ołówki, flamastry, długopisy, taśma klejąca, nożyczki, pędzelki), które zaopatrzyły dodatkowe paczki w ramach Szlachetnej Paczki, a co najważniejsze potrzebującą polską młodzież tuż za naszą wschodnią granicą na Ukrainie. Upchany karton wypełniony po brzegi został zabrany do Jaworowa (Ukraina) przez ks. Marka Niedźwieckiego.

Radiator i Szlachetna Paczka 2016

Radiator i Szlachetna Paczka 2016

Wieści z rozpakowywania prezentów u rodzinki nr 1:

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Pani Ona, gdy tylko zobaczyła ilość paczek ogromnie się wzruszyła. Synek i córka byli ogromnie zaciekawieni, co znajduje się w paczkach. Nie mogli doczekać się otwarcia prezentów. Zanim to nastąpiło oglądali każdą paczkę. Córka pierwsza otworzyła swój prezent i nie mogła się nadziwić ilością rzeczy. Od razu przymierzyła swoje nowe, zimowe ubranka. Rozradowała się, gdy zobaczyła swoją wymarzoną lalkę! Mówiła, że zabiera ją na drugi dzień do przedszkola. Synek zaciekawiony zaglądał do kolejnych paczek. Przestał, gdy zobaczył swój prezent. Piłka i samochodziki sprawiły, że nic innego już go nie interesowało. Zabrał jednego z wolontariuszy do wspólnej zabawy. Pani Ona nie mogła nadziwić się ilością otrzymanych rzeczy. Mówiła, że wszystko wystarczy na najbliższy rok! Prezent, który był przygotowany dla mamy był strzałem w dziesiątkę! Pani Ona zaraz przymierzyła swoją nową kurtkę. Cała rodzina była rozradowana. Dużo radości sprawiła również choinka. Pani Ona martwiła się, jak będą wyglądać święta bez tradycyjnego drzewka. Córka całymi dniami oglądała z okna choinki w innych domach i prosiła mamę o własną choinkę. Dziewczynka chciała zaraz zabierać się do strojenia jej. Na koniec Pani Ona nie mogła już dłużej powstrzymywać łez. Była ogromnie wdzięczna za otrzymaną pomoc.

Drodzy darczyńcy ! Co chce przekazać Wam wolontariusz:
Osobiście pragnę ogromnie podziękować za współpracę całej grupie, a zwłaszcza Pani Joasi. Naprawdę jestem bardzo wdzięczna za okazaną dobroć. Mam nadzieję, że w kolejnych edycjach będę współpracować z tak wspaniałymi osobami! Dziękuję:)

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Pani Ona pragnęła przekazać najszczersze wyrazy uznania dla swoich darczyńców. Nie sądziła, że otrzyma taką ogromną pomoc. Była poruszona tym, że obcy ludzie tak bardzo jej pomogli. Podziękowaniom nie było końca.

Radiator i Szlachetna Paczka 2016

Radiator i Szlachetna Paczka 2016

Wieści z rozpakowywania prezentów u rodzinki nr 2:

Relacja z rozpakowywania paczki:
“Pan Ton nożem delikatnie otwierał paczki i długo oglądał każdą rzecz. Widać było, że wszystko mu się podoba. Przymierzył kurtkę, bluzy, buty. Był zdezorientowany. Po kolei wyjmował prezenty i widać było stres i zdenerwowanie. Długo nie mógł nic powiedzieć. Trzęsły mu się ręce.  Po Waszej wizycie Paczkowy pan pojechał nowym rowerem do Pani Sołtys, wszystko opowiedział i kazał jej zadzwonić do mnie (wolontariuszki), żeby w jego imieniu podziękować mnie, a zwłaszcza Wam. Nie wiedział, co ma powiedzieć. Nikt nigdy mu nie pomógł, a tutaj tak duża paczka i tylu wspaniałych ludzi. Cieszył się jak małe dziecko.”Pan Ton stwierdził, że chce bardzo podziękować za wszystko.

Powiedział: “Jestem bardzo zadowolony z otrzymanych prezentów. Jestem zaskoczony taką ilością otrzymanych paczek. Dziękuję.”

A to słowa wolontariuszki do Was Wszystkich:)
Dziękuję Wam bardzo za wspaniałą współpracę. Proszę przekazać podziękowania całej Waszej Paczce. Wasze serca są wielkie. Pomoc, którą okazaliście Panu Tonowi, na długo pozostanie w jego pamięci. Popłakałam się. Dziękuję za Wasze zaangażowanie i poświęcenie w przygotowaniach paczki. Gratuluję jednocześnie podjęcia się tego szlachetnego wyzwania i zaangażowania tylu wspaniałych ludzi w pomoc rodzinie. Dziękuję. Dziękuję. Dziękuję. Macie wielkie serducha.

Dokładne szczegóły z akcji dla zarejestrowanych i aktywnych Forumowiczów widoczne na Forum >>>

22/12/2016

O autorze

Glazio


2 komentarze To “Radiator i Szlachetna Paczka 2016”

Dodaj komentarz

Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl