S6 od Trójmiasta w stronę Słupska będzie jednak budowana
Nowinki motocyklowe

S6 od Trójmiasta w stronę Słupska będzie jednak budowana

S6 od Trójmiasta w stronę Słupska będzie jednak budowana
Fot. MIB

S6 od Trójmiasta w stronę Słupska będzie jednak budowana

Resort infrastruktury ogłosił w piątek rozpoczęcie II etapu przetargu na budowę pierwszego odcinka trasy ekspresowej S6 między Trójmiastem a Słupskiem. Zapowiedział też, że niebawem ruszy przetarg na następny odcinek tej drogi.

Budowa ekspresówki S6, mającej przecinać całe Pomorze i połączyć Trójmiasto ze Słupskiem, Koszalinem i Szczecinem, to bardzo ważna inwestycja dla całej Polski, a nie tylko dla Pomorskiego i Zachodniopomorskiego. Bardzo wielu Polaków wypoczywa latem nad Bałtykiem, ale dojazd do nadbałtyckich miejscowości jest wtedy bardzo utrudniony, na drogach dojazdowych do nich tworzą się ogromne korki. Wybudowanie S6 w niemałym stopniu rozwiąże ten problem. Na razie jednak „szóstka” budowana jest „od końca”, to znaczy w budowie jest odcinek od Szczecina do Koszalina.

WIESZ O ZLOCIE CZY IMPREZIE ?
Dodaj swój zlot bez konieczności logowania – KLIKNIJ i wypełnij >>>
Instrukcja wypełniania >>>

GDKKiA planowała wprawdzie także budowę odcinka od Trójmiasta do Słupska, bardzo ważnego dla urlopowiczów, wypoczywających nad Bałtykiem, ale ministerstwo infrastruktury sygnalizowało od pewnego czasu, że na tę inwestycję brakuje pieniędzy. W związku z tym jej budowa może być odsunięta w czasie.

Jednak ostatecznie rząd nie zdecydował się na to rozwiązanie, wybierając zamiast niego budowanie S6 między Trójmiastem a Słupkiem „na raty”. Wczoraj ogłoszono II etap przetargu na wykonawcę 30-kilometrowego odcinka, od Gdyni do Luzina. Zaś wkrótce ruszy przetarg na budowę następnego, ponad 10-kilometrowego odcinka od Luzina do miejscowości Bożepole Wielkie, gdzie planowana S6 przetnie się z istniejącą drogą krajową S6. Ta inwestycja zdecydowanie odciąży zapchaną dziś „szóstkę”, ale też trójmiejską obwodnicę, ułatwiając dojazd do Sopotu, Gdyni, Władysławowa czy na Półwysep Helski.

jmk/

Źródło:
kurier_pap

23/05/2017

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl