Nowinki motocyklowe

Przygoński nie wystartuje w Rajdzie Dakar 2011

Jakub Przygoński, zawodnik ORLEN Team miał poważny wypadek w trakcie ostatniego dnia treningu w Maroko, gdzie przygotowywał się do startu w najtrudniejszej imprezie motoryzacyjnej świata, rajdzie Dakar.  Kuba doznał poważnej kontuzji nadgarstka i był zmuszony podjąć decyzję o wycofaniu się ze zbliżającej się edycji imprezy.  

W ostatnich dniach motocykliści ORLEN Team przeszli bardzo intensywny cykl przygotowawczy na bezdrożach Maroka. Zawodnicy trenowali przejazdy na pętlach wyznaczonych na pustynnych szlakach. Do wypadku Przygońskiego doszło ostatniego dnia treningu. Najszybszy z polskich motocyklistów w historii rajdu Dakar, Przygoński, był już doskonale obeznany z testowanym przez siebie nowym motocyklem KTM 450 cc i szukał optymalnego ustawienia sprzętu pod kątem różnych warunków panujących na trasie.

Sprawdzał też jak maszyna zachowuje się przy różnym obciążeniu związanym z ilością zatankowanego paliwa. Poszczególne pętle przejeżdżał coraz szybciej i coraz lepiej czuł motocykl. Niestety, pomiędzy przejazdami na trasę treningową nieoczekiwanie wjechał ciężki sprzęt, który zniszczył nawierzchnię nanosząc dużą ilość żwiru i ostrych kamieni. Trenujący na tym odcinku ostre hamowanie Kuba stracił panowanie nad motocyklem, z którego został wyrzucony z dużą siła, koziołkując kilkakrotnie. Poza skomplikowaną kontuzją nadgarstka nie doznał na szczęście innych poważnych obrażeń.

Po serii specjalistycznych badań okazało się, że konieczna będzie natychmiastowa operacja, a następnie rehabilitacja. W tej sytuacji Kuba musiał wycofać się ze startu w rajdzie Dakar, do którego przygotowywał się przez cały ostatni sezon

Motocyklista ORLEN Team przeszedł operację w warszawskiej klinice.

Źródło: dakar.pl

28/12/2010

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl