Dream Catchers’ Journey – w pogoni za marzeniami z Polski do Nowej Zelandii
Nowinki motocyklowe, Zloty / Imprezy

Dream Catchers’ Journey – w pogoni za marzeniami z Polski do Nowej Zelandii

Pewnego dnia Marta i Łukasz spakowali się i ruszyli w podróż do Nowej Zelandii. Wjechali do Azji i po niezliczonych wypitych filiżankach tureckiego czaju przebrnęli przez góry i pustynie odwiedzając wciąż magiczne miasta Jedwabnego Szlaku. Do ich dwuosobowego składu dołączył ranny szczeniak. Ze starożytnego miasta Pagan dotarli do Nowej Zelandii, kraju nieprzyzwoicie pięknych krajobrazów znanych z wielu scenerii filmowych. Czy pokażą nam obrazy z Władcy Pierścieni?
Tego dowiemy się przybywając na wydarzenie.

XII Nasze Wyprawy Motocyklowe (XII NWM)

24-26 II 2023

Prezentacja pt.: Dream Catchers’ Journey – w pogoni za marzeniami z Polski do Nowej Zelandiia

Prezentujący: Łukasz Jastrząb

25 II 2023 (sobota), godz. 19:00

Kowalówka, Ośrodek Wypoczynkowy Leśna Chata (Cieszanów 2A, 37-611 Kowalówka ) – podkarpackie (u podnóży Roztocza >>>)

Dream Catchers’ Journey to projekt Marty i Łukasza – dwojga motocyklowych podróżników, którzy pewnego dnia spakowali się i ruszyli w pełną przygód podróż z Polski do Nowej Zelandii. Podróżowali przez 15 miesięcy i przejechali 57 000km po najciekawszych trasach Europy oraz Azji.

Mimo dwóch lat przygotowań do podróży, już na starcie plany musiały ulec zmianie, w wyniku komplikacji z pozyskaniem karnetów CPD oraz wizy do Pakistanu. Para podróżników mając w paszportach kilka sztywnych terminów wiz wjazdowych do krajów Azji Centralnej oraz przede wszystkich Chin, zdecydowała że alpejskie przełęcze muszą poczekać i wyruszyła od razu w kierunku południowym, aby możliwe szybko dotrzeć do Grecji. Po krótkim odpoczynku nad brzegiem Morza Egejskiego, ruszyli na wschód przekraczając cieśninę Bosfor, tym samym dotykając po raz pierwszy kontynentu azjatyckiego. Po niezliczonych wypitych filiżankach tureckiego czaju, dotarli do majestatycznego pasma górskiego – Kaukazu.

Część azjatycka, dała im najwięcej wspomnień. To z tego etapu dzisiaj opowiadają znajomym najwięcej historii. Pustynnymi drogami, w temperaturze sięgającej 47 stopni Celsjusza, wjechali do Azji Środkowej, odwiedzając wciąż magiczne miasta legendarnego Szlaku Jedwabnego w Iranie i Uzbekistanie. Pokonali góry Pamiru w Tadżykistanie, decydując się na przeprawę przez słynącą z wymagających warunków dolinę Bartang oraz góry Tienszanu w Kirgistanie, gdzie do ich dwuosobowego zespołu dołączył ranny szczeniak – suczka Lucky.

Pokonali Karakorum – drugi po Himalajach, najwyższy łańcuch górski na Ziemi, na pograniczu Chin i Pakistanu. Doświadczyli egzotyki krajów Półwyspu Indochińskiego. Odwiedzili starożytne miasto Pagan w Birmie oraz herbaciane pola Malezji. Przemierzyli bezdroża Laosu wzdłuż rzeki Mekong. W Indonezji – magicznej krainie 127 aktywnych wulkanów, położonej na ponad 17 tysiącach wysp – przekroczyli równik, wjeżdżając na południową półkulę Ziemi. Ostatecznie dotarli do celu podróży – Nowej Zelandii – kraju nieprzyzwoicie pięknych gór, lodowców, rzek, jezior, wulkanów, gejzerów, plaż i przede wszystkim motocyklowych tras jak Skippers Canyon Road czy Forgotten World Highway.

Po kilku fantastycznych tygodniach w Nowej Zelandii, Marta i Łukasz polecieli do Australii, gdzie znowu mogli wsiąść na własne motocykle. To niewiarygodne, że transport morski motocykli, z pobliskiej Indonezji do Australii zajął osiem długich tygodni. Po przejechaniu tak ikonicznych tras Australii jak Great Ocean Road, Great Alpine Road, Snowy Mountains Highway, polecieli do Portugalii, aby zakończyć podróż europejskim road tripem. Z najdalej wysuniętego na zachód punktu kontynentalnej Europy – Cabo da Roca, wrócili do Polski po 15 miesiącach przez kręte i przepiękne trasy położone w Picos de Europa, Pirenejach oraz Alpach. Nie zabrakło portugalskich owoców morza, francuskiego wina i kawy na przełęczy Stelvio czy wzdłuż Großglockner Hochalpenstraße.

Dotarli do Nowej Zelandii, kraju nieprzyzwoicie pięknych krajobrazów znanych z wielu scenerii filmowych. Czy pokażą nam obrazy z Władcy Pierścieni?

Tego dowiesz się podczas XII NWM – warto posłuchać !

Zapraszamy !
Wstęp wolny !!!

 


Polub nas na FB

Facebook - radiator

 

 

.

Zapraszamy !
Radiator Mototurystyka

Wstęp wolny !

Aktualizacja i szczegółowy program  XII Nasze Wyprawy Motocyklowe poznasz tu (kliknij) >>>

XII Nasze Wyprawy Motocyklowe

WSPARCIE

Piszcie na – kontakt@radiator-mototurystyka.pl

 

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe naszej akcji poprzez wpłatę darowizny na konto stowarzyszenia Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość”.

Dane do przelewu:
Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” (LCIS sprawdź nas w KRS >>>)
ul. Zielona 13
37-600 Lubaczów
NIP: 7931528310
Regon: 651550788
Nr konta:
73 9101 0003 2001 0007 0364 0001
Bank Spółdzielczy w Lubaczowie
koniecznie z dopiskiem: darowizna na cele statutowe „Nasze Wyprawy Motocyklowe”.
Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.
Radiator Mototurystyka, jesteśmy częścią LCIS

05/02/2023

O autorze

Glazio


Dodaj komentarz

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Reklama

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Redakcja
Radiator - Turystyka Motocyklowa
E: kontakt@radiator-mototurystyka.pl
W: www.radiator-mototurystyka.pl